free web hit counter Skocz do zawartości
Mati5831

Finasteryd, loxon i suplementy (FOTO)

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawię moją sytuację.

Mam 26 lat i zacząłem zauważać pierwsze oznaki łysienia jakieś 5 lat temu, coraz większe zakola. Ale gdzieś od roku może 2 się pogorszyło. Włosy mocno mi się przerzedziły z przodu głowy, wypadają teraz dosłownie garściami, nawet trycholog powiedziała że to nienormalne że aż tyle. Na czubku raczej jest przyzwoicie. Nie stosowałem wcześniej żadnych suplementów, leków. 5 stycznia miałem zabieg przeszczepienia włosów 750 graftów w miejsce zakoli i trochę w celu obniżenia linii czoła. Pani chirurg po zabiegu wypisała receptę na finahit i loxon 5 %. Pomyślałem że przed rozpoczęciem kuracji skonsultuje się z trychologiem. Trycholog powiedziała że absolutnie finasteryd i loxonu nie zażywać. Pojeździla kamerka po głowie i stwierdziła że trzeba oczyścić skórę głowy żeby dotarł tlen bo są pozapychane. Powiedziała że trzeba zrobić kurację nie pamiętam jaką. 15 -20 sesji po 180 zl każda. Chyba ostrzykiwanie jakimś płynem. Zaleciła

Olej z wiesiołka, ogorecznika - kapsułki

Wit a +e

Sok z kiszonych buraków i kapusty 50ml na dzień

Ciemne oleje

Woda z cytryną na cczo

Orzechy

Revalid/swanson /salgar - włosy, skóra, paznokcie

Powiedziała żebym zrobił badania

FERRYTYNA

D3

ŻELAZA

TSH

FT3,FT4

ANTY TPO

ANTY TG

PROLAKTYNA

TESTOSTERON

KORTYZOL

 

Mam kilka pytań.

1. Od kilku dni biorę kompleks witamin ,piję siemię lniane, zieloną herbatę czy powinienem zaprzestać brania tego przed zrobieniem badań?

2. Jakie dodatkowe badania mogę zrobić które pomogą dobrać suplementy i dowiedzieć się co mi brakuje.

3. Może ktoś polecić dobrego trychologa lub dermatologa

4. Trafiłem na taki blog https://www.pepsieliot.com/lysienie-czy ... -wlosow-2/ chcę zastosować tą kurację, czy ma ona sens?

5. Jaką polecacie ashwaghandę ,kolagen i saw palmetto.

6. Podobno ashwaghanda zwiększa poziom kortyzolu co jest chyba niepożądane przy łysieniu androgenowym.

7.Czy po odstawieniu minioxidilu włosy na pewno zaczną wypadać i czy to będzie mocniej niż normalnie.

8.Czy podczas stosowania loxonu i finasterydu istnieje jakieś ryzyko jeżeli moja partnerka zaszła by w ciążę?

Moje zdjęcia przed przeszczepem w załączniku. Po przeszczepie nie ma co wrzucać bo minęło dopiero 2 tygodnie.

Z góry dziękuję

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Ciekawi mnie jakie miałeś zakola że wystarczało 750 - jeżeli czasami w linie ładuje się więcej, ale na tym forum masz tyle wątków, że możesz sobie porównać, czy zostałeś zrobiony w koko czy nie.

2. Te wszystkie nalewki od trychologa możesz sobie wsadzić, lepiej wrzuć foty tutaj to szybciej uzyskasz szczerą odpowiedź.

3. Minoks jak i Finasteryd to dwa różne "leki", które działają kompletnie inaczej, jeżeli znalazłeś się na tym forum to jest tu pełno opinii jak i wyników badań wystarczy przeglądnąć.

Fin działa w uproszczeniu działa jako bloker DHT, jak wpływ na dzieci takich badań nie ma tutaj tylko i wyłącznie twój zdrowy rozsądek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 19 lat i finasteryd biorę od kilku miesięcy. Jest to bloker DHT, który zatrzymuje wypadanie włosów. Przynajmniej na jakiś czas, gdyż u mnie znowu to powraca... Nie polecam loxonu bez blokera DHT ponieważ tylko przyśpieszysz wypadanie włosów. Trycholog to nie lekarza i takie zabiegi bez poważnego leczenia raczej niewiele dają.

 

-- 20 sty 2019, 23:42 --

 

Stosując Loxon włosy będą na początku wpadać garściami aby potem odrosnąć . Zalecane jest stosowanie blokera DHT np. Nezyr a dopiero po kilku miesiącach Loxonu - po minimum 2 miesiącach stosowania finasterydu. U mnie występowały standardowe objawy takiego blokera: zmniejszona potencja i libido, również wahania nastróju. Każdy organizm jest oczywiście inny więc nie wiem jak będzie u Ciebie. Ogólnie finasteryd jest zalecany po przeszczepie żeby zakola się nie powiększały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra nie wiem ile wziął za to trycholog, ale ja powiem ci to za darmo masz łysienie androgenowe i nie będę cię ściemniał że trzeba kupić to i to i jeszcze to:D

Finastery i minoks - efekt na 2-3 lata, później będziesz musiał przeskoczyć na duta - nie znam się tylko z tego jak chłopaki radzą sobie na forum wiem.

Warto poczytać o działaniu tego "leku" jak funkcjonuje itd.

 

-- 20 sty 2019, 23:03 --

 

A i jeszcze jedno na takie zakola w średniej klasy klinice ładują ok 2500 graftów, więc zrobili Cię troche w huja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za pół roku mam mieć zagęszczanie czyli to będzie łącznie gdzieś 1200 graftów na ten obszar. Byłem w dwóch klinikach i w obu obliczyli mi że potrzebuje około 800-1000 graftów. Raczej nikt mnie nie zrobiłem w h*** bo płaciłem od graftu. Zawsze mogę zageścić. Co myślicie o zagęszczeniu włosów sztucznymi implantami?

Czy możecie polecić kogoś kto zrobiłby to zagęszczanie dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety przed fue w turcji ...tez bylem u polskich lekarzy i tez mi dawali male ilosci graftow typu 2500 zamiast 4000 i cale szczescie ze od nich ucieklem. U ciebie to tak na oko trzeba z 2000 graftow zeby to jakos wygladalo.

 

Finasteryd najczesciej dziala 5 albo i wiecej lat tak zeby utrzymac ci wlosy. Niektorzy biora go po 15 lat i nadal maja efekty. Wszystko zalezy od twojego organizmu i jak bardzo agresywne masz lysienie. Z Loxonem jest rzeczywiscie tak ze czesto dziala kilka lat ale mysle ze tutaj zalezy od agresywnosci lysienia . Jezeli masz bardzo powolne lysienie to moge uwierzyc ze minox bez fina bedzie dzialal dlugo ale jak wypadaja ci garsciami to bez blokera szkoda czasu.

 

Jezeli masz zamiar kogokolwiek zapladniac to nie mozesz brac fina, powie ci to kazdy lekarz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory za dosadne stwierdzenie że cię zrobili w hu....a ale zrobili, 1200 to się w jedno zakole ładuje - takie jak twoje. Pod spodem masz link do tematu gdzie gościu ma podobny stan do twojego.

viewtopic.php?f=23&t=3856&start=10

 

A tutaj kolejny zabieg u polskich "fachowców", gdzie uświadomiliśmy kolegę żeby szybko szykował się do poprawki zanim cokolwiek wyrośnie

viewtopic.php?f=6&t=3827&start=30

 

 

A tutaj jedyna polska nadzieja na przeszczep - jednak mniejsza gęstość niż z pierwszego linku

viewtopic.php?f=23&t=3784

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, teraz widzę że można by wcisnąć dużo więcej. Tylko że ja te zakola mam tylko zredukowane, mie zostały wypełnione w całości więc gęstość nie jest aż tak tragiczna. Czy istnieje możliwość zagęszczenia tych włosów po takim przeszczepie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,

1. musisz się liczyć że coś wsadzonego mogą ci przytym uszkodzić

2. Tak jak pisałem wcześniej już zacznij się rozglądać bo na 99 procent nie będzie to wyglądać, znając fachure z polski powsadzali ci wielowłosowe grafty w linie - tragedia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...