free web hit counter Skocz do zawartości
cisowian

Przeszczep po roku: zauważyłem wypadanie graftów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was serdecznie.

 

Robiłem dwa ht i za każdym razem obserwowałem coś dziwnego. (jeden zabieg rok temu a wcześniejszy dwa lata temu). Część włosów wyrasta gruba szarstka twarda, a niektore są kręcone i falowane. Zauwazylem przy czesaniu, że własnie takich kilka mi wypadło. Z czytania ang forum, niby wlosy się mają porawiać, ale nadal nie jestem przekonany. Wydaje mi się też ze gęstość spadła. Ktoś zauważył coś podobnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważam podobne rzeczy. Tyle że mi z całego łba leci i też gęstość spadła w mojej ocenie. Wydaje mi się ze leci wszystko i natywne i przeszczepione.


3500 graft

Minoxidil 5%

Avodart 0,5mg eod

Zoxin-med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może mieliście tam swoje natywne i one poleciały,i stąd zauważalny spadek ofutrzenia


moja nowa mocna kuracja:

- szampon ziołowy

- witaminki

- nanogen lub sewich

 

Na takiej kuracji, łysienie mi nie straszne!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo się zdziwiłem ogolnie caly czas kiedy ukladalem wlosy wypadal moze 1 czy 2 a teraz kilkanascie.... i jestem pewny ze przeszczepy tez leca bo są krecone bądz mają bardzo nierowną długość. cholerny swiat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu wchodzą w naturalny cykl gdzie część wypada.


Fin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież wypadnie włosów jest normalne i zdrowe włosy też wypadają, niestety w naszym przypadku w większości włosy albo nie wyrastają albo wyrastają cieńsze i nie rosną tak długo potem to samo to samo i na końcu zostaje mały niewidoczny mieszek - to jest właśnie ta KURWA zwana łysieniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale przeciez te przeszczepione to sa normalne wlosy wiec tez musza wyleciec zeby potem odrosly , naprawde nie wiem co w tym dziwnego. Chyba srednio co 3 lata wlos wypada i na jego miejsce nowy rosnie. Dodatkowo dochodzi fakt ze na jesien i zime tracimy srednio wiecej wlosow dzienie niz np na wiosne. Jezeli komus w jakis sposob wypadaja wlosy ktore byly podbrane z bokow czy z tylu glowy i nie odrasaja to tylko przychodza mi do glowy problemy z tarczyca bo kolega mial problemy z tarczyca i po bokach glowy mu sie na jakis czas przeswity porobily , wyleczyl sie i wszystko wrocilo do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba srednio co 3 lata wlos wypada i na jego miejsce nowy rosnie.

 

3 lata to jest takie skrajne minimum dla ''zdrowych'' (uznawanych za zdrowe) włosów które ponad to nie mają żadnych przeszkód do kontynuowania fazy wzrostu. Są ludzie (również mężczyźni, nie tylko kobiety) dla których ten okres wynosi 7 lub nawet więcej lat (ok. 10). A dla kobiet (gdzie androgeny nie przyhamowują wzrostu włosów) z wyjątkowo zdrowymi włosami (oraz bez zyebania genetycznego łysienia - nadwrażliwości mieszków na androgeny) okres fazy anagenu może wynieść nawet i pewnie z 15 lat.

 

Ale bez względu na to wszystko, fakt faktem przeszczep we większości przypadków zaburza cykle wzrostu włosa i stąd to wypadanie takich włosów po przeszczepie.

 

 

niestety w naszym przypadku w większości włosy albo nie wyrastają albo wyrastają cieńsze i nie rosną tak długo potem to samo to samo i na końcu zostaje mały niewidoczny mieszek - to jest właśnie ta KURWA zwana łysieniem

 

Tak też może być, że włosy do HT zostały pobrane z poza bezpiecznej strefy nie objętej łysieniem - zdarza się tak zazwyczaj gdy pobiorą zbyt wysoko z tylnej części donoru, i później takie włosy w miejscu biorczym szlag może trafiać też, jeśli nie od razu to nawet po latach.

I w sumie to każdy z tych co się wypowiedzieli, ma czy może mieć tu trochę racji co do tego.

 

A dla autora tematu, to czas pokaże jak z tym będzie, oby było to jakieś okresowe wypadanie, lub zmiana cykli po zaburzeniu wzrostu przeszczepem.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale bez względu na to wszystko, fakt faktem przeszczep we większości przypadków zaburza cykle wzrostu włosa i stąd to wypadanie takich włosów po przeszczepie.

Pewnie dlatego zalecają fina, żeby to jakoś unormować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie sie uspokoilo, wrocilem na fina + keto +dut bo jeszcze nawet rok nie minal od 2 przeszczepu. Po 2 nadal widze ze sa wlosy ktora rosna mega wolno . Myslalem ze po 8 miesiacach to juz nie bedzie tak ze nadal sa maluchy po 2 cm i wlosy po 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...