free web hit counter Skocz do zawartości
noname

HT - shock loss/krótkie strzyżenie/czas rekonwalescencji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuję HT za kilka miesięcy, jednak ciekawi mnie kilka kwestii. Nie dopytuję o wszystkie, bo po części zostały wyjaśnione w innych wątkach, jednak rzeczowych odpowiedzi na kilka pytań nie doszukałem się.

 

1. Czy HT metodą FUE wymusza konieczność noszenia dłuższych włosów na donorze? Tył oraz boki lubię mieć wygolone na 1mm (swoją drogą - przy dużych zakolach jest to chyba najlepsza opcja), ale obawiam się, że przeoranie donoru pozbawi mnie szansy na noszenie takiej fryzury... Czy rzeczywiście jest taka tragedia i bardzo jest to widoczne kilka miesięcy po zabiegu?

 

2. Efekt "shock loss" - czy wypadają jedynie włosy przeszczepione, czy natywne również?

 

3. Czy 3 tygodnie wystarczą, aby jakoś w miarę wyglądać? Przejrzałem mnóstwo relacji, ale jednoznacznie nie jestem w stanie stwierdzić. Robotę mam biurową, a wiadomo - nie chciałbym straszyć.

 

Z zakolarskim pozdrowieniem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-to zalezy kto ci to bedzie robil albo na kogo trafisz , moze byc tak ze nie zniszcza ci donoru i bedzie to wygladalo ok. 50/50

 

-czasami jest shock loss na donorze a czasami na strefie na ktora sie przeszczepia wlosy , wszystko zalezy od lekarza , technikow i tez od twojej ,,genetyki '' oczywiscie wiekszy shock loss nie jest jakims czestym zjawiskiem wec nie ma co popadac w paranoje .

 

- to zalezy jaka ilosc graftow bedziesz mial przeszczepione , przy 1500 moze to jakos bedzie po miesiacu wygladalo , przy 4000 graftow glowe bedziesz mial czerwona glowe przez 3-5 miesiecy , wszystko zalezy jak dlugie wlosy bedziesz nosil zeby to maskowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Niestety, ale mam obawy odnośnie donoru, ponieważ wydaje mi się bardzo słaby. Mam 24 lata i jasne, blond włosy, a te na zdjęciu są 1,5 tygodnia po wygoleniu maszynką na 1mm. Oceńcie proszę.

 

Konsultowałem się z kliniką i potrzebuję ok. 3200 graftów na zakola + zagęszczenie języka. Po 3 tygodniach nie wyhoduję dłuższych włosów, więc pewnie będę musiał straszyć czerwoną i łysą pałą? :/

 

https://www.fotosik.pl/zdjecie/1c196f9d8ce72476

 

https://www.fotosik.pl/zdjecie/d4b079fe24ad221a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty chcesz pokazac na tej fotce z takim zaczesem? Tak to i lysy z plecow zaczesze. Odslon zakola i linie jak chcesz zeby ci ktos doradzil.


3500 graft

Minoxidil 5%

Avodart 0,5mg eod

Zoxin-med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo proszę - przedstawiam moją tragedię.

Myślę, że na mokrych włosach i kompletnie nie ułożonych najlepiej ją widać... a jest naprawdę źle.

 

https://www.fotosik.pl/zdjecie/d5d4bd0a17fdd42a

https://www.fotosik.pl/zdjecie/d52d2af51b4d3492

 

 

Człowieku czy ty wiesz co to kurwa znaczy zaczesac włosy do środka lub do góry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, jeśli jakaś klinika zaproponowała 3200 graftów, to to jest nie najgorzej, zwłaszcza, że jesteś male patient, a i jakiejś niskiej linii pewnie też nie chcesz.

Byle by z tych 3200 graftów 70% nie poszło na ''dogęszczenie futra'' i profilaktykę na wypadek gdyby łysienie postąpiło - jak ma to często miejsce w przypadku kliniki ASMED i doktora Koray'a Erdogan'a - co widoczne np. na przykładzie Angel'a oraz wielu innych z zagranicy.

 

-- 14 mar 2019, 0:27 --

 

Tu jest inny wątek kolegi z innymi lepszymi do oceny zdjęciami viewtopic.php?t=3625


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@antydhtor: nie oczekuję równej linii włosów, jednak bez przesady - mimo HT nie chciałbym straszyć dużymi zakolami Do Erdogan'a nie wybieram się, przeszczep zamierzam zrobić w Turcji. Martwi mnie gęstość mojego donoru, nie wydaje się gęsty, a poza tym jestem blondynem, więc efekt HT i tak będzie gorszy od kogoś kto posiada ciemne włosy. Mam nadzieję, że 3200 graftów pokryłoby w znacznym stopniu zakola + dogęściło język.

 

@Matrix_neo94: a czy Ty wiesz co to jest kultura słowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A można wiedzieć w jakiej konkretnie klinice oszacowali te 3200 graftów, czy to jest jakaś tajemnica ?


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że można wiedzieć. Zabieg zamierzam wykonać przy pomocy firmy pośredniczącej, której nazwa ta forum jest ocenzurowana (Fly...)

HT wykonuje Serkan Aygin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jasne, że można wiedzieć. Zabieg zamierzam wykonać przy pomocy firmy pośredniczącej, której nazwa ta forum jest ocenzurowana (Fly...)

 

 

przeplacasz w ten sposob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne masz rację. Myślę jednak, że relatywnie niewiele mając na uwadze pełną organizację wyjazdu oraz zabiegu.

Pieniądze swoją drogą, ja już martwię się jak będę wyglądał zaraz po HT Oczywiście mam tu na myśli reakcję otoczenia, środowisko w pracy, no i - naturalnie - efekt po zabiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe mam to samo, od poniedziałku wracam do pracy, włosy z zakol wypadły, zostało tylko trochę zapałek skóra na łbie czerwona ;p

 

z doświadczenia widzę, ze nieznajomi ludzie mocno przyglądają się na głowe, co jest krępujące. Natomiast jesli chodzi o najbliższych i znajomych, to reakcje jak najbardziej pozytywne. sa ciekawi jak to wyglada, jak sie odbywa itp. z mego otoczenia nawet pare osob zaczelo zastanawiac sie nad ht.

 

jak sie obicinacie po ht? boki krótko a górę zostawiacie jak było? na zakolach zostało mi bardzo mało włosów. Niektóre krótkie, bo dopiero wyrosły, i kilka takich co nie wypadły i są dość długie. zastanawiam się czy je zgolić, czy zostawić jak jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KPR89: Ile czasu upłynęło od zabiegu? Ja zamierzam wziąć 2 tyg. urlopu + tydzień ogarnąć L4, jednak mam świadomość, że po 21 dniach efekty uboczne HT nadal będą widoczne :/

Mam 24 lata i utrata włosów w tym wieku wiąże się z zaniżoną pewnością siebie, więc zabieg stawiam w kategorii konieczności. Mam nadzieję, że po +/- 2 mies. będę wyglądać jakoś w miarę. Najbardziej obawiam się utraty włosów natywnych, bo jeśli te doznają efektu "shock loss", to lipa, a jeśli nie, to jakoś zaczeszę łysinę zanim cokolwiek odrośnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co zamierzasz robić. Jak linię i ogólnie cały front to raczej 3 tygodnie żeby nikt nie zauważył będzie mało. Jak koronę to co innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linia + front. Zdaję sobie z tego sprawę. Nie zamierzam ukrywać, że zrobiłem HT, jednak specyfika mojej pracy wprawia mnie w zakłopotanie. Spotkania z klientami, konferencje, etc. - z czerwonym łbem nie będę sobą, a pewności siebie i tak za wielkiej nie posiadam - właśnie przez pryzmat włosów.

A jak w końcu z tym moim donorem? Wydaje mi się dość słaby niestety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
KPR89: Ile czasu upłynęło od zabiegu? Ja zamierzam wziąć 2 tyg. urlopu + tydzień ogarnąć L4, jednak mam świadomość, że po 21 dniach efekty uboczne HT nadal będą widoczne :/

Mam 24 lata i utrata włosów w tym wieku wiąże się z zaniżoną pewnością siebie, więc zabieg stawiam w kategorii konieczności. Mam nadzieję, że po +/- 2 mies. będę wyglądać jakoś w miarę. Najbardziej obawiam się utraty włosów natywnych, bo jeśli te doznają efektu "shock loss", to lipa, a jeśli nie, to jakoś zaczeszę łysinę zanim cokolwiek odrośnie

U mnie leci 9 tydzień i zakola dalej czerwone, może nie tak jak wcześniej, ale dla każdego widoczne. Niestety ja też mam taką pracę, że mam dużo kontaktu z ludźmi, ale co zrobisz. I tak nie da się ukryć przeszczepu (zresztą po co? ), zwłaszcza, że u mnie shock loss był duży, na zakolach zostały pojedyńcze zapałki i tak w końcu wszyscy zobaczą odrost i będą wiedzieli co jest. Dlatego chyba nie ma co tego ukrywać od samego początku

 

Czy dla większości osób odrost między 2 a 3 miesiącu był szybki? Czy raczej spodziewać się jeszcze czerwonego łba z kilkoma zapałkami przez jakiś dłuższy czas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...