free web hit counter Skocz do zawartości
noname

Zakola + przerzedzona korona - 23 lata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Na forum zarejestrowany jestem od dłuższego czasu i śledzę je, choć nie udzielam się często. Mam 23 lata i problem jak wszyscy tu zgromadzeni. Duże zakola + przerzedzająca się korona w połączeniu z młodym wiekiem = oscylowanie na granicy depresji. Wraz z włosami straciłem coś jeszcze - pewność siebie. Powoli dochodzi do sytuacji, że wstydzę się wychodzić do ludzi. Wielu nie zrozumie, ale dla mnie to naprawdę dramat. Zawsze miałem gęste, ładne włosy, bylem pewny siebie i bardzo pomagało mi to w życiu. Teraz wstydzę się zagadać do dziewczyn w klubie, bo myślę tylko o tych cholernych włosach, przekreślając siebie.

Biorę od roku Nezyr (1 tabletka dziennie). Przez pół roku wcierałem Alopexy, ale skóra głowy na zakolach świeciła się jeszcze bardziej niż zazwyczaj.

Postanowiłem, że HT to moja jedyna szansa. W innym wypadku chyba naprawdę popadnę w depresję. Szlag mnie trafia, gdy widzę żula, który ma gęstą czuprynę, mimo że ładuje wódę od lat, jara szlugi i nie dba o siebie. Co za ironia losu...(tak, wiem, stan włosów jest uwarunkowany od wielu czynników). Nie pomogą więc komentarze w stylu: "nie jest źle", "mam gorzej".

Włosy mam co prawda nażelowane, ale zakola /+ przerzedzenie widać ewidentnie. Boki i tył mam krótko obcięte, ale wydaje mi się, że donor mam spoko. Tył trzyma się dobrze. Pytanie finalne do was, szanowni: ile graftów potrzebuję, aby efekt był zadowalający? Nie oczekuję cudów, ale fajnie byłoby zlikwidować chociaż po części ten wstydliwy problem.

Dodaję zdjęcia i pozdrawiam serdecznie.

 

P.S. Ile trwa kuracja po zabiegu tak, aby przeszczep nie było widoczny? Tzn. strupy + podrażnienia po zabiegu. Nie ukrywam, że to dla mnie istotne, ponieważ wykonuję pracę biurową, a wiadomo - siedzieć ze strupami na spotkaniu z klientem to słaba opcja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopisz też jak wygląda/wyglądało łysienie w rodzinie u ojca jego ojca (twojego dziadka) braci ojca, i tak samo od strony matki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziadek od strony ojca (brunet) - wyłysiał około 55 r. życia.

Ojciec (brunet) - aktualnie 47 lat. Korona przerzedzona, zakola, powoli robi mu się gniazdko, ale włosy ma jeszcze w miarę.

Brat ojca (blondyn) - 36 lat. Mocne, zdrowe włosy, ładnie zachowana linia.

 

Dziadek od strony matki - pamiętam go łysego, ale miał już wtedy ponad 70 lat.

Matka - zdrowe, mocne włosy (blond).

 

Wiem, z genami nie wygram. Chciałbym jednak chociaż do 40 mieć jakieś przyzwoite włosy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. Ile trwa kuracja po zabiegu tak, aby przeszczep nie było widoczny? Tzn. strupy + podrażnienia po zabiegu. Nie ukrywam, że to dla mnie istotne, ponieważ wykonuję pracę biurową, a wiadomo - siedzieć ze strupami na spotkaniu z klientem to słaba opcja...

 

Ja do ludzi po przeszczepie wyszedlem po ok 3 tygodniach a i tak wygladalem delikatnie mówiąc nie najlepiej poniewaz nie wszystkie wlosy na zakolach mi wypadły i wyglądalo to poprostu nienaturalnie. Co do oszacowania ilosci graftów to zalezy czy bedzie potrzeba przeszczepiania włosów w język , jesli tak to stawiam na 3000-3300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że będzie taka potrzeba. Włosy na języku mam rzadsze od pozostałych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja tylko nie rozumiem po co tutaj wrzucać zdjęcia z napędzlowanymi żelem włosami i zakrytym zaczeską żelową drugim zakolem, tak że ciężko cokolwiek ocenić.

Tak jak kolega wyżej napisał, 3000 graftów wejdzie nie mniej, ponieważ jesteś blondynem ew. ciemnym blondynem, a tutaj Hair Transplant nie jest tak pobłażliwe jak u brunetów. U przeciętnego np. Turka z takim ubytkiem i ich ichniejszymi czarnymi grubymi włosami na donorze było by pewnie 2000-2300 graftów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...