free web hit counter Skocz do zawartości
crazzy90

Ktora klinike wybrac ? Prosba o pomoc!

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, zwracam sie do was z prosba o pomoc w wyborze kliniki do HT sposrod 3 ktore biore pod uwage. Moze na poczatku przedstawie swoja historie. Mam 28 lat i mniej wiecej przez 6 lat obserwuje wypadanie wlosow na zakolach. Stwierdzam ze proces wypadania przynajmniej na ten moment jest zatrzymany badz spowolniony. Od 4 miesiecy biore fina, w jednym miejscu widze troche wloskow nowych no ale jest to maly procent obszaru lysego.

Zdecydowalem sie na podjecie konkretnych krokow w postaci HT, mam juz dosc codziennej walki z “zaczeska” i codziennego poirytowania przed lustrem patrzac na moje wlosy.

Sledzac forum od jakiegos czasu zdecydowalem sie na wybor jednej kliniki sposrod 3, do ktorych wyslalem swoje zdjecia i zapytanie o HT, ponizej zalaczam podstawowe informacje ktore zostaly mi udzielone:

-Maral (metoda mechaniczna, gwarancja poprawki, analiza doktora moich zdjec: “2-3 hair loss over front parts” estymacja: ”2000-3000 graftow w zaleznosci od lini, ale moze tez byc wiecej” – cena 2100euro)

-BHR ( metoda manualno-mechaniczna w zaleznosci od umiejscowienia graftow, gwarancja poprawki, estymacja 2500-3000 graftow cena za graft 3 – 3,65 co daje przedzial kwotowy 7500-11000eu + acommodation

-Kooray (manual FUE, gwarancja uznawana jesli blad byl po stronie kliniki – tutaj uwazam ze zawsze klinika moze powiedziec ze to “wina” pacjenta., estymacja: 4500-5000 graftow na FRONT, MIDSCALP I VERTEX. – zabieg dwudniowy 2,5eu za graft co daje kwote 11000-12500euro.

Zastanawia mnie tutaj analiza MIDSCALP i VERTEX u Kooraya, biorac pod uwage ze mam w tych miejscach wlosy, doktor chce dolozyc tam 1000-1500 graftow

Teraz pytanie do Was co uwazacie za najlepszy wybor oraz jak widzicie ilosc tych graftow - Czy u Kooraya nie jest korona np. naciagana ? . Wiadomo cena Marala a BSH czy KOORAYA to przepasc, pytanie tylko czy ta roznica w jakosci tez bedzie stosunkowo wysoka… Tez ilosc graftow szczerze mowiac troche mnie przerazila, nie spodziewalem sie az tak wysokiej esytmacji…

 

Jeszcze taka ciekawostka... bylem juz po wstepnej konsultacji u kolasinskiego... jak dobrze ze trafilem na to forum, dzieki

Ps. Sorry za brak polskich znakow =)

dmoBOd.jpg

bjEByD.jpg

Ynm1qg.jpg

pnk294Iqj

 

Estymacja Kooraya:

OQeMtf.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Koray chce tu postąpić bardzo dobrze, profesjonalnie i tak aby dobry efekt był na lata (chce dogęścić także koronę i vertex, a widać przecież że masz przerzedzenia i że łysienie obejmuje tamte obszary) - ale robota taka wiąże się właśnie z dużą ilością graftów. Ale oczywiście zwolennicy sadzenia 1500 graftów na NW 5 powiedzą że to naciąganie i marnotrawstwo donoru.

Wybór oczywiście też jest Twój.

 

Ubytki masz duże, nie oszukując się takie 3000 -3500 graftów lekko pójdzie na te zakola i linię. Natomiast proponowanie 2000 graftów to chyba jakaś kpina (nawet jeśli to jest tylko założenie minimum) - bo przy tym obszarze dałoby to gęstość zapałek wbitych w gówno.

 

Musisz po prostu zdecydować czy wolisz poświecić więcej donoru i mieć znacznie lepszy efekt czy zaoszczędzić donor kosztem słabej gęstości, wyższej linii itd. Jeśli nastawiasz się w stronę koray'a i dziwisz się tym że on chce wszczepić ''tak dużo'' graftów w obszar gdzie są jeszcze włosy, to zerknij na wątek Angel'a a zobaczysz że u niego 3000 graftów poszło na trochę mniejszy obszar, ale mimo to także duża ilość w głąb pomiędzy istniejące jeszcze włosy.

 

Jeśli natomiast nastawiasz się w kierunku BHR to spójrz na przykłady kobiet którym często na zakola (znacznie mniejsze od Twoich, i ogólnie przecież na mniejszy obszar) przeszczepia się też nawet i 3500 graftów, a dowiesz się że te 3000 graftów to nie jest w cale tak dużo (jeśli chodzi o jak najlepszy efekt) na taki obszar i że Koray ma rację proponując ogólnie więcej.

 

A jeśli kierujesz się raczej w stronę Maral'a to też warto naciskać go na większą ilość graftów (choćby z tego faktu że zaproponował ogólnie najmniej), choć on będzie za pewne próbował przystawać przy swoim aby personel mniej się narobił i szybciej od*ebał robotę. Osobiście Maral'a to bym polecał komuś kto ma jeszcze gorszy stan, np. osiągnięte NW 5-6.

 

Widzisz, cała ta historia bardzo dobrze pokazuje że lekarz lekarzowi nie równy, i że każdy ma też inne podejście do tego samego przypadku, i że warto konsultować się z wieloma lekarzami/klinikami przed podjęciem konkretnej i ostatecznej decyzji o HT.

Edytowane przez Gość

Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomimo, że jestem po zabiegu u Marala to jeśli masz pieniądze i ci ich nie szkoda to celowałbym w klinikę, która przebada ci donor, zaplanuje zabieg itp- Maral tego nie robi. Co do wyceny to u Marala chcą ci zrobić tylko przód, jeśli zamierzasz nadal leczyć łysienie finem/dutem i innymi specyfikami typu Minoxidil to ma to sens bo tył możesz odzyskać jeśli dobrze zareagujesz na leczenie. Maral zakłada 2 zabiegi- teraz zrobią ci przód a za rok wrócisz robić tył i środek czyli licz 4200euro i dwa zabiegi. Koray widać che zrobić za jednym zabiegiem (podzielonym pewnie na 2 dni) wszystko, cały obszar łysienia, czyli nie robi tego z nadzieją, że będziesz do niego wracał- uczciwie. BHR spoko tylko mnie nadal nie przekonuje do końca cena/metoda, nie ma narazie porównania mechanicznego np. z dużo tańszym Maralem. Jednak jest to dobra klinika i przeprowadzają planowanie zabiegu i oględziny donoru więc to na duży plus. Jednak oszacowane 2500-3000g pokryje tylko przód więc z kuracją ok, bez będziesz musiał wrócić a wydaje mi się, że klinika nie może wyceniać zakładając leczenie, ich zadaniem jest załatwić problem zabiegiem z taką ilością graftów będziesz musiał wrócić.

Masz kase, chcesz zrobić za jednym razem wszystko to uderzałbym do Koraya. Jeśli nie będzie cię denerwowała różnica przodu do tyłu i będziesz cierpliwie czekał na efekty kuracji możesz wybrać pozostałe opcje Maral (jeśli chcesz zaoszczędzić grosza) lub BHR. Donor wygląda, że masz ok jeśli chodzi o gęstość więc myśle, że nawet po tych 5000g na przyszłość zostanie jakieś 2000g, może troche więcej.


3500 graft

Minoxidil 5%

Avodart 0,5mg eod

Zoxin-med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kasę, wybrałbym po środku cenowym tych 3 chirurgów - dr. Koraya, zakładając 5000 graftów, zapłacisz 50 tyś zł, u Bisangi za to byś zapłacił ok 75 tyś zł, więc 25 tyś zł więcej, więc tylko 25 koła dodatkowo w plecy niepotrzebnie.

 

 

Ogólnie strasznie mnie w dzisiejszych czasach bawią takie ceny nawet zakładając 5000 graftów, za kilka albo kilkanaście godzin roboty i to nie samego chirurga a jego techników 75 tyś zł brzmi jak ponury żart, gdyby nie Turcy pewnie by robili zabiegi za cenę budowy domu jednorodzinnego z 6 pomieszczeniami 220 m2 a najlepsze jest to, żeby jeszcze taką kasę się płaciło za szope na głowie a jak niestety potrafią pokazywać recenzje ludzi wyłożenie nawet czasami 100 tyś zł daje efekty zapałek w gównie jak się robi NW7 w "prestiżowych klinikach"

 

No niestety ja za wszystkich myślał nie będę, jak ktoś woli płacić 4-5x tyle za to samo to jego sprawa.

Edytowane przez Gość

24c8pok.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to też jest fakt że Maral chce aby ludzie z gorszym stanem robili na raty i jeszcze drugi raz do niego przyjeżdżali. Natomiast BHR być może traktuje tę ilość graftów jako pomysł na całość, wiadomo nie od dziś że Bisanga wręcz maniakalnie chce zawsze zaoszczędzić jak najwięcej donoru na przyszłość, oraz że robi bardzo wysokie linie facetom, często dużo wyższe niż przebiegała naturalna czyjaś linia, zostawia też w takich przypadkach spore zakola, ale tym samym potrzebuje zużyć mniej graftów, niż byłoby zużyte w innych klinikach przez innych lekarzy którzy zrobili by linię niżej czy bardziej prostą (z mniejszymi zakolami).


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny są nadal kosmiczne to fakt i dlatego wybrałem Marala. Nie, że nie mógłbym wywalić więcej bo miałbym takie pieniądze ale "stać mnie" to rozumiem nie wypłukać się co do grosza z powodu włosów tylko wydam i jeszcze mi zostanie sporo. Jeśli kwota cię wydrenuje to znaczy, że cię nie stać proste. Z mojego doświadczenia przy HT widziałem, że nie jest to jakaś praca tak skomplikowana by była warta takich pieniędzy. Dziewczyny, które przy mnie pracowały zachowywały się jak na kawie u koleżanki, rozmawiały sobie, śpiewały, żartowały, wyglądały na dosyć zrelaksowane. Cena, którą oferują Turki wydaje mi się jest adekwatna a to co oferują kliniki naprzykład w polsce (już pomijając jakość) jest na zasadzie Propecii kiedy była jedynym, dostępnym finasterydem i kosztowała chyba 180zł za 30 tbl. Teraz weszły dużo tańsze odpowiedniki- da się? Da! Nie ma się co czarować, że łysiejących łupi się na potęgę bo każdy lekarz zdaje sobie sprawe, że 80% łysiejących dałoby się puścić w skarpetkach byle tylko odzyskać włosy.


3500 graft

Minoxidil 5%

Avodart 0,5mg eod

Zoxin-med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wydam i jeszcze mi zostanie sporo. Jeśli kwota cię wydrenuje to znaczy, że cię nie stać proste. Z mojego doświadczenia przy HT widziałem, że nie jest to jakaś praca tak skomplikowana by była warta takich pieniędzy. Dziewczyny, które przy mnie pracowały zachowywały się jak na kawie u koleżanki, rozmawiały sobie, śpiewały, żartowały, wyglądały na dosyć zrelaksowane. Cena, którą oferują Turki wydaje mi się jest adekwatna a to co oferują kliniki naprzykład w polsce (już pomijając jakość) jest na zasadzie Propecii kiedy była jedynym, dostępnym finasterydem i kosztowała chyba 180zł za 30 tbl. Teraz weszły dużo tańsze odpowiedniki- da się? Da! Nie ma się co czarować, że łysiejących łupi się na potęgę bo każdy lekarz zdaje sobie sprawe, że 80% łysiejących dałoby się puścić w skarpetkach byle tylko odzyskać włosy.

I tu się zgadzam w 100% z wroblem

 

Moim zdaniem Koray chce tu postąpić bardzo dobrze, profesjonalnie i tak aby dobry efekt był na lata (chce dogęścić także koronę i vertex, a widać przecież że masz przerzedzenia i że łysienie obejmuje tamte obszary) - ale robota taka wiąże się właśnie z dużą ilością graftów. Ale oczywiście zwolennicy sadzenia 1500 graftów na NW 5 powiedzą że to naciąganie i marnotrawstwo donoru.

Wybór oczywiście też jest Twój.

 

Ubytki masz duże, nie oszukując się takie 3000 -3500 graftów lekko pójdzie na te zakola i linię. Natomiast proponowanie 2000 graftów to chyba jakaś kpina (nawet jeśli to jest tylko założenie minimum) - bo przy tym obszarze dałoby to gęstość zapałek wbitych w gówno.

 

Musisz po prostu zdecydować czy wolisz poświecić więcej donoru i mieć znacznie lepszy efekt czy zaoszczędzić donor kosztem słabej gęstości, wyższej linii itd. Jeśli nastawiasz się w stronę koray'a i dziwisz się tym że on chce wszczepić ''tak dużo'' graftów w obszar gdzie są jeszcze włosy, to zerknij na wątek Angel'a a zobaczysz że u niego 3000 graftów poszło na trochę mniejszy obszar, ale mimo to także duża ilość w głąb pomiędzy istniejące jeszcze włosy.

 

Jeśli natomiast nastawiasz się w kierunku BHR to spójrz na przykłady kobiet którym często na zakola (znacznie mniejsze od Twoich, i ogólnie przecież na mniejszy obszar) przeszczepia się też nawet i 3500 graftów, a dowiesz się że te 3000 graftów to nie jest w cale tak dużo (jeśli chodzi o jak najlepszy efekt) na taki obszar i że Koray ma rację proponując ogólnie więcej.

 

A jeśli kierujesz się raczej w stronę Maral'a to też warto naciskać go na większą ilość graftów (choćby z tego faktu że zaproponował ogólnie najmniej), choć on będzie za pewne próbował przystawać przy swoim aby personel mniej się narobił i szybciej od*ebał robotę. Osobiście Maral'a to bym polecał komuś kto ma jeszcze gorszy stan, np. osiągnięte NW 5-6.

 

Widzisz, cała ta historia bardzo dobrze pokazuje że lekarz lekarzowi nie równy, i że każdy ma też inne podejście do tego samego przypadku, i że warto konsultować się z wieloma lekarzami/klinikami przed podjęciem konkretnej i ostatecznej decyzji o HT.

 

A tu się zgadzam w 100% z antydhtor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwyczajnie zapytaj się Marala czy ci posadzi też trochę w koronę i w środek, jeżeli się zgodzi to ja bym tam poleciał i zrobił ile się da, jak trzeba będzie dogęszczać to możesz to później zrobić u kogoś innego, a jak poleci ci reszta to do Marala na 2 HT, chyba że masz dużo luźnej kasy to wtedy leć do Koraya.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

crazzy90: pytalam ostatnio Dr.B z jakiego powodu jest tak duza rozbieznosc w ilosci graftow, ktora proponuja kliniki. Jego odpowiedz byla nastepujaca:

Nie da sie stwierdzic po samym zdjeciu ile dokladnie graftow nalezy przeszczepic, aby pokryc dany obszar. Wszystko zalezy jaka ilosc graftow przewaza u pacjenta. Jezeli pacjent ma duzo 3-4 wlosowych, potrzebna ilosc graftow bedzie mniejsza. Jesli wystepuja glownie 1 i 2-ki, liczba wymaganych graftow drastycznie rosnie.

Przed rozpoczeciem operacji, konieczne jest badanie donoru, ktore da odpowiedz na powyzsze pytanie. Dzieki specjalnej aparaturze lekarz jest w stanie stwierdzic jaki procent graftow przewaza i dopiero wtedy wyliczyc dokladna liczbe do przeszczepu.

Dlatego nie sugerowalabym sie raczej iloscia podana przez kliniki na tym etapie. Przydaloby sie "wyskoczyc" na konsultacje, wtedy wszelkie watpliwosci zostana rozwiane. Bisanga co jakis czas organizuje konsultacje w Warszawie, byc moze inne kliniki tez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wam dziekuje wszystkimza odpowiedzi, na pewno bardzo mi pomoga ! Osobiscie tez sie sklaaniam bardziej aby zrobic zabieg u Kooraya (choc jeszcze nie zamykam "furtki" innym), mam jeszcze troche czasu bo zabieg chcialbym zrobic na jesien, wtedy jest mniej problemu z utrzymaniem zasad pielegnacyjnych po zabiegu

 

Tak sobie mysle ze np. te 5000gr u Kooraya powinno juz wystarczyc skoro nie mam takiej mocnej genetyki do wypadajacych wlosow hmm? Jezeli chodzi o mojego ojca to w wieku 50 lat zaczela mu sie sypac korona, ale nie jakos mocno, u dziadkow tez nie bylo jakiegos wielkiego problemu z wlosami wiec licze na to ze jak zrobilbym jeden porzadny zabieg to mialbym ten efekt na dluzsze lata...

 

Maral zakłada 2 zabiegi- teraz zrobią ci przód a za rok wrócisz robić tył i środek czyli licz 4200euro i dwa zabiegi.

No i tutaj w sumie nie wpadlem na to.. osobiscie wole miec jeden, wiekszy i juz nigdy tam nie wracac

 

crazzy90: pytalam ostatnio Dr.B z jakiego powodu jest tak duza rozbieznosc w ilosci graftow, ktora proponuja kliniki. Jego odpowiedz byla nastepujaca:

Nie da sie stwierdzic po samym zdjeciu ile dokladnie graftow nalezy przeszczepic, aby pokryc dany obszar. Wszystko zalezy jaka ilosc graftow przewaza u pacjenta. Jezeli pacjent ma duzo 3-4 wlosowych, potrzebna ilosc graftow bedzie mniejsza. Jesli wystepuja glownie 1 i 2-ki, liczba wymaganych graftow drastycznie rosnie.

Przed rozpoczeciem operacji, konieczne jest badanie donoru, ktore da odpowiedz na powyzsze pytanie. Dzieki specjalnej aparaturze lekarz jest w stanie stwierdzic jaki procent graftow przewaza i dopiero wtedy wyliczyc dokladna liczbe do przeszczepu.

Dlatego nie sugerowalabym sie raczej iloscia podana przez kliniki na tym etapie. Przydaloby sie "wyskoczyc" na konsultacje, wtedy wszelkie watpliwosci zostana rozwiane. Bisanga co jakis czas organizuje konsultacje w Warszawie, byc moze inne kliniki tez.

 

wyjasnilas skad wziely sie te rozbieznosci w moim przypadku, chociaz szczerze mowiac myslalem ze jednak po zdjeciach te estymacje przez doktorow beda bardzie zblizone.

 

 

Jeszcze jedno, bazujac na wlasnym doswiadczeniu moglibyscie podpowiedziec o co sie spytac jeszcze klinik przed zabiegiem ? Zarowno rzeczy wazne jak i mniej wazne, przyda sie wszystko ! z gory dzieki ! bede informowal o dalszym rozwoju sytuacji =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
crazzy90: pytalam ostatnio Dr.B z jakiego powodu jest tak duza rozbieznosc w ilosci graftow, ktora proponuja kliniki. Jego odpowiedz byla nastepujaca:

Nie da sie stwierdzic po samym zdjeciu ile dokladnie graftow nalezy przeszczepic, aby pokryc dany obszar. Wszystko zalezy jaka ilosc graftow przewaza u pacjenta. Jezeli pacjent ma duzo 3-4 wlosowych, potrzebna ilosc graftow bedzie mniejsza. Jesli wystepuja glownie 1 i 2-ki, liczba wymaganych graftow drastycznie rosnie.

Przed rozpoczeciem operacji, konieczne jest badanie donoru, ktore da odpowiedz na powyzsze pytanie. Dzieki specjalnej aparaturze lekarz jest w stanie stwierdzic jaki procent graftow przewaza i dopiero wtedy wyliczyc dokladna liczbe do przeszczepu.

Dlatego nie sugerowalabym sie raczej iloscia podana przez kliniki na tym etapie. Przydaloby sie "wyskoczyc" na konsultacje, wtedy wszelkie watpliwosci zostana rozwiane. Bisanga co jakis czas organizuje konsultacje w Warszawie, byc moze inne kliniki tez.

 

Calkiem mozliwe, ale ktos , kto jest w temacie latami i zna sie na tym jak rolnik na gospodarce to oceni mniej/wiecej z naciskiem na wiecej przez pokazanie zdjec. Jak ktos na czyms sie zna i robi to z sercem to pomyli sie delikatnie na plus czy minus, jednak rozbieznosc nie bedzie wielka.

HDC ocenilo moj przypadek na 2100 graftow gdzie linia przebiegala dosyc wyzej od tej jaka zamierzalem zrobic, co zgadzalo by sie(tym bardziej, ze sadza rzadziej i linie wychodza im dosyc srednio) natomiast Koray ocenil mi przez internet 3000 graftow linie jaka chcialem miec i na konsultacji liczba sie zgodzila.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...