free web hit counter Skocz do zawartości
harris108

Pytanie o leki na porost przed zabiegiem+dodatkowe zalecenia

Rekomendowane odpowiedzi

Może i tytuł to lekki clickbait, ale w październiku mam mieć zabieg w Turcji. Mój aktualny stan to NW5A: mój wcześniejszy post: http://pokonajlysienie.com/forum/viewtopic.php?f=23&t=3984

 

Próbowałem nadgonić zaległości na forum, bo ostatnio czytałem posty w 2014 roku i myślę, że jestem trochę zagubiony jeżeli chodzi o odpowiedź na pytanie w temacie.

Konkretnie:

1. Jestem 3 miesiące przed zabiegiem, jakie leki typu fin powinienem zacząć brać, żeby efekt był jak najlepszy?

2. Można zauważyć, że mój obszar łysienia jest dość spory, dlatego nie oczekuję, że jeden zabieg wystarczy, chciałbym go uzupełnić właśnie kuracją lekami - lepiej zrobić to już czy po zabiegu?

3. Czy poniższa propozycja jest spoko, jeżeli nie to, co zmienić lub dodać?

 

0.5mg dutasteride - 1x/dzień

200mg spironolactone - 1x100mg/rano, 1x100mg/wieczorem

6mg estradiol valerate (doustnie) - 1x2mg/rano, 1x2mg/w południe, 1x2mg/wieczorem

5mg medroxyprogesterone - 1x/dzień

5% minoxidil liquid (2 to 3 mL na czóbek głowy) - 1x/dzień

15% minoxidil liquid (1 mL na zakola) - 1x/dzień

 

4. Na forum jest bum na RU - może ktoś w jednym zdaniu wyjaśnić jego fenomen? I czy warto go dodać lub zamienić z powyższą listą? Wiem, że mam google i czytałem o niemniej jednak wolę poznać w jednym - dwóch zdaniach Waszą opinię. Przepraszam z góry, że nie przeczytałem ponad 120 stron na forum o RU.

 

PS. Prośba do Was, nie bądźmy drugą elektrodą. Jeżeli to nie ten dział, napisz mi a przeniosę temat. Proszę, nie piszcie, że zabieg w Turcji to ryzykowna sprawa itp. nie o to proszę Was w tym poście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wejdz na fina , najtaniej bedzie proscar i tyle. Minoxa bym narazie nie stosowal jak by fin jakies tam efekty ci dal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minoxidil i wszelkie wcierki i tak będziesz musiał odstawić na jakieś 3 tygodnie przed zabiegiem i miesiąc po. Także stosowanie teraz nie ma za bardzo sensu. To samo tyczy się RU.

Fina /dutasteride zacznij brać już teraz. Chodzi o to żeby przed zabiegiem maksymalnie wzmocnić włosy (także te które będą przeszczepiane aby zapewnić jak najwyższy współczynnik ich przeżycia).

Jeśli nie brałeś wcześniej żadnych leków to moim zdaniem nie warto jest startować z minoxem 15%. Organizm z czasem przyzwyczaja się do tych środków. Jak zaczniesz od 15% to jaką alternatywę będziesz miał w przyszłości?

To samo tyczy się złożonej kuracji. NIe znasz reackji swojego organizmu ani tego jakich skutków ubocznych doświadczysz. Im prostsza kuracja będzie na początku tym łatwiej CI będzie ocenić jak reagujesz na dany środek.

Pomijam już kwestię kosztów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gurney wielkie dzięki za odpowiedź. Jest ona mega satysfakcjonująca. Wiesz może, z jakich źródeł mogę kupić fina / duta ? Pomijam opcję pójścia do lekarza po receptę. Może sąsiadujące z nami państwa sprzedają to bez recepty? 0,5 mg dziennie fina wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się bawić w fina 0.5 mg. Najekonomiczniej wychodzi kupić proscar 5mg i dzielić tabletkę na 4 części (np. przy pomocy przecinaka do tabletek - kupisz w każdej aptece za kila pln). Można próbowac podzielić na 5 części (na internetach znajdziesz jak to zrobić), ale tabletka ma taki kształt, że najłatwiej na 4. 1.25 mg ED to dobra dawka na początek bliska tej zatwierdzonej do waliki z łysieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proscara caly czas ktos sprzedaje w dziale sprzedam/kupie i to bedzie najtansza opcja. Mozesz tez dostac na proscara recepte online na roznych stronach i potem w aptece kupic. Niestety proscara nie podzielisz na 0,5mg . nie ma co sie bawic w 0,5 bo bedziesz musil do tego kupic drozszy nezyr . Roznica w efektywnosci 0,5 a 1,0mg jest prawie zadna wiec bierz tansza opcje i kup proscara i dziel na cztery czesci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3. Czy poniższa propozycja jest spoko, jeżeli nie to, co zmienić lub dodać?

 

0.5mg dutasteride - 1x/dzień

200mg spironolactone - 1x100mg/rano, 1x100mg/wieczorem

6mg estradiol valerate (doustnie) - 1x2mg/rano, 1x2mg/w południe, 1x2mg/wieczorem

5mg medroxyprogesterone - 1x/dzień

5% minoxidil liquid (2 to 3 mL na czóbek głowy) - 1x/dzień

15% minoxidil liquid (1 mL na zakola) - 1x/dzień

 

Jest spoko (choć pewnie nie dla każdego). Kuracje tego typu czynią cuda. Choć moja kuracja była nieco inna, lecz zbliżona do tego (niektóre leki w większych, a niektóre w mniejszych dawkach, oraz jeszcze inne, zamiast niektórych stosowałem).

 

A skąd wytrzasnąłeś tę rozpiskę? Bo wydaję mi się, że gdzieś to już czytałem.

 

 

...Wiesz może, z jakich źródeł mogę kupić fina / duta ? Pomijam opcję pójścia do lekarza po receptę. Może sąsiadujące z nami państwa sprzedają to bez recepty?

 

Najlepiej chyba jednak pod mosteczkiem -

 

- ''dla każdego na zawsze łatwiutko - heja''...

 

''Palantunio...''


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem.

 

No..., no to widzisz jakie cuda czyni tego typu kuracja.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...