free web hit counter Skocz do zawartości
Dante

Ketokonazol - maść zamiast szamponu

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Ostatnio zauważyłem, że szampon z ketokonazolem (Zoxin-Med) mocno wysusza mi skórę glowy do takiego stopnia, że odpuszczam po myciu jednorozowo zastosowanie Minoksydylu(5%), aby bardziej jej nie podraznić.

 

Na stronie http://odrost.pl/ketokonazol znalazłem zmiankę o możliwości zamiany szamponu na maść również z ketokonazolem, np. firmy Nizoral. Myślicie, że to dobry pomysł na problem wysuszania skóry? Jeśli tak, to w jaki sposób i jak często ją stosować?

 

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.doz.pl/leki/p3654-Nizoral_krem

 

Dostępny w aptece bez recepty. Zgodnie z ulotką można go stosować codziennie.

Na forum ludzie używają go na samą linie włosów. Głównie dla tego że dla odróżnienia od szamponu on zaś sprawia że włosy stają się tłuste.

 

Jeśli chodzi o szampony to masz jeszcze alternatywę w postaci Regenepure który ma nie zawierać składników podrażniających skórę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na początku jak się za temat wziąłem na poważnie, tj fina + minox + keto + biotyna + cynk, zgoliłem całą głowę na 3 mm I wtedy używałem też na vertex. Ale teraz jak jest więcej włosów to wymaga to wmasowywania a i tak potem włosy są tlusne. Rano nie ma to sensu, na noc wsiąka w poduszkę więc też problematyczne. Ale jeśli chodzi o skórę głowy nie zauważyłem problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...