free web hit counter Skocz do zawartości
torcik

Przesuszona skora glowy- minox, ru, dermastemp, nizoral

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, aktualnie leci:

Ru 1x dziennie

Minox 5% 2x dziennie

Dermastemp 2x tydzien

Regenepure DR Shampoo (szampon z keto)

 

Pare dni temu bylem u trychologa. Po obejrzeniu wlosow i skory glowy pod trychoskopem, potwierdzila mi to co juz wiedzialem- ze jest bardzo duzo nowych wlosow (zasluga RU).

Ale jest problem- skora glowy jest masakrycznie przesuszona, praktycznie na calej glowie sa biale suche platy.

Wg. trycholog to wina minoxa i zaleca odstawienie.

Co o tym myslicie? Odstawiac? Kojarze, ze sa minoxy na innych bazach, zmiana minoxa na innego z inna baza cos da?

Dostalem niby jakis szampon nawilzajacy i bede robil peeling z soli morskiej. Jeszcze jakies propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak ja miałem przesuszoną skórę na przodzie głowy to chyba nikt na tym forum, a miałem do tego stopnia, że odzyskane w skutek kuracji wcześniej włosy, wypadały mi wraz odpadającymi białymi płatami skóry - wielu na pewno pamięta. Także przerabiałem to na własnej przesuszonej skórze.

 

Jeśli jest to rzeczywiście w tak skrajnej postaci to wskazane jest:

 

Nawilżać/natłuszczać skórę za pomocą masła Shea i stosować produkty do pielęgnacji zawierające masło Shea np. specjalną emulsję na suchą skórę głowy Emolium oraz szampon do suchej skóry głowy tej samej marki dostępny w aptece.

Dodatkowo można stosować oleje z wiesiołka i ogórecznika oraz emu.

Zrezygnować z wszelkich wcierek opartych na alkoholach i glikolach, lub robić wcierki z dodatkiem gliceryny jeśli już musi coś być na alkoholu i jeśli ktoś nie chce zamienić wcierki na doustne leki np. finasteryd, ale najlepiej na czas leczenia skóry zrezygnować z wcierek na alkoholach w ogóle, bo w tym przypadku mogą zrobić więcej szkody niż pożytku - i przerabiałem to na własnej skórze głowy!

Do mycia używać letniej (a nawet takiej lekko chłodniej) koniecznie miękkiej wody uprzednio przegotowanej, najlepiej też takiej bez chloru i innej chemii z własnej zdatnej studni jeśli jest taka możliwość. Nie myć często, raz na 3 dni w zupełności wystarczy przy mocno wysuszonej skórze o ile się nie pracuje w kopalni/młynie czy przy gipsowaniu.

Zrezygnować z szamponów typu Nizoral - koniecznie.

 

To są moje rady nie wzięte z dupy tylko z własnego doświadczenia (a jak wiadomo uporałem się z tym dość szybko i osiągnąłem znów spektakularny odrost), a zrobisz jak zechcesz i co uznasz za stosowne.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, minox juz odstawiony.

Jutro szturmuje apteke i zaopatrze sie w arsenal ktory wymieniles.

Myslisz, ze w tej sytuacji zrezygnowac tez z dermastempa?

+ wieczorami jestem czasowy, dodac do tego wszystkiego np. maseczke na wlosy z oleju kokosowego? TEORETYCZNIE bardzo zachwalany.

 

Zamowilem mikroskop teoretycznie 1000x, mam nadzieje, ze bedzie chociaz choc troche widac jak u trycholog bo u trycholog bylo to widac BARDZO mocno, takie biale, troche oderwane płatki.

Jak bedzie widac na mikroskopie to wrzuce zdjecia i bede na biezaco mogl ogarniac czy dziala.

 

Przypadkiem nie ma minoxa bez alkoholu dostepnego?

 

+ wazne pytanie: sadzisz, ze jak ogarne problem suchej wlosy to te nowe wlosy maja szanse rosnac szybciej? Ogolem aktualnie mam tez strasznie suche wlosy, siano. Jest szansa, ze rozwiazanie tego problemu pomoze w tym i w tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myslisz, ze w tej sytuacji zrezygnowac tez z dermastempa?

 

Jeśli to light'owy problem to raczej można stosować, jeśli problem jest mega giga taki jak był u mnie, a do tego występuje jakieś podrażnienie skóry i czerwone plamy to osobiście bym zrezygnował.

 

+ wieczorami jestem czasowy, dodac do tego wszystkiego np. maseczke na wlosy z oleju kokosowego? TEORETYCZNIE bardzo zachwalany.

 

Olej kokosowy jest bardzo dobry jako kosmetyk włosowy, jednak w dłuższej perspektywie sprzyja suchości skóry, tak samo jak np. rycynowy, który wysusza jeszcze bardziej i szybciej niż kokosowy a tez jest polecany na forach o łysieniu. Raczej nie stosowałbym kokosowego, ani żadnego innego jak tylko te które wymieniłem.

 

 

Zamowilem mikroskop teoretycznie 1000x, mam nadzieje, ze bedzie chociaz choc troche widac jak u trycholog bo u trycholog bylo to widac BARDZO mocno, takie biale, troche oderwane płatki.

Jak bedzie widac na mikroskopie to wrzuce zdjecia i bede na biezaco mogl ogarniac czy dziala.

 

To może nie ma jeszcze tragedii, bo u mnie to odchodziły płaty skóry o przekątnej nawet 5 mm...

 

Przypadkiem nie ma minoxa bez alkoholu dostepnego?

 

Polaris NR 10 jest sprzedawany jako bezalkoholowy - choć de-facto zawiera też alkohol cetylowy i masę innej chemii, i u mnie wystąpiło to skrajne przesuszenie skóry właśnie pomimo tego, że stosowałem własnie tego polarisa. Po ok. 8-9 miesiącach stosowania zaczął być zauważalny ten problem. Najlepiej nic na alko/gliko ani na żadnej agresywnej chemii nie używać zewnętrznie przy wysuszonej skórze!

 

 

+ wazne pytanie: sadzisz, ze jak ogarne problem suchej wlosy to te nowe wlosy maja szanse rosnac szybciej? Ogolem aktualnie mam tez strasznie suche wlosy, siano. Jest szansa, ze rozwiazanie tego problemu pomoze w tym i w tym?

 

Tak. Szansa jest. A skrajne wysuszenie skóry jest chyba najgorsze co może być i znacznie gorsze od przetłuszczającej się skóry i łoju, gdyż może doprowadzić nawet do natychmiastowego posypania stosunkowo mocnych włosów - jak też było u mnie...

 

Zdrowa skóra = zdrowe włosy, nie inaczej (oczywiście pomijając genetyczne łysienie andro).


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...