free web hit counter Skocz do zawartości
bejker

FUE czy Strip

Rekomendowane odpowiedzi

Ciężko stwierdzić co jest lepsze, dla 40 latka z zakolami pewnie lepsze jest FUE, jednak co jak nie wiemy jak bardzo łysienie się posunie, że z 28 latka z NW3 może zrobić się za kilka lat 5/6, jaki zabieg byście wybrali na początek, przy średnim donorze, chodzi o eksploatację, tak żeby zostało na przykrycie późniejsze? Nie chodzi o kwestie finansowe a raczej o skuteczność... i tu moje pytanie jakie Waszym zdaniem plusy przemawiają za Stripem, a jakie za FUE?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie wykonane fue gwarantuje Ci, że w przyszłości będziesz mógł ogolić się na łyso i nie będzie śladu po ingerencji chirurgicznej. Strip + fue kombo to rozwiązanie bardziej wydajne, jednak jak wiemy zostaje ta nieszczęsna blizna. Trudno mi Ci doradzić, powiem Ci jaką ja przyjąłem strategię (z tym, że to moje ryzyko).

 

Teraz strip, jeżeli nie uda mi się zatrzymać łysienia następny strip, w ostatniej kolejności zamaskowanie blizny ze stripa fue ewentualnie dogęszczenie góry. Nawet jeżeli to mi nie zapewni całkowitego pokrycia (a powinno) to pozwoli golić się docelowo na 2-3 mm, więc ewentualne ubytki nie powinny być widoczne. Wydajność mojego donora powinna wystarczyć na minimum 2x strip (około 6500 graftów) + 4000 fue (stosując techniki wyciągania dr. Poswala, jak pewnie zauważyłeś inne kliniki wyciągają mniej) + broda (z dołu, tak żeby nie przerzedzać jej samej w sobie (lubię zarost) powinno się udać wyciągnąć 1000 graftów).

 

Ważne jest określenie możliwości i konsekwentne stosowanie kuracji.


Jestem reprezentantem Dr. A's HRC, najlepszej na świecie kliniki transplantacji włosów wg #HairSite.com.

http://www.fusehairpolska.blogspot.com

 

Wszelkie opinie wygłaszane na tym profilu są prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skald masz jakiś bardzo wydajny donor ? bo 6500 na Stripie robi wrażenie, albo mnie się dziwnie wydawało że 4000 to max...

 

Właściwie chciałem podobną strategię do Ciebie mieć myślisz że ile graftów na NW6 da iluzję normalnych włosów? o ile jest to w ogóle możliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skald masz jakiś bardzo wydajny donor ? bo 6500 na Stripie robi wrażenie, albo mnie się dziwnie wydawało że 4000 to max...

 

Właściwie chciałem podobną strategię do Ciebie mieć myślisz że ile graftów na NW6 da iluzję normalnych włosów? o ile jest to w ogóle możliwe

 

4000 mogli mi wyciągnąć spokojnie z jednego stripa, mimo słabego napięcia skóry, ale faktycznie - gęstość donoru mam niezłą. Trudno mi powiedzieć, bo to zależy od wielu czynników - grubość włosa, charakterystyka (kręcone, falowane = lepiej), kontrast skóra/głowa.

 

Tutaj masz przykład jak 5000 graftów wygląda na takich obszarze, ale musisz wziąć pod uwagę, że ten pacjent miał gruba włosy:

Tu z kolei prawie 5000 graftów włosów o słabszej charakterystyce na taki obszar

(z tym, że włosów z głowy jest tylko około 3600, reszta to włosy z brody/ciała).

 

Ważne też jest to, że jeżeli odpowiednio skrócisz włosy to wygląda to lepiej (sprawia wrażenie, że są gęstsze) niż długie (pokazane na filmikach). Oba przykłady z kliniki dr. Poswala.

 

Generalnie dobre pokrycie na takim obszarze to 8000+.


Jestem reprezentantem Dr. A's HRC, najlepszej na świecie kliniki transplantacji włosów wg #HairSite.com.

http://www.fusehairpolska.blogspot.com

 

Wszelkie opinie wygłaszane na tym profilu są prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, w sumie jakby dorzucili nanogen zwłaszcza numer 2, to nie byłoby nic chyba widać...

 

Czyli Skald uważasz że na początku drogi lepiej wrzucić Stripa i wyciągnąć ile się da ze Stripów(w granicach rozsądku) a potem dorzucać FUE, a na koronę BHT?

 

Jeszcze taki ps. ile trzeba u A's czekać na zabieg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli Skald uważasz że na początku drogi lepiej wrzucić Stripa i wyciągnąć ile się da ze Stripów(w granicach rozsądku) a potem dorzucać FUE, a na koronę BHT?

 

Tak wybrałem ja, ale zdaję sobie sprawę z pewnego ryzyka (trzeba być m.in. przygotowanym finansowo na następny zabieg). Dobrze wykonane FUE jest nieco "bezpieczniejsze", jeżeli bowiem łysienie posunie się dalej nie ma żadnych przeciwwskazań żeby po prostu ogolić się na "zero". Nie wiem czy gdyby nie ograniczenia natury finansowej nie zdecydowałbym się na FUE połączone w przyszłości z bht.

 

Co do okresu oczekiwania to minimum 3 miesiące, natomiast trzeba się dopasować do wolnych terminów. W dłuższej perspektywie czasu możliwy jest bardziej swobodny wybór terminu i chirurga prowadzącego (w Dr. A's Clinic obok dr. Arvinda Poswala operują dwa inne zespoły, np. zabieg Majette wykonywała dr Ruby Mehta).


Jestem reprezentantem Dr. A's HRC, najlepszej na świecie kliniki transplantacji włosów wg #HairSite.com.

http://www.fusehairpolska.blogspot.com

 

Wszelkie opinie wygłaszane na tym profilu są prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, a jest możliwość zrobienia zabiegu na "zapas" w sensie lekkiego dogęszczenia dalszych partii, np. przy NW2 prócz zrobienia zakoli dogęszczenie jeszcze na obszarze NW3(dłuższy okres spokoju ), czy tak się raczej nie robi? (to by było opłacalne z finansowego punktu widzenia, bo kolejne grafty są tańsze(+ bilet), a nawet jak nie wypadną to nic się nie stanie tylko się cieszyć że się zatrzymało )

 

A Ty Skald, u kogo miałeś zabieg?

Jest ktoś kogo szczególnie polecasz? W sumie zabieg Majette wyszedł bardzo fajnie.

 

PS. Skald czy przed zabiegiem są prowadzone jakieś badania i lekarz szacuje jak będzie posuwało się łysienie? Bo z tego co wiem kilka osób z BHR odrzucili ze względu np. na miniaturyzację na całym obszarze, lub zbyt agresywne łysienie i niemożliwość oszacowania postępów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PS. Skald czy przed zabiegiem są prowadzone jakieś badania i lekarz szacuje jak będzie posuwało się łysienie? Bo z tego co wiem kilka osób z BHR odrzucili ze względu np. na miniaturyzację na całym obszarze, lub zbyt agresywne łysienie i niemożliwość oszacowania postępów.

 

Nie wchodząc w szczegóły, których nie chcę tutaj ujawniać - postępów łysienia nigdy nie da się oszacować. Jeżeli ktoś ma miniaturyzację na całym obszarze to można zrobić FUSE, w razie postępowania włosy się zwyczajnie ogoli. Oczywiście niektórzy uważają, że w takich przypadkach zabiegu się zrobić nie da - natomiast i Fredpies i Glaciato (mają tutaj swoje tematy) zostali z BHR odrzuceni, gdzie twierdzono że tylko strip jest możliwy i tylko stripa zrobią (czyli ryzykowna droga), jak to się skończyło możesz zobaczyć w odpowiednich wątkach

 

A Ty Skald, u kogo miałeś zabieg?

Jest ktoś kogo szczególnie polecasz? W sumie zabieg Majette wyszedł bardzo fajnie.

 

Zabiegi dla gości z Europy są przeprowadzane tylko przez dr. Arvinda Poswala i dr Ruby Mehtę. Prezentują podobny poziom. Mój zabieg wykonywał i nadzorował dr Arvind Poswal, mam wyłącznie dobre wrażenia.

 

dogęszczenie jeszcze na obszarze NW3

 

Dogęszczenie jest jak najbardziej możliwe, sam miałem dogęszczany środek.


Jestem reprezentantem Dr. A's HRC, najlepszej na świecie kliniki transplantacji włosów wg #HairSite.com.

http://www.fusehairpolska.blogspot.com

 

Wszelkie opinie wygłaszane na tym profilu są prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli ktoś ma miniaturyzację na całym obszarze to można zrobić FUSE, w razie postępowania włosy się zwyczajnie ogoli.

 

Tak tylko ja nie wiem czy mam miniaturyzację czy nie, no i gdzie ona jest jak mniej więcej wygląda, właśnie stąd pytanie - żeby przy czymś takim nie proponowali Stripa kiedy sie okaże że za rok będę musiał golić całą głowę a mam głupią bliznę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli ktoś ma miniaturyzację na całym obszarze to można zrobić FUSE, w razie postępowania włosy się zwyczajnie ogoli.

 

Tak tylko ja nie wiem czy mam miniaturyzację czy nie, no i gdzie ona jest jak mniej więcej wygląda, właśnie stąd pytanie - żeby przy czymś takim nie proponowali Stripa kiedy sie okaże że za rok będę musiał golić całą głowę a mam głupią bliznę

 

Jeżeli masz miniaturyzację to zostanie to zauważone na konsultacjach przedzabiegowych. Generalnie widzisz, że włosy w donorze są słabe/bardzo słabe to możesz podejrzewać u siebie miniaturyzację - choć to oczywiście spore uproszczenie.


Jestem reprezentantem Dr. A's HRC, najlepszej na świecie kliniki transplantacji włosów wg #HairSite.com.

http://www.fusehairpolska.blogspot.com

 

Wszelkie opinie wygłaszane na tym profilu są prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, po prostu u niektórych lekarzy (w tym Bisangi) podoba mi się że potrafią powiedzieć nie, jeśli chodzi o zabieg, czasami można obudzić się z ręką w nocniku, jak ten chłopak po Armanim który miał świetnie zrobioną linię, niestety od linii zaczynało się łysienie i wyglądało to karykaturalnie... a donoru brakowało. Mam nadzieję że u A też tak jest że nie na siłę dodatkowy 1000 w linię(żeby była większa kasa) a potem nie będzie co zbierać, tylko jak prawdziwy lekarz powie że on by tego nie robił, bo potem będą problemy itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Dr. A's Clinic nikt Ci zabiegu nie odmówi. Dr Arvind Poswal uważa, że pacjent jest najbardziej kompetentną osobą do decydowaniu o swoim życiu. Od informowania o wszystkich za i przeciw jestem ja, zrobi to też doktor bezpośrednio przed zabiegiem. Jeżeli mimo tych informacji ktoś chce ryzykować, że łysienia nie powstrzyma i zrobić sobie linię 100 graftów/cm2 - sam bierze za to odpowiedzialność.


Jestem reprezentantem Dr. A's HRC, najlepszej na świecie kliniki transplantacji włosów wg #HairSite.com.

http://www.fusehairpolska.blogspot.com

 

Wszelkie opinie wygłaszane na tym profilu są prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy prawdopodobieństwo "przeżycia" wszczepionych mieszków włosowych jest różne dla stripa i fue?

zrobić sobie linię 100 graftów/cm2

W takiej sytuacji jak wygląda kwestia przyjęcia się wszczepionych mieszków włosowych - przecież musi to być poprzedzone wykonaniem 100 otworów na 1cm2, nie wspomnę tutaj o ograniczonym dopływie "świeżej" krwi. Czy nie jest ona tutaj bardzo niska? Klinika podejmująca się takiego zabiegu, która chce dbać o reputację, musi być pewna odrostu sięgającego przynajmniej 90%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Dr. A's Clinic nikt Ci zabiegu nie odmówi. Dr Arvind Poswal uważa, że pacjent jest najbardziej kompetentną osobą do decydowaniu o swoim życiu. Od informowania o wszystkich za i przeciw jestem ja, zrobi to też doktor bezpośrednio przed zabiegiem. Jeżeli mimo tych informacji ktoś chce ryzykować, że łysienia nie powstrzyma i zrobić sobie linię 100 graftów/cm2 - sam bierze za to odpowiedzialność.

 

Rozumiem, a tak z ciekawości komuś był odradzany przeszczep (np. ze względu na łysienie rozsiane, lub jakieś inne czynniki)?

 

Bo ja najbardziej się boję niemądrego rozdysponowania graftów... w sensie że za kilka lat, będę wyglądał jak dziwak (bo nie będzie czy pokryć), to już wolę mieć bazę do nanogenu na całej głowie zrobioną niż dziwaczny gęsty przód... w sensie wolę żeby lekarz był ze mną szczery niż sprzedawał bajki, w sensie powiedział możemy utrzymać u Ciebie max NW3 bo idziesz w NW6, a nie mówił o NW1 i obniżaniu lini bo to bardziej opłacalne... tzn rozumiem że ja mógłbym powiedzieć chce mieć NW1 nawet przez rok, ale chodzi mi o to żeby lekarz mimo wszystko doradzał jak najrozsądniej, a nie najbardziej opłacalnie...

 

Dogęszczenie jest jak najbardziej możliwe, sam miałem dogęszczany środek.

Tak, ale mi chodzi że na między NW2 a NW3 mam np. naturalną gęstość, która nie jest objęta jakimikolwiek objawami, a chciałbym tam tak na wszelki wypadek posadzić trochę graftów, żeby być spokojniejszym nieco dłużej

 

 

Skald masz jakiś przypadek u A's gdzie BHT było spoza klatki/brody? Bo brodę mam bardzo słabo zagęszczoną, na klacie nie mam prawie w ogóle włosów

Chodzi mi o np. nogi czy coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W takiej sytuacji jak wygląda kwestia przyjęcia się wszczepionych mieszków włosowych - przecież musi to być poprzedzone wykonaniem 100 otworów na 1cm2, nie wspomnę tutaj o ograniczonym dopływie "świeżej" krwi. Czy nie jest ona tutaj bardzo niska? Klinika podejmująca się takiego zabiegu, która chce dbać o reputację, musi być pewna odrostu sięgającego przynajmniej 90%.

 

Technika w Dr. A's Clinic jest możliwie nieinwazyjna, jak pewnie zauważyłeś po zabiegu nawet się nie puchnie, o dopływ świeżej krwi nie należy więc się martwić, bo naczynka w zdecydowanej większości są nienaruszone. Możemy więc zrobić zabieg z gęstością 110 graftów/cm2. Jest jeden warunek - musi być to metoda FUSE (przy stripie maksymalnie 80).

 

Rozumiem, a tak z ciekawości komuś był odradzany przeszczep (np. ze względu na łysienie rozsiane, lub jakieś inne czynniki)?

 

Oczywiście, było mnóstwo takich przypadków, klinika istnieje przecież od 15 lat.

 

w sensie powiedział możemy utrzymać u Ciebie max NW3 bo idziesz w NW6, a nie mówił o NW1 i obniżaniu lini bo to bardziej opłacalne... tzn rozumiem że ja mógłbym powiedzieć chce mieć NW1 nawet przez rok, ale chodzi mi o to żeby lekarz mimo wszystko doradzał jak najrozsądniej, a nie najbardziej opłacalnie...

 

Nie da się oszacować łysienia o ile nie ma oznak miniaturyzacji. Wszystko będzie zależało od Twojej strategii - najpierw ja o wszystkim informuję, potem konsultujesz wszystko z dr. Poswalem. Zapewniam Cię, że jego pozycja nie pozwala na stawianiu zarobku na pierwszym miejscu.

 

Tak, ale mi chodzi że na między NW2 a NW3 mam np. naturalną gęstość, która nie jest objęta jakimikolwiek objawami, a chciałbym tam tak na wszelki wypadek posadzić trochę graftów, żeby być spokojniejszym nieco dłużej

 

W takim razie mija się to z celem, bo będzie się to wiązało z uszkodzeniem włosów (jeżeli gęstość jest naturalna to jest to nieuniknione), które masz na głowie, a przecież nie ma pewności, że kiedykolwiek wypadną (szczególnie jeżeli masz dobrą kurację). Jedyne co z tego będziesz miał to większy rachunek za zabieg.

 

kald masz jakiś przypadek u A's gdzie BHT było spoza klatki/brody? Bo brodę mam bardzo słabo zagęszczoną, na klacie nie mam prawie w ogóle włosów

 

Nogi i ręce to w zdecydowanej większości przypadków bardzo słabe miejsce na pobór włosów. Oczywiście można to zrobić,ale przyjrzyj się ich charakterystyce, ona się nie zmieni. Jeżeli masz fundusze na zabieg 20 000+ graftów - można o tym pomyśleć, jeżeli nie to osobiście trzymałbym się włosów z brody, klatki piersiowej, brzucha (w tej dokładnie kolejności).


Jestem reprezentantem Dr. A's HRC, najlepszej na świecie kliniki transplantacji włosów wg #HairSite.com.

http://www.fusehairpolska.blogspot.com

 

Wszelkie opinie wygłaszane na tym profilu są prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nogi i ręce to w zdecydowanej większości przypadków bardzo słabe miejsce na pobór włosów. Oczywiście można to zrobić,ale przyjrzyj się ich charakterystyce, ona się nie zmieni. Jeżeli masz fundusze na zabieg 20 000+ graftów - można o tym pomyśleć, jeżeli nie to osobiście trzymałbym się włosów z brody, klatki piersiowej, brzucha (w tej dokładnie kolejności).

 

No właśnie na brzuchu, i klatce nie mam praktycznie włosów, podobnie na brodzie (bardzo słabo) :/ a jak to jest z zadam głupie pytanie np. pachami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skald a przy średnim donorze co da więcej grafów (mówie o wielu sejsach)

1. Samo FUE

2. FUE + Strip

3. Strip

 

I ogólnie można zaczynać od Fue a potem robić Stripa w przyszłości(jeśli np. sytuacja będzie się nie pogarszała)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skald pisałeś że chcesz zrobić 2 stripy a później FUE w bliznę. Po jakim czasie od stripa można wczepiać włosy w bliznę? Wiem że na pewno jak blizna się zagoi ale chodzi mi czy to jest od 6 miesięcy czy może po 12 miesiącach? czy blizna musi być całkowicie blada ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi chłopaki, pewnie lepiej sie orientujecie. Jaki jest wlasciwie powod tego ze niektore kliniki (np. BHR), nie kazdemu chca zrobic FUE a jedynie FUT. Wiadomo że strip jest bardziej wydajny ale czy jest to aż tak duża różnica w ilości graftów? Jakby nie było przy stripie nie wchodzi już raczej w grę ogolenie głowy na zero czy nawet bardzo krótka fryzura a po FUE takich przeciwskazań nie ma. Mam 27 lat, NW3 i właściwie to wolałbym FUE bo jednak w razie czego zawsze będę mógł te włosy sciąć, tymczasem BHR rekomenduje dla mnie zabieg metodą FUT. Wybieram się tam na konsultacje ale jestem też ciekawy Waszej opinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 27 latach nie ma pewności czy po 30tce nie pójdzie ci łysina w kierunku NW5, a wtedy może się okazać że rozpoczęcie walki z łysieniem od FUE doprowadzi do sytuacji w której Twój donor nie będzie wystarczający do zapełnienia całego obszaru łysienia. Co do blizny po STIPie - możesz ją zapełnić włosami poprzez FUE lub BHT.


1547 FUT - Styczeń 2011 - Medical Hair - dr Pietruszko
2930 FUT - Maj 2012 - BHR - dr Bisanga
1645 FUE, 356 BHT - Luty 2013 - BHR - dr Bevin
1237 FUE, 1350 BHT - Maj 2014 - BHR - dr Bisanga
1000 FUE, 370 BHT - Styczeń 2022 - BHR - dr. Bisanga / dr. Kovas
---

8359 graftów (FUE/FUT) + 2076 BHT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a prawdą jest że po 30-m roku życia łysienie spowalnia na jakiś czas?? Gdzieś tak czytałem ale jakoś wierzyć mi się nie chce. Chociaż tłumaczyłoby to dlaczego zaleca się czekać z zabiegiem do 30ki. Powiedz mi jeszcze Aisop, masz pojęcie o ile bardziej wydajne jest rozpoczęcie HT od stripa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy mojej gęstości (70 z tyłu / 65 z boku) i łysieniu NW5A - dzięki temu że przed FUE miałem 2 stripy - jestem do przodu o przynajmniej 2500 graftów... poza tym robiąc FUE musiałbym mieć jeszcze więcej zabiegów FUE, bo jednorazowo STRIP jest bardziej wydajny.

Jaką ty miałeś gęstość... może zasugerowali STRIP dlatego, że tak jak ja miałeś ją poniżej średniej?


1547 FUT - Styczeń 2011 - Medical Hair - dr Pietruszko
2930 FUT - Maj 2012 - BHR - dr Bisanga
1645 FUE, 356 BHT - Luty 2013 - BHR - dr Bevin
1237 FUE, 1350 BHT - Maj 2014 - BHR - dr Bisanga
1000 FUE, 370 BHT - Styczeń 2022 - BHR - dr. Bisanga / dr. Kovas
---

8359 graftów (FUE/FUT) + 2076 BHT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a prawdą jest że po 30-m roku życia łysienie spowalnia na jakiś czas?? Gdzieś tak czytałem ale jakoś wierzyć mi się nie chce. Chociaż tłumaczyłoby to dlaczego zaleca się czekać z zabiegiem do 30ki. Powiedz mi jeszcze Aisop, masz pojęcie o ile bardziej wydajne jest rozpoczęcie HT od stripa?

 

Po 30-tce właśnie się nasila, przynajmmniej u mnie. Ponoć po 45 roku życia traci się najmniej włosów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie znam gęstości donoru, własnie w kwietniu wybieram sie do Brukseli na konsultację. FUT zasugerowali po wysłaniu zdjęć głowy. Zobaczę co mi tam powiedzą, i wtedy się pomyśli. Co do Twojego przypadku Aisop muszę przyznać że 2500 tys graftów to naprawdę sporo, jakby nie było na pokrycie przodu już wystarcza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...