free web hit counter Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,chciałbym sie dowiedziec jakie mieliscie efekty po stosowaniu finasterydu.Czy lekarz dermatolog bez zadnych problemow da mi recepte na niego.Ile kosztuje miesieczna kuracja?Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekty są różne, zależnie od predyspozycji danego organizmu. To samo tyczy się efektów ubocznych. Koszt to około 70zł/4miesiące jeżeli kupowałbyś poprzez forum. W aptece chyba o połowę taniej. Tak czy owak jest to najtańsza kuracja.

Poczytaj forum, używaj wyszukiwarki bo było pisane o tym wiele razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To zależy od dermatologa, ale z reguły bez problemów dostaniesz receptę tylko na Propecię.

 

Jeśli chcesz dzielony Proscar, Penester lub np. Finaride (najlepszy do podziału bo duże tabletki), to są problemy, bo dermatolodzy z reguły ich nie chcą przepisywać twierdząc, że to leki urologiczne, a nie dermatologiczne.

Jeden z forumowiczów rozwiązał to tak, że uzyskał konsultację urologiczną a potem dermatolog mu już przepisywał, mając tę konsultację.

 

Ja natomiast swego czasu (bo już nie stosuję) rozwiązywałem to po prostu idąc do bardziej obytego lekarza rodzinnego, któremu wytłumaczyłem, że i to finasteryd (Propecia) i to finasteryd (Proscar, Penester, Finaride), ale różnica w cenie drastyczna. Zrozumiał i przepisał receptę.

 

Co do efektów to z reguły zahamowanie lub spowolnienie łysienia, a czasem niewielkie odrosty. Na odrosty (jak i wogóle na skuteczne działanie leku) jest większa szansa, jeśli wcześnie rozpoczniesz kurację.

Z tym, że uważa się, że lek ten działa lepiej na łysienie na czubku (ang. vertex) niż na przodzie i zakolach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...