free web hit counter Skocz do zawartości
maximoq

Fin od ponad 7 lat, moja historia.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Z problemem włosów zmagam się od czasów podstawówki. Silny łupież, łojotok skóry głowy, dziesiątki wizyt u dermatologa kilkanaście różnych szamponów, jeden nawet na grzybicę ! i zero pomocy, Skuteczny okazał się internet, podgrzana oliwka na głowę jednorazówka, turban z ręcznika i szampon z keto, pomógł

2007-2008 pojawiają się zakola i pierwsze próby leczenia. Wcierki z różnych ekstraktów (jabłko, kawa saw palmetto) witaminy i tabletki saw palmetto, bez większych efektów.

Na zakola w tamtych czasach stosowałem minoxa z fultamidem też bez widocznej poprawy i odbudowy zakoli.

Około roku 2010 zacząłem brać finasteryd apo-finę później proscar dzielone na 5 lub 6 części.

Włosy mi się zagęściły lekko, problem przestał być tak widoczny. Nigdy nie miałem uboków po finie, jedynie zauważyłem to było na początku stosowania i trwało może z 3-4 dni ból sutka i jakby zgrubienie w okolicy tej części ciała. Ostatnio też miałem tą dolegliwość. Dziwne, czy to rodzaj ginekomastii, nie mam kobiecych piersi

Czy ktoś z Was też miał takie wrażenie?

Przez lata stosowania fina zauważyłem że kuracja traci na efektowności i efektywności. Włosy są coraz rzadsze, słabsze ogólnie tracą na objętości itp

Zastanawiam się co mogę z tym zrobić.

Czy jest na forum osoba o podobnych odczuciach, która stosuje fina tak długo?

Czy jest sens zwiększać dawkę fina? (dzielić tabletkę na cztery części Proscar)

Zastanawiam się nad przejściem na Dutasteryd, czy jest sens i czy to może pomóc, skoro Finasteryd przestaje działać ?

Obecnie stosuje:

Finasteryd (Proscar) zacząłem dzielić na 4 części 1.25mg na dzień

Szampon z keto 2% zoxin med raz w tyg

Witaminy, biotyna omega itp

Staram się jeść zdrowo, jakiś jogurcik z siemiem lnianym i chia zaad tak dla zdrowotności.

Postaram się wstawić zdjęcia niżej.

https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/k6E ... UPxJ5_nfvP

https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/Jwl ... XebkDEu4v9

https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/VFI ... J4UCTEk0Tw

https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/xfY ... exrZVkpdfX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było lepiej, do niedawna nie było tego prześwitu na środku przodu, a na początku stosowania fina to już w ogóle, mogłem pozwolić sobie na noszenie dłuższych włosów. Wniosek jest taki że kuracja (działanie Fina) powoli przestaję działać. Włosy stają się coraz cieńsze, słabsze itp.

Moje pytanie jest następujące:

Czy przesiadka z Fin na Dut może pomóc ? Jak zacząć z Dut? Co ile dni brać, czy na początku brać Fina z Dut zmniejszając dawkę Fin? Jaki Dut najlepszy Avodart, czy zamienniki mają sens?

Proszę o pomoc osoby doświadczone w tej materii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeśli do fina organizm z czasem się przyzwyczaja, to może warto robić sobie przerwy w kuracji?

NP: po pół roku, miesiąc lub 2 przerwy itd....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duta mozesz dodac co 3 dni jak wciaz nie bedzie efektow ani ubokow to wtedy rozwazysz co 1-2 dni.

Fina stosuj razem z dutem na poczatku,bo dut wolniej sie rozpedza i linienia dzieki temu bedziesz mogl zapobiec. Po 2-3 miesiacach mozesz zostac na samych ducie(osobiscie kombinacje wew i zew blokera zauwazylem ze dzialaja najlepiej i polecam o poczytaniu nt ru,flutamidzie, cb badz chociaz spiro).

Osobiscie wole oryginaly i takie stosuje,ale jak chcesz mozesz sprobowac zamienniki chocoaz jak nie beda dzialac pozniej bedzie miec sie jakies watpliwosci a przy oryginalach to juz jak nie dziala to nie dziala na mbie i nic wiecej nie rozwazam tylko wzmacniam kuracje.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AngelOnTheEarth dziękuję bardzo za fachową odpowiedź

Temat jako taki jeśli chodzi o łysienie nie jest mi całkiem obcy, śledziłem stare forum i przeglądam obecne

Jak trzeba będzie to dodam zewnętrzny bloker i nawet stymulator, na razie wolę zostawić sobie coś na później, tak jest właśnie z Dut. Wiedziałem o tej alternatywie zamiast fina ale czekałem ile tylko się da aby go nie używać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...