free web hit counter Skocz do zawartości
PanWieslaw

Łysienie 19 lat (prośba o radę)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nigdy wcześniej nie miałem problemu z wypadającymi włosami, do czasu aż nabawiłem się dość poważnego łupieżu (stosowałem również maści na złuszczanie się naskórka) w tym czasie włosy wypadały mi jak oszalałe, jednakże po dość intensywnej kuracji pozbyłem się łupieżu i dziś już go nie mam. Niepokoi mnie jednak jedna rzecz, podejrzewam, że owy łupież mógł rozpocząć (przyśpieszyć) proces łysienia androgenowego (mój tata, dziadek są łysi) co prawda włosów podczas mycia wypada mi dużo mniej ale jednak ta liczba nadal wynosi 30-50 włosów co mycie, do tego kiedy patrze w lustro widzę dość mocne przerzedzenia, jednakże nie wiem czy jest to normalne i dzieje się tak z powodu padania dość mocnego światła, czy może jest to początek łysienia, załączam wam zdjęcia (przepraszam za słabą jakość) co o tym myślicie, jest to początek łysienia (a moze już zaawansowane stadium) czy też nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ciężko cokolwiek stwierdzić na podstawie tych zdjęć. Pamiętaj, że codziennie fizjologicznie wypada około 100 włosów.

Polecam wizytę u dermatologa na podstawie zleconych badań, wywiadu i samego badania będzie mógł rozwiać Twoje wątpliwości. Najlepiej zrób to jak najszybciej - jeśli to łysienie androgenowe, to trzeba działać od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem standardowe badanie krwi, wszystko wyszło dobrze, nie miałem żadnych złych wyników, byłem u dermatologa (z powodu łupieżu) i stwierdził, że to łysienie androgenowe jednakże nie miałem zleconych badań DHT, ani wizyty u jakiegoś specjalisty, aby potwierdził że to łysienie androgenowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...