free web hit counter Skocz do zawartości
Snajpera

Poziom testosteronu a RU

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, stosuję RU od 18-19 roku życia (z małymi przerwami), obecnie mam 25 lat. Leczyłem się w tym czasie na depresję (jednak miałem również problemy, zanim zacząłem stosować RU). Ostatnio badałem sobie poziom testosteronu w surowicy - norma wynosi 2,490 — 8,360, u mnie jest to 3,020. Czy RU może być przyczyną takiego stanu rzeczy, jak to zweryfikować?

...aaa...dawka to nie więcej niż 0,05g na dobę. (1,7ml 5% roztworu). HELP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używając RU i robiąc badania miałem testo wolne i całkowite pod górną granicą normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć, stosuję RU od 18-19 roku życia (z małymi przerwami), obecnie mam 25 lat. Leczyłem się w tym czasie na depresję (jednak miałem również problemy, zanim zacząłem stosować RU). Ostatnio badałem sobie poziom testosteronu w surowicy - norma wynosi 2,490 — 8,360, u mnie jest to 3,020. Czy RU może być przyczyną takiego stanu rzeczy, jak to zweryfikować?

...aaa...dawka to nie więcej niż 0,05g na dobę. (1,7ml 5% roztworu). HELP.

 

Nie, RU jest antagonistą receptora androgenowego - to jest inny schemat działania niż w przypadku leków antyandrogenowych (finasteryd, dutarsteryd, które mają wpływ na poziom hormonów w całym organiźmie).

Natomiast niski poziom testosteronu może być jak najbardziej przyczyną depresji. Diagnozuj się pod tym kątem. W Twoim wieku ten wynik jest podejrzany.

Trzeba sprawdzić oś podwzgórze-przysadka-jądra, czy przypadkiem nie masz guza jądra. Najlepiej idź do endokrynologa on Cię pokieruje co masz zrobić.

Jeszcze coś jak badacie sobie testosteron to badajcie wolny i całkowity oraz poziom globuliny shgb wtedy można coś więcej powiedzieć o wynikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak długo jak wyniki są w normie endokrynolog raczej mało co zrobi :/ Lekarze muszą mieć wyraźnie wynik poniżej normy lub powyżej by zacząc coś robić, mimo iż patrząc na twój wiek jest to ilość za mała no ale normla jest ogólnie dla mężczyzn... Ru raczej ewentualnie jeśli już to blokuje receptor dla androgenów w podwzgórzu i jeśli już to stymuluje oś podwzgórze-przysadka-gonady i zwiększa produkcję testosteronu bo organizm myśli że jest go mało... plus jeśli by się dostał do krwi to blokuje testosteron i dht przed połączeniem z receptorem więc jest więcej dostępnego i z tego powodu też by testosteron wzrósł. Ewentualnie tak jak ktoś pisał sprwadź testosteron i testosteron wolny oraz SHBG - globulina wiążąca hormony płciowe. Leki antydepresyjne też mogą tu mieć znaczenie i niestety całe funkcjonowanie w depresji(nie ruszanie się, brak podejmowania działań/wywań w życiu itp) z lekami czy bez wpłynie na poziom testosteronu. Masz jakieś inne objawy za niskiego testosteronu? jak np ginekomastia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...