free web hit counter Skocz do zawartości
gringo92

Wypadające włosy. To koniec czy da się coś jeszcze zrobić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W skrócie przedstawię swoją sytuację.

 

Mam 26 lat. Łysienie: na czubku głowy oraz zakola.

Włosy zaczęły mi stopniowo wypadać w wieku ok.22 lat. Od dwóch lat zacząłem leczyć się na własną rękę będąc nie świadomym metod leczenia, efektów oraz mojego indywidualnego przypadku( szkoda, że nie trafiłem tutaj wcześniej i wcześniej nie zacząłem kuracji )

 

Byłem u trychologa i kilku lekarzy dermatologów i wszyscy stwierdzili, że w moim przypadku czyli łysienie androgenowe, nie da się za wiele zrobić. Łysienie prawdopodobnie dostałem od dziadka ze stony matki (ojciec matki).

Od ok. roku stosuje palmę sabałową, zużyłem cztery butelki loxonu, jedną alpicort, obecnie jest to wcierka Jantar. Pojawia się również łupiesz w okresie jesienno-ziomwym (nie wiem co jest przyczyną) jednak po stosowaniu nizoralu znikneła praktycznie do zera.

 

Na dzień dzisiejszy włosy mi nie wypadają jednak nic nie pojawiło się z nowych włosów na czubku głowy nawet babyhair. Badania jakie wykonałem stwierdziły, że DHT mam w normie podobnie jak morfologie, tarczyce.

Moja stałą suplementacja nie tylko ze względu na włosy: witaminy i minerały, cynk, żelazo, skrzypovita, palma sabałowa.

 

Pytanie do Was? Da się w moim przypadku pobudzić włosy do porostu głównie na czubku głowy i ewentualnie zakola czy dać sobie spokój, szkoda czasu i myśleć o przeszczepie? Zastanawiałem się nad stosowaniem nadal palmy sabałowej oraz Polaris 10 lub 11. Jaka jest Wasza opinia?

 

Będę wdzieczny za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej by było żebyś zamieścił zdjęcia, wtedy można by lepiej ocenić sytuację. Generalnie najlepszym lekiem z tych "średnio mocnych" jest doustna kuracja dutasterydem 0,5 mg np co 3 dni już wystarczcza. Możesz pierwsze spróbować finasteryd, ale jednak zazwyczaj duta jest znacznie skuteczniejszy. Jeżeli chodzi o wcierki to możesz spróbować jakiś polaris lub inną wcierkę z minoksem i finem. Jeżeli nie chcesz minoksa to możesz dodać do dutasterydu wcierkę revivogen.

 

Pamiętaj o tym, że żeby przeszczep był udany to musisz mieć jak najmniejszą powierzchnie do pokrycia + dobry donor. Dlatego w renomowanych klinikach zalecają brać przed i po przeszczepie finasteryd lub dutasteryd.

 

Ps. do niczego NIE namawiam, sam musisz zdecydować czy wchodzisz w leki czy nie. Napisałem Ci po prostu jak wygląda sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie w Twoim przypadku to tylko bloker doustny (finasteryd lub dutasteryd) + wcierki. Przy odrobinie szczęścia korona Ci zarośnie ładnie. Dodatkowo wzmocnisz włosy z tyłu (donor) w razie przeszczepu w przyszłości. Jednak to tylko moja opinia , zrobisz co będziesz uważał za stosowne. W każdym razie sam minoks bez blokera nie ma praktycznie sensu.

 

Ps jeśli chcesz mieć szansę na odrost powinieneś jak najszybciej rozpocząć dobrą kurację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za opinię. Tylko widzisz ja stosowałem ok 10 miesiecy fina plus loxon 5 codziennie rano i wieczorem i zero efektów jak chodzi o porost wlosow, włosy mi już nigdzie nie wypadają ponieważ co miało wypaść wypadło. Zdaje sobie sprawę, że gdybym rozpoczął kuracje wczesniej albo się tym bardziej interesował to być może nie miałbym problemu ale cóż za głupotę trzeba płacić.

 

Obecnie biorę palme sabałową 2 kaps oraz wcierkę jantar.

Dutasteryd ma jakieś skutki uboczne podobnie jak finasteryd?

 

Skończę, pewnie wcierke Jantar i potem myślałem nad kombinacja bloker plus wcierka czyli palmą sabałowa plus polaris. Nie wiem czy jest sens brania w moim przypadku obecnie fina lub dutasterydu czy też innego doustnego blokera gdyż DHT mam w normie. Może mi to ktoś wytłumaczy?

 

Po jakim czasie można spodziewać sie efektów w postaci porostu włosów ( o ile takowy wogole wystąpi ) oraz w przypadku powodzenia w kuracji bloker trzeba stosować dożywotnio?

 

Treningi na siłowni zwiększaja wypadanie włosów i nie sprzyjają odrostowi?

 

Mam nadzieję, że trafię tutaj na dobry dobór dalszej kuracji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi coś na dłuższą metę stwierdzić ale ja osobiście zacząłem od razu kuracje od duta i to niedawno ok 1.5 miesiąca i powiem że nie ma żadnych ale to ŻADNYCH skutków ubocznych, może z raz czy dwa mnie kulki uciskaly ale to może i nawet nie związane z tym(a i nie byl to nawet ból tylko może chwilowy dyskomfort bardziej). Myślę że większość osób za dużo myśli o ubokach i sobie je wmawia w trosce o fiuta.

U mnie też korona bardziej leci niż przód no ale nie mam takiego stopnia jak u Ciebie. Szczerze myślę że śmiało możesz gonić na przeszczep do jakiejś rozsądnej tureckiej kliniki i zacząć od właśnie góry, oczywiście przyjmując bloker.

Ty masz te szczęście w nieszczęściu że już praktycznie nie masz tam swoich włosów bynajmniej tych wartościowych więc możesz śmiało robić, bo baaaardzo często lekarze odmawiaja robienia korony bo może jeszcze coś od rośnie przy kuracji i boją się o natywne.

 

No oczywiście jak masz kasę to gon do lepszych, Belgia Hiszpania ale w koronę nie ma co wsadzac dużo bo nie robi takiego pierwszego wrażenia jak linia poza tym może się kiedyś przydadza włosy gdzie indziej. Na linie jak najbardziej jak ma się czym posmarować to super jest pojechać do specjalisty z pierwszego zdarzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak brałeś fina to w Twoim przypadku został tylko dutasteryd + dobre wcierki np minoks + finasteryd lub minoks z flutamidem lub minoks z CB. Tak czy inaczej dutasteryd doustnie to podstawa, przy takim stanie możesz sobie darować palme sabałową...Ty masz lekkie przerzedzenia też z tyłu na obszarze NW6 (przynajmniej tak to wygląda), więc nawet jak korona Ci w pełni nie odrośnie to powinieneś mieć poprawę stanu na donorze i dzięki temu przeszczep będzie miał sens. Dodatkowo dutasteryd powinien poprawić grubość włosów co poprawi wizualnie efekty transplantacji. Tak to wygląda niestety, że sam przeszczep załatwi sprawę tylko wtedy jak ktoś ma bardzo dobry donor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz tylko 26 lat i juz ci korona poleciala do tego stopnia , korona przez dlugie lata potrafi dalej leciec, w tym wieku jak sie lysieje to pisanie co mialo poleciec to polecialo jest troche naiwne .... , zrobisz przeszczep , lysienie znowu bedzie postepowalo . dookola korony znowu zaczniesz lysiec co bedzie wygladalo nienaturalnie i dziwnie . Brales to pod uwage ? nie pisze czy masz robic przeszczxep czy nie , bo z jednej strony mozna zrobic a z drugiej hmmmm co bedzie za te trzy ,cztery lata jak delej korona bedzie lysial ? brales fina w dawce 1mg dziennie ? przeszczep jest dobra opcja jezaeli bys bral chemie ,ale do tego musisz to przetestowac i wiedziec jak reagujesz na nia przez rok przynajmniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok czyli z tego co piszecie jedyna szansa w moim przypadku połączona ze szczęściem to wcierka tylko nie wiem jaka pewnie loxon5 lub moze skusze sie na polarisa plus bloker tylko zastanawiam się ponieważ z tego co czytam to finasteryd jest skuteczniejszy od dutasterydu.

 

Może podejmę jeszcze raz próbę i finasteryd/dutasteryd plus loxon 5 przez 6 miesięcy jak nie będzie żadnych efektów kończę temat włosów

 

Dutasteryd w jakiej cenie można znaleść? Trzeba brać codziennie? Fina w jakiej dawce braliście 1 tabletka?

 

Loxon stosowaliście rano i wieczorem tyle psiknięć ile na opakowaniu pisze?

Fina braliście codziennie?

 

Jaką przewagę ma dutasteryd nad finem?

 

Nie wiem czy dalej włosy wypadną ale skoro od ponad 4 lat już nie wypadają to myślałem, że już nie ma co wypaść ewentualnie zakola się powiększyć ale zakola mi nie przeszkadzają.

 

Po 6 miesiącach można mówić o jakiś efektach czy za wcześnie?

Myślałem o konsultacji i przeszczepie włosów w Pl ale cenowo może być ciężko zmieścić się w 12 tys poza tym nikogo nie widzę godnego polecenia na tym forum, każdy odradza kierunek polski

 

Jprdl łysienie w wieku 26 lat to jest dramat i to na czubku głowy. Dodatkowo chodzenie po lekarzach i wydana kasa na konsultacje z których wynika jeden wielki huj. Troche się załamałem ale trudno. Ktoś powie tylko włosy a ktoś że to aż włosy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz w dziale leki wszystko ile brac i kiedy. Jak cie stac to bierz polarisa 10 w formie wcierki a jak nie to bierz w tabletkach proscar i tyle. w Jakich dawkach brales fina wczesniej i codzienie ? tak , po 6 miesiacach juz powino byc widac ,,jakies;; zageszczenie . Jak zero zmian po 6 miesiacach to ciezko oczekiwac cudow po roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fina brałem pół tabletki najpierw co trzeci potem co drugi potem codziennie i potem co drugi dzień przez okres ok 10 miesiecy. Dodatkowo loxon 5 nie stosowałem tyle psiknięć ile na ulotce tylko 3 psiknięcia jak lekarze mówili i chyba to jest za mało wg mnie. W tym czasie wogole mi włosy przestały wypadać i tyle z pozytywów.

 

Teraz myślę nad finem 1 tabletka dziennie plus loxon5. Polaris wg mnie odpada ponieważ za dużo może być tego fina.

Także pewnie w pon czeka mnie wizyta u rodzinnego

 

W jakiej teraz cenie i gdzie najtaniej dostane fina?

 

Siłownie rozumiem, że mam odstawić? Różne są badania które mówią, że siłownia nie ma wpływu na stan włosów a tutaj usłyszalem co innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.termedia.pl/dermatologia/Du ... 11535.html

 

"Analizy danych wykazały, że gęstość i grubość włosów po 24 tygodniach, była tym większa, im większą dawkę dutasterydu zastosowano. Dutasteryd w dawce 0,5gm/dl znacznie zwiększał gęstość włosów i poprawiał ich wzrost w porównaniu z finasterydem i placebo. Częstość i ciężkość działań niepożądanych były bardzo podobne w obu grupach."

 

Pierwsze z brzegu badanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad dutasterydem wcześniej tylko obawiam sie skutków ubocznych skoro jest jednak mocniejszy od fina. Gino sie nie obawiam tylko problemów z erekcją oraz szerokobojętym spadkiem libido. U Ciebie występują jakieś skutki uboczne ( o ile bierzesz duta)? Lekarz rodzinny bez problemu przepisze mi duta?

 

 

Natural RU-58841 - co o tym leku sądziecie? Warto sie zastanowić czy szkoda kasy?

 

Wstępnie dutasteryd plus loxon5 / wcierka jantar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem twojego myslenia , to nie programowanie ze dostaniesz proste odpowiedzi i mozesz byc czegos pewien w 99% , zeby tutaj cos wiedziec to musisz na sobie przetestowac i tyle , nikt ci tego nie powie , jeden ma szczescie i nie ma ubokow a drugi je ma. Ja bedziesz mial to odstawisz i koniec zabawy , chyba nie myslisz ze dut cie zabije w ciagu kilku miesiecy ? to sa czesto historie inceli wyjetych z wykopow czy redditow z ogromna nadwaga , depresja i negatywnym nastawieniem do wszystkiego Przetestuj a potem mysl co dalej. w polsce moze byc problem z przypisywaniem duta , nie mowie ze nikt ci nie przepisze ale jednak wiesz jak to jest .... calee szczescie masz to forum i ludzi ktorzy to sprzedaja w dziale ,,sprzedam''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez jaj, nie wyobrażam sobie sytuacji, gdzie rodzinny nie przepisze mi dutasterydu

 

Co do skutków ubocznych sam byłem przygotowany na nie wiadomo jakie skutki uboczne wypisane na ulotce jednak obyło się bez większych problemów.

 

Dutasteryd codziennie trzeba stosować czy wystarczy co drugi dzień? No i w jakich dawkach gdyz u mnie rodzinny napewno tego nie bedzie ogarniał

 

Im więcej czytałem i czytam na tym forum tym coraz mniej wiem a znaleźć dobrego dermatologa to już wogóle cud

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gino sie nie obawiam tylko problemów z erekcją oraz szerokobojętym spadkiem libido.

obserwuję u niektórych bagatelizowanie gino...fajkę jak będzie bardzo źle jesteś w stanie postawić do pionu nawet przy użyciu chemii jeśli naturalne środki zawiodą i zrobisz to skutecznie, gino o ile jest to sam początek czyli np. swędzenie sutów, ok ogarniesz, ale bardziej zaawansowane to tylko cięcie. serio chcecie ściągając koszulkę przy akcji pokazać swojej partnerce cycki?;) jak akcja się zbliży na fujarkę weźmiesz tabsa, a cycki owiniesz bandażem?;) ja mam tendencję do lipo mimo niezbyt dużej wagi i wiem, że to potrafi skutecznie obniżyć samoocenę nawet nie wiem czy nie na równi z krzywą łysą banią;)

 

nie piszę tego w tym kontekście nie bierz środków na zbicie dht bo będziesz miał cycki - to cecha osobnicza, jeden będzie miał problem drugi nie będzie miał problemu ani cyckiem ani z fajką. tylko też nie ma co mówić i bagatelizować skutków ubocznych jeśli wystąpią, tylko być ich świadomym i wiedzieć jak za wczasu zadziałać albo wiedzieć kiedy zbadać estradiol kiedy prolkę żeby móc skutecznie przeciwdziałać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...