free web hit counter Skocz do zawartości
wispa

Czy możliwe u mnie HT tylko 1, czy konieczne min 2 zabiegi ?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wam

 

Jestem zarejestrowany na forum od kilku lat i mam 38 lat, ale dopiero teraz zdecydowałem się na HT. Kliniki oceniają moją gęstość w donorze na 80 włosów na cm 2 więc przyzwoicie. Łysienie mam już zaawansowane chyba NV 4 do 5. Mam dylemat, czy dam radę to bezpiecznie dla donoru zrobić za jednym razem, pewnie tylko w Turcji itp, czy raczej będę musiał to podzielić na min. 2 zabiegi ?

Raczej sugerują najpierw zakola, a później koronę. Jaki okres musi upłynąć do następnego zabiegu, bo piszą mi, że min. 6 m-cy, ale widzę po postach, że raczej 1 rok, a mi zależy to szybko ogarnąć i nie chcę czekać kolejny rok na przykrycie korony ?

Będę wdzięczny ma podpowiedzi

Ile grantów wg Was konieczne na zakola, a ile na koronę, aby to przyzwoicie wyglądało ? W Polsce chcą mi zrobić ok 2500 graftów na zakola, a o koronie bez konkretów.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecisz dwa razy do Marala to powinno to w miarę wyglądać, po pierwszym zabiegu sypiąc mikrowłókna na tył już będziesz wyglądać całkiem nieźle. Jeszcze pokaż donor jak wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żeby to zrobić "raz a porządnie" trzeba zrobić 2 zabiegi, najpierw przód, potem tył

Dokładnie tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi

Troszki mi się wyjaśniło w kilku kwestiach.

Mam jeszcze jedno pytanie, jaką wg Was powinna być przyzwoita gęstość włosów na cm 2 na zakolach i jaka na koronie, np. 50 włosów na cm 2 na zakolach i 35 na koronie ?

 

-- 03 sty 2019, 21:33 --

 

Polecisz dwa razy do Marala to powinno to w miarę wyglądać, po pierwszym zabiegu sypiąc mikrowłókna na tył już będziesz wyglądać całkiem nieźle. Jeszcze pokaż donor jak wygląda.

 

Dziękuję za opinię

 

W załączeniu zdjęcia donoru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Front na moje to minimum 60gr/cm2, przód nadaje kształt twojej twarzy więc powinien być b.dobrze zrobiony, nawet za cene gęstości tyłu, większość jednak zależy od grubości włosa i ilości graftów wielo włosowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy dwoch zabiegach mozna uzyskac wiecej graftow. Donor nie wyglada zbyt obficie, tu raczej liczy sie kazdy graft. Jesli jakis dzikus rzuci Ci sie na donor na jeden raz, to wyjdzie kupa nie do poprawy

Odnosnie gestosci - na korone trzeba dac wieksza gestosc, poniewaz wlosy rosna bardziej prostopadle, nie klada sie jak na przodzie, w zwiazku z tym, trzeba ich przeszczepic wiecej by uniknac zbyt duzych przeswitow.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To rzuca całkiem inne światło na to forum. Tu zawsze pokutowala teoria że linia jak najgesciej a korona aby tylko pokryć. A to faktycznie jest trochę inaczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą ilością graftow na koronie to ciekawa informacja Pani Justyno. Nawet na tym forum jest przykład dokładnie odwrotny, robiony właśnie w BHR. Zatem Pani zdaniem jaka gęstość na koronę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy dwoch zabiegach mozna uzyskac wiecej graftow. Donor nie wyglada zbyt obficie, tu raczej liczy sie kazdy graft. Jesli jakis dzikus rzuci Ci sie na donor na jeden raz, to wyjdzie kupa nie do poprawy

Odnosnie gestosci - na korone trzeba dac wieksza gestosc, poniewaz wlosy rosna bardziej prostopadle, nie klada sie jak na przodzie, w zwiazku z tym, trzeba ich przeszczepic wiecej by uniknac zbyt duzych przeswitow.

Pozdrawiam

Na ile graftów oceniasz zapotrzebowanie u wispa?7000 wystarczy? I dalczego oceniasz jego donor jako słaby skoro pisał że ma gęstość80 czyli raczej dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musialabym skonsultowac to z lekarzem, bo moja ocena nie bedzie wystarczajaco kompetentna. Mysle, ze zeby pokryc calosc, to 6 tysiecy minimum. Gestosc na pewno nie mniej niz 35, na koronie 45-50. To wszystko zalezy jaki rodzaj graftow ma pacjent. Jesli jest gestosc 80/cm2 i sa to minimum dwojki to ok. Ale jesli przewaza liczba jedynek, to ta 80-tka nie ratuje

Jesli chcesz, to wyslij mi fotki na maila, zapytam Dr Bisanga jak on to ocenia. justyna.nowosad@gmail.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...