free web hit counter Skocz do zawartości
piotr1281

minoxidil i krem do opalania

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do Was pytanie. Ze wzgędu na silny nawrót łzs , zapalenie mieszków i wyprysk łojotokowy na całej głowie dostałem zalecenie stosowania

miejscowych antybiotyków i masci sterydowych przez 2 tyg oraz odstawienie innych wcierek typu minixidil. Pani doktror ze względu na zbliżające

się lato zaproponowała ogolenie głowy na zero totalne co ułatwi smarowanie głowy. Obecne dolegliwości sprawiły ze włosy wyglądają tak gównianie

ze nie mam juz wyboru. Po leczeniu antybiotykami i sterydami moge powrócić do innych zabiegów z zaleceniem chodzenia z ogoloną głową przez

całe lato i wystawianiu jej na słońce.(podobno grzyby wywołujące łzs nie lubią być wystawione bezpośrednio na słońce) I tu mam pytanie, po jakim czasie od nałożenia minoxidilu ,mogę użyć kremu do opalania na głowę ( planuję latem wyjazd do Turcji)

Dzięki za sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pani doktror ze względu na zbliżające

się lato zaproponowała ogolenie głowy na zero totalne

 

Niech pani doktor sobie sama ogoli głowę i wystawi na słońce. Tak trzeba było powiedzieć

 

Po leczeniu antybiotykami i sterydami moge powrócić do innych zabiegów z zaleceniem chodzenia z ogoloną głową przez

całe lato i wystawianiu jej na słońce.

 

Zrobią Ci się plamy na skórze jak u starego łysego dziada 70+. A poza tym jak pójdziesz zaś po pół roku do tej ''pani doktor'', to powie Ci, że już *uj z włosami i że masz się nie przejmować, bo jesteś male patient, i że jest dobrze.

Nie chcę być wieszczem, ale tak za pewne będzie a wredna świnia chce Cię podejść psychologicznie, żebyś się przyzwyczaił do łysiny, i wtedy powie to co powiedziałem. Ile to takich historii już było....

 

 

(podobno grzyby wywołujące łzs nie lubią być wystawione bezpośrednio na słońce)

 

Tak te grzyby w lesie, dlatego rosną tylko w lesie.

 

( planuję latem wyjazd do Turcji)

 

Chyba na HT.

 

 

I tu mam pytanie, po jakim czasie od nałożenia minoxidilu ,mogę użyć kremu do opalania na głowę

 

Było o to zapytać tej wybitnie mądrej pani doktor.

 

A od siebie dodam tylko tyle, że czas przez który nie należy myć głowy, i który został określony w ulotce czy etykiecie minoxidilu, za pewne odpowiada czasowi nałożenia kremu do opalania po uprzedniej aplikacji minoxidilu.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te plamy to od słońca czy od leków? Bo jak od słońca to mogę chodzić w czapce.

Natomiast muszę coś zrobić z tym syfem na głowie bo on mi mega przerzedza włosy.

Zix nawed dawał rade do jakiegoś czasu, ale ostanio zmieniłem pracę i kiedy przybyło

mi stresu łzs wywalił jak nigdy. Do Turcji tylko na wakacje, co do ht to nikt by nawet ze

mną nie gadał z takim stanem zapalnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blokuje go Zixem i powiem szczerze, ze na poczatku efekty byly bardzo dobre. Głowa przestała swędzieć a wypadanie włosów zeszlo 200+ do 20+. Niestety z nazilonym ŁZS Zix radzi sobie słabo bo to inna bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te plamy to od słońca czy od leków?

 

I od słońca i od leków (to wszystko powoduje takie zmiany skórne - i widać to po ludziach) ale przede wszystkim od stanu skóry jaki masz. Ilu to takich się widzi co mają takie problemy jak opisujesz, a po tym jak wyłysieją albo ogolą łeb z czasem robią się takie plamy, które jak widać u starych dziadów 90+, zostają do końca życia. Stwierdzam tylko co widzę u starych dziadów (jak już wyłysieją albo trochę się zestarzeją a tym samym z taką glacą ''trochę'' po słońcu połażą), którzy wcześniej mieli takie problemy skórne a do tego łysieli.

Natomiast filozofować nie będę, bo nie jestem dermatologiem a tym samym ekspertem w tej dziedzinie. Pytaj o wszystko tej ''pani doktor''. Nie tylko słuchaj co ględzi, ale pytaj i zadawaj właśnie takie pytania, oraz wszystkie inne nawet jeśli uważasz że upierdliwe.

 

Blokuje go Zixem

 

A co to jest ten ''Zix'', jaką to ma substancje czynną (jeśli to w ogóle lek) ? Sorry, że pytam, ale nie znam takiego leku z grupy inhibitorów 5AR, ani antyandrogenów.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zix to mieszanka siarczanu cynku, witaminy b6 5p5 , wody destylowanej ( nie demineralizowanej) i etanolu 70%

Działa super na swędzenie i pieczenie. U mnie przeszło po 2 dniach dosłownie. Po 2 tyg ograniczył o 90% wypadanie włosów

Robię go sam. Wszystkie materiały kupuję w chemicznym.

700 mg siarczanu cynku

150 mg vit b6

15 mil etanolu

45 mil wody destylowanej

 

Całość mieszam intensywnie i na 2 dni odkładam do lodówki. Powinno się go aplikować 2 x dziennie ale ze względu na to ze nie lubi

się z minixidilem robię to tylko rano. Włosów ma się po tym objętościowo 2x więcej i efekt kosmetyczny jest mega, plus to ze działa jak bloker i ma włąściwości przeciwzapalne

 

-- 13 maja 2019, 16:15 --

 

Stary patent,który wraca do łask

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zix to mieszanka siarczanu cynku, witaminy b6 5p5 , wody destylowanej ( nie demineralizowanej) i etanolu 70%

 

Ale to nie jest bloker.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na HLT różne rzeczy piszą... np. że jednorazowe przyjecie jednej tabletki finasterydu powoduje trwałe efekty uboczne w postaci utraty percepcji poznawczych, utraty pracy, utraty rodziny i znajomych, a o ubokach seksualnych, to nawet chyba nie muszę litania tu wypisywać... - co to niektórzy ludzie wypisują na tych różnych forach i ogólnie w necie.

 

A poz tym łysy/łysiejący wymyśli wszystko co dla niego będzie blokerem, byle by tylko nie brać prawdziwych blokerów.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno tak jest, ale że jest to bardzo łatwo i w miarę tanio samemu przygotować to postanowiłem spróbować

i mogę powiedzieć, że na mnie działa likwidując pieczenie i ograniczając wypadanie. Nie wiem będzie za jaką czas.Z tego co czytałem

na innych forach to ludziom gniazda po zixe pozarastały. Myślę ze na pewno nie szkodzi, ale przed użyciem lepiej posmarować klatę, pachy albo inne owłosione miejsce poza głową, żeby sprawdzić czy nie wywoła alergii

 

-- 13 maja 2019, 16:40 --

 

tu jest filmik jak to zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Możesz stosować co tylko chcesz. Różnych produktów i półproduktów do wytwarzania specyfików do ''leczenie łysienia'' jest na prawdę mnogo, i chyba nie ma tyle rzeczy powymyślane na żadną inną chorobę i żadne inne schorzenie, co właśnie na łysienie.

Ale odwołam się tylko do tego fragmentu:

 

Z tego co czytałem

na innych forach to ludziom gniazda po zixe pozarastały.

 

Rozumiem. Ja natomiast polegam na tym co widziałem/widywałem, a nie tylko czytałem, bo papier wszystko przyjmie, jak i wszelka elektroniczna forma zapisu.

 

Mimo wszystko, życzę powodzenia i wyjaśnienia pewnych kwestii z dermatologiem, które są nie jasne.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... i wszystko to dlatego, że fin to nie cukierek i może uderzyć w najbardziej czuły punkt u każdego faceta. Dlatego tak długo jak jedyną skuteczną metodą będzie Big3 tak długo ludzie będą szukać czego innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, niech sobie szukają. A jak w końcu znajdą, to może i tacy co się ''kastrują cukierkami'' na tym skorzystają.

 

Jak dla mnie fin to ''cukierek'', tak samo dut, nic mi złego nie zrobił, zarówno na finie jak i na na ducie, nie odczuwałem absolutnie żadnych skutków ubocznych. A mocniejsza kuracja androcurem wraz z estradiolem co prawda spowodowała uboki u mnie, ale nie na tyle abym tego żałował. I w zasadzie to te wszystkie leki gówno mi zrobiły, nic złego aż takiego mi nie uczyniły, żadnej krzywdy mi nie wyrządziły, a profity/korzyści włosowe (jak i skórne) są nie do opisania

 

A co do kwestii słońca, to nic tak nie chroni i jednocześnie nie daje takiego efektu jak melanina (potwierdzają to ludzie innych ras niż biała, oraz użytkownicy MTII, a poza tym krem do opalania jest takim ''katalizatorem'' promieni słonecznych, a to skutkuje gorszymi efektami.

 

A do smarowania łba (aby zaleczyć ten okropny stan skóry, bo przecież nie łysienie androgenowe) być może warto było by też wypróbować maść cynkową oprócz tych jak to mówisz maści sterydowych które Ci przepisano.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi sie wierzyc ze przez jakis zix ludzia gniazda zarastaja skoro finasteryd/dutasteryd szalu nie robi, melanotan jest ok chroni skore przed poparzeniami slonecznymi w pewnym sensie, ale trzeba sie tez liczyc z wieksza iloscia pieprzykow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...