free web hit counter Skocz do zawartości
Zakolinho

Krótka fryzura po transplantacji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jak w temacie, czy ktoś z Was orientuje się jak wygląda głowa po takim ostrzyżeniu ? Czy blizny są mocno widoczne ? Czy jednak wyglada to jak miejsce zupełnie wyłysiałe ? Pytam bo chce rozważyć każdą ewentualność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co znaczy krotka ? 3 mm czy 1 cm ? jak masz jasne wlosy to fakt ze miales przeszczep bedzie mniej widoczny na twoim donorze , czym ciemniejsze i jasna skora tym wiekszy kontrast i bardziej bedzie widac. Ogolnie wlosy na 1cm wygladaja slabo i nienaturalnie po przesczepie , na 3mm jest ok . jak wlosy maja po 1 cm czy 2 cm to wygladaja jak od pioruna , po prostu kat jest inny od naturalnych. Dlatego przeszczep najlepiej wyglada na wlosach 5 cm i wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za odp. Czyli wychodzi na to, że przy ścieciu na absolutne zero nic nie będzie widać, chyba, ze ktoś dopatrzy się na siłę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj cos tam zawsze bedzie widac bo jaks ingerencja byla w twoja glowe ale przy odpowiednim pobieraniu graftow nie powino byc tragedio , oczywiscie zalezy ile grafow i czy technicy robili wszystko zgodnie ze sztuka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matrix przyznam szczerze że nie wygląda to super white dots.

 

 

viewtopic.php?f=23&t=3928&start=50 - Tutaj są nawet krótsze niż 3cm

 

https://www.alviarmani.com/case-study-c ... ransplant/ - Tutaj masz od Alvin Armani

 

Jak przeszczep jest dobrze zrobiony i gęstość nie odbiega od naturalnej to odpowiedz brzmi: możesz się krótko obcinać.

ALE NA TAKI ZABIEG NIE WYDASZ 2000$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ciekaw czy gęsto posadzony przeszczep na zakolach przy włosach długosci 1,5 i 2 CM może wyglądać dobrze? Czy lekarze są wstanie posadzić to na tyle składnie żeby taki włos wyglądał jako tako naturalnie bez przesadnego układania? Jakoś nie mogłem nawet na zagranicznych forach znaleźć odpowiedzi.


Obecna kuracja: Topical- Ru, Finasteryd, Minoxidil, Spectral-DNC, Microneedling(1,5mm), PRP

Doustnie: suplementy, witaminki

Było: Finasteryd doustnie, Bimatoprost na zakola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inny kat sadzenia wlosow , przynajmniej w wiekszosci klinik. A gestosc to temat rzeka, z tego co widze to wiekszosc klinik boi sie sadzic gesto bo czym gesciej tym slabszy przeplyw krwi i mniejsza szansa na przyjecie sie przeszczepu , dochodzi jeszcze ryzyko martwicy co wyglada slabo i odrazu klinika jest skonczona jakby sie pojawily fotki w necie itp .... moze na malej powierzchni przeszczep jakos sie ukryje ale na na duzych zakolach albo na calym przodzie glowy bedzie to zapewne widac. Nawet na relacjach Dr couto ktore jest jednym z lepszych widac na takich wlosach czasami 1cm ze przeszczep wyglada slabo na takiej dlugosci. Przeszczep to iluzja ktora mozna uzyskac przez odpowiednia dlugosc wlosoow i maskowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iluzja, ale często ta iluzja wygląda lepiej niż to co na głowie było przed nią

Co do ukrwienia gęsto posadzonych włosów te pomóc może kilka zabiegów microneedlingu + PRP w tym rejonie przed przeszczepem. Dodatkowo minoxidil. Czy dużo? Pewnie nie ale zwiększa szanse na przyjęcie włosów są większe.

 

Patrze na kilka relacji z przeszczepów tego drv Couto i wygląda obiecująco. Weźmy ten przypadek:

- o taką fryzurę mi chodzi. Wiadomo że gościu ma grube i w dodatku krecone włosy, ale i tak ten efekt przy 3000 graftów jest super. Ja to bym miał do pokrycia tylko obszar zakoli NW3 i pewnie bym sie tylko zdecydował na mocne NW 2 żeby oszczędzić donor i nie rzucało sie tak w oczy. No ale to tylko marzenie - ten lekarz ma już zabukowane zabiegi 5 lat do przodu.

Obecna kuracja: Topical- Ru, Finasteryd, Minoxidil, Spectral-DNC, Microneedling(1,5mm), PRP

Doustnie: suplementy, witaminki

Było: Finasteryd doustnie, Bimatoprost na zakola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On ma wlosy jak siersc psa ktorych nie ma 95% polakow . Gdyby mu dac polskie proste cienkie wlosy to pewnie wygladalby jak z zapalkami wbitymi w glowe potem ludzie z pl ogladaja takie relacje i mysla ze 3000 graftow im wystarczy na polowe glowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Matrix przyznam szczerze że nie wygląda to super white dots.

 

Oczywiście że nie, dlatego cały czas wszystkim mowie aby unikać TURECKICH partaczy!

 

Turcja jest dobra jeśli ma się :

1) ubytek na poziomie nw3-nw4

2) gęsty donor

3) jeśli jakaś klinika potrafi sadzić gęsto minimum 50cm

4) Jeśli planujemy a wręcz jesteśmy pewni że będzie to tylko jeden Duży zabieg który rekompensuje CENA

 

 

Niestety tutaj nadal większość forumowych łysoli z ubytkiem nw6 rzadkim donorem oraz grubością włosów jak świnia na dupie jeździ do Turcji i myślą że będą mieli piękne włosy bo na oglądali się filmów i głupich zdjęć które są zrobione w taki sposób aby to wszystko ładnie wyglądało pomijając już że robione są na pacjentach którzy są wymarzonymi kandydatami do Ht - po prostu nie wiedzą na co się piszą i za cholere nie idzie ich przekonać że zmierzają w złym kierunku, ale niestety taka jest polaczkowosc - ważne że 2100 euro kosztuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szkoda tylko że musiałeś przekonać na własnej szkodzie. Ale kumpel od Ertogdana ma podobnie chodz w jego przypadku bardziej chodzi o hujową gęstość.

 

 

Koraya akurat bym nie zalicza do tego całego grona, fakt faktem u Angela nie wyszło za super ale jego donor wygląda świetnie, nie wiem jak jest teraz aktualnie ale patrząc na filmy które Koray wstawia to naprawdę niektórych przypadkach Feriduni, Freitas czy Couto by się nie powstydzil.

 

A co do mojego przypadku - tak szkoda, ale czasu nie cofne niestety

 

-- 08 lis 2019, 20:41 --

 

Ale oczywiście na tym fołum nadal Doktoł Mahal będzie super bo bierze 2100 euro a przecież "wiadomo" że najważniejsze przy Ht które robi się na całe życie jest cena 2100 euro - leccie Polaczki już teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjecie po maralu pod odpowiednim kątem swiatłem zeby pokazac jakie blizny zostawił technik( taki w troszke dluzszych włosach) od marala który sadził "strzykawka"- nie wiem jak sie nazywa ten przyrzad

dla mnie to porazka a pisze zeby ludzie pomysleli 1000 razy zanim sobie spartacza łeb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turcja jest dobra jeśli ma się :

1) ubytek na poziomie nw3-nw4

2) gęsty donor

3) jeśli jakaś klinika potrafi sadzić gęsto minimum 50cm

4) Jeśli planujemy a wręcz jesteśmy pewni że będzie to tylko jeden Duży zabieg który rekompensuje CENA

 

Z tym pierwszym się nie zgodzę Turcja jest dobra jak masz nw6/7

Ale do nw3/4 wolałbym zrobić w "porządnej" klinice a przynajmniej do tego ubytku. Bo dalej jak to Antek kiedyś już napisał nawet najlepsza klinika sadzi z gęstością zapałek.

 

-- 09 lis 2019, 9:23 --

 

zdjecie po maralu pod odpowiednim kątem swiatłem zeby pokazac jakie blizny zostawił technik( taki w troszke dluzszych włosach) od marala który sadził "strzykawka"- nie wiem jak sie nazywa ten przyrzad

dla mnie to porazka a pisze zeby ludzie pomysleli 1000 razy zanim sobie spartacza łeb

Ile to po zabiegu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kacprzak głupoty gadasz.

Specjalnie mówię tutaj a o jednym dużym zabiegu.

Przy nw6-7 są potrzebne minimum 2 zabiegi przy optymistycznej wersji minimum 6 tys graftów więc żadna klinika nie zrobi Ci tego jednorazowo to po pierwsze po drugie nawet przy gęstym donorze jakby Ci turki mieli pobrać 8k gratów to aż strach pomyśleć jak donor będzie wyglądał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zgadzam z nim, choćby z tego tylko powodu, że po pierwsze ludziom z NW6-7 i tak nie zależy na super efektach tylko aby była jakaś tam iluzja i na cenie, a po drugie tak jak napisał, nawet najlepsza klinika nie zrobi dense-packu w takich przypadkach na całym biorczym z powodu ograniczonego donoru. I wreszcie po trzecie, zrobić 2-4 albo nawet kilka razy HT plus do tego BHT w jakiejć topowej klinice, to dla ludzi z polszy to majątek życia i pokoleń, albo nawet jest to po prostu nieosiągalne i kosmiczne poza zasięgiem, bo to koszt nawet ok 400.000 - 500.000 PLN

 

Ale oczywiście jak kogoś stać, to uważam, że bez względu na cenę powinien wybierać jak najlepsze kliniki i w każdym przypadku, niezależnie od stanu i wymagań.

 

-- 09 lis 2019, 11:10 --

 

I co oczywiście też nie znaczy aby mieli wybierać zupełnie najtańszy chłam jak np. takie kliniki jak Maral.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja się zgadzam z nim, choćby z tego tylko powodu, że po pierwsze ludziom z NW6-7 i tak nie zależy na super efektach tylko na cenie, a po drugie tak jak napisał, nawet najlepsza klinika nie zrobi dense-packu w takich przypadkach na całym biorczym z powodu ograniczonego donoru.

 

Tak, tylko że już nie raz był ten temat poruszany, po co z lysego faceta który może wyglądać atrakcyjnie robić z siebie lysiejacego dziada?

Dr Lorenzo podejmuje się takich trudnych przypadków i nawet przy 8k gratów efekty są bardzo dobre i donor wygląda dość dobrze - cena jest wysoka wiem ale coś za coś

 

Niektórzy robią sobie 2 zabiegi w Turcji na całe łyse jajo i na koniec wyglądają tak :

 

I robiąc sobie 6-7 tys gratów nie mają już możliwości później tego dogescic więc po chuj to robić, pomijając już fakt że jak Ci zrobią taki zabieg jak u Maxika albo Teepeno to już w ogóle kaplica

 

-- 09 lis 2019, 11:16 --

 

, bo to koszt nawet ok 400.000 - 500.000 PLN

 

Nie przesadzaj to koszt ok 100-150 tys zł Max 200 tys ale to już ponad 8k graftów

Oczywiście nie zmienia to faktu że są to bardzo duże pieniądze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dla każdego łysina jest atrakcyjna.

 

I nie powiedział bym, że np. ten koleś co miał 10.000 graftów zrobione na NW 5 u Armaniego jest jakimś łysiejącym dziadem.

 

A co do gęstości maxika i przeoranych donorów w Turcji, to właśnie dlatego napisałem, aby omijać najgorszych pyproków.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie porównuj 10 000 graftów grubych czarnych włosów do 6000-7000 graftów do polaczzkowych cebulowatych często jasnych włosów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
, bo to koszt nawet ok 400.000 - 500.000 PLN

 

Nie przesadzaj to koszt ok 100-150 tys zł Max 200 tys ale to już ponad 8k graftów

Oczywiście nie zmienia to faktu że są to bardzo duże pieniądze

 

 

Serio ?

 

Np. u Armaniego 2.500 graftów to koszt 25.000 USD (tyle mi oszacowali, i już po rabacie ostateczną cenę ustalili na 22.500 USD) policz sobie zatem ile to by było w przypadku czterech zabiegów po 2,5 kgr aby finalnie zrobić 10.000 graftów, albo więcej.

 

A są jeszcze wyższe ceny w top klinikach niż 10 $ za graft....

 

I teraz przelicz sobie dolary amerykańskie albo ojra, na złote, które koło złota nie leżały, i dodaj jeszcze wszystkie dodatkowe koszta np. podróży i pobytu w USA.

 

-- 09 lis 2019, 11:24 --

 

Ale nie porównuj 10 000 graftów grubych czarnych włosów do 6000-7000 graftów do polaczzkowych cebulowatych często jasnych włosów

 

Wiadomo, że klient klientowi nie równy, a ten pacjent od Armaniego to przeciętny koleś z brązowymi włosami.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że cena odgrywa jednak też rolę i to nawet dla wielu bogatych, ale każdy co do tego ''gdzie i za ile'' - to musi sam sobie zdecydować.

 

I jak to stare porzekadło głosi - najlepszy złoty środek, lecz jeśli ktoś może sobie pozwolić na luksus to why not.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na codzień noszę fryz na ok. 1 cm. Boki 0.5mm. Miałem 3 zabiegi. Wszystkie BHR, w tym 1 reklamacyjny . Po tej całej mojej walce z pierdolonym łysieniem i NW5/6 oraz nakładem ok 90 tyś zł. powiem,,,warto było. Nie mam gestych wlosow ale mam linie ktora mnie zadowala oraz w miarę pokrytą całość. Mam ponad 40 lat i powiem tak: było warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie też mistrzem jest dr Lorenzo i paru innych (Feriduni, Couto i pewnie ktoś by się jeszcze znalazł) - nie trzeba jechać do Hasson and Wonga czy do Alvi Armaniego.

 

Zgadzam się z Antydhtorem, że na przeszczepie nie powinno się oszczędzać. Przecież donor ma się tylko jeden, tutaj liczy się absolutnie każdy przyjęty graft, maksymalnie zadbany donor i maksymalnie małe-niewidoczne blizny i dobry kąt sadzenia włosów. NIGDY bym nie pojechał do kliniki w której jest choćby 1 % szansy, że zabieg będzie przeprowadzany przez kogoś o nie najwyższym stopniu umiejętności i ambicji żeby zrobić naprawdę dobrą robotę. Czynnik ludzki odgrywa tutaj kolosalną rolę - umiejętności, ambicja, motywacja, chęć zadowolenia klienta, koncentracja i wiele innych - rzeczy, które robią różnicę w końcowym efekcie.

 

 

Co do tureckich klinik, tutaj jest sympatyczny gość, fajnie opowiada o zabiegu (pomimo tego, że momentami widać braki w wiedzy) :

 

 

Jak sam powiedział wie, że ma spore zakola, ale na taką linię się zgodził, ponieważ jak sam mówi taka mu pasuje. Zgadzam się z nim. Uważam, że akurat on z taką linią wygląda dość dobrze i trzeba przyznać, że generalnie jak na stan wyjściowy (praktycznie włosy szczątkowe na obszarze NW5) to zabieg można określić jako bardzo udany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...