free web hit counter Skocz do zawartości
antydhtor

Łysienie Trakcyjne

Rekomendowane odpowiedzi

Już od dawna miałem chęć zadać to pytanie na forum, oraz podyskutować nt temat. Zatem chcę zapytać, czy jest ktoś na forum, kto ma/miał łysienie trakcyjne, i jeśli tak, to byłoby miło jakby podzielił się doświadczeniami z tym rodzajem łysienia, jak i z leczeniem tego, oraz efektami różnorakiego leczenia, i czy konieczne było HT (bo wielu ludzi z ubytkami spowodowanymi łysieniem trakcyjnym robi jednak HT), czy włosy jednak odrosły komuś (czy to na wspomaganiu się typową kuracją jak przy androgenówce czy bez żadnej kuracji) ?

A wiem z filmu dokumentalnego, że wyrwane włosy odrastają, choć trwać to może dwa lata, zanim zacznie się dobry odrost. I być może niektórzy zbyt wcześnie podejmują decyzję o HT, chociaż z drugiej strony, jak ktoś cały czas stosuje ''fryzury męczące'', to i ten rodzaj łysienia będzie towarzyszył, a poza tym odrost po HT może nawet jest szybszy - skoro odrost wyrwanych włosów trwa 2 lata. A wracając do odrostu wyrywanych włosów, to też nie jestem 100% pewien po tym filmie, czy aby na pewno to był 100%-owy odrost (bo trudno było to ocenić), tak jak po ogoleniu, a poza tym w tym filmie byli to ludzie którzy raczej mają mocniejsze włosy. A są też takie opinie (i to może nawet większości ludzi), że włos wyrwany z cebulką nigdy nie odrasta.

 

Pytam bo wiem, że u mnie na 100% było też łysienie trakcyjne, oprócz lekkiej androgenówki.

 

I w ogóle dziwi mnie, że na tak sporym forum, nigdy nikt nie mówił nic o trakcyjnym (ale pewnie wielu ludzi nawet nie wie co to jest), nawet choćby jakaś kobieta.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...