free web hit counter Skocz do zawartości
Aezakmi12

Jaka szacunkowa gęstość graftów dla naturalnej gęstości?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Panowie, od dłuższego czasu myślałem nad poprawieniem mojej naturalnej linii, która odbiega delikatnie od obecnie istniejących kanonów piękna. W linku poniżej wrzucam zdjęcia od frontu jak to wygląda w moim wypadku. Czy przy przeszczepie o gęstości ~50 graftów/cm2 mogę liczyć, że przeszczepione włosy w zakola nie będą znacząco się odznaczać? Jeśli chcesz powiększyć zdjęcie - kliknij na nim prawym myszy i otwórz w nowej karcie. Dzięki.

https://imgur.com/a/MmutU0t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50 graftów na cm2 jest na forum uważane za wysoką gęstość jak na HT i daje to nieraz już przyzwoite efekty, ale to zależne jest od wielu czynników. Natomiast maksymalna gęstość do zrobienia techniką HT choćby na dwa razy czy/i przy użyciu DHI mFUE to ok. 100-110 graftów na cm2 Jednak w praktyce też trudne do zrobienia i zazwyczaj robi się DP na poziomie 80-90 graftów na cm2 jednak z racji ograniczonego donoru przeważnie tylko u kobiet, transgenderów MTF i niełysiejących mężczyzn.

 

Natomiast naturalna gęstość przy bardzo gęstych włosach to nawet 120-140 graftów na cm2 i były takie przypadki mierzone u Feriduniego chyba. Czytałem też gdzieś, że u niektórych ludzi (innych ras niż biała) w ekstremalnych przypadkach naturalna gęstość może dochodzić nawet do 220 graftów na cm2 - czyli nie do zrobienia techniką HT.

 

Przy stosunkowo grubych czarnych włosach o dobrej zdolności pokrycia te 50-60 graftów na cm2 powinno wystarczyć do nawet mega efektu, ale wiadomo, czym więcej tym lepiej, bo fizyki się nie oszuka.

 

Ale jeśli Ci na tym bardzo zależy, to przed HT musisz wyraźnie określić, że chcesz DP na całym obszarze zakoli a nie tylko na linii. To jest bardzo ważna kwestia, i choćby to było tylko te 50-60 ale na całym obszarze biorczym, tak jak ja mówiłem, i mój przypadek oszacowano na ok. 2500 graftów przy max gęstości na całości biorczego.

 

 

No i jeszcze co ważne, gęstość naturalna jest inna dla każdego człowieka, i jak będziesz robił HT zwłaszcza metodą FUE, to lekarz powinien zmierzyć gęstość dziewiczego donoru (bo bardzo łatwo to zrobić), i wtedy będziesz wiedział jaką masz swoją naturalną gęstość i mógł się też tym sugerować. Choć oczywiście nieposiadanie w donorze gęstości rzędu 80 graftów na cm2 nie oznacza, że nie można tyle zrobić na linii czy na zakolach, tylko tutaj znowu kwestia łysienia i donoru.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak antek ci opisał na każde nw musisz liczyć min 2000 graftów. wtedy uzyskujesz efekt naturalności, co pokazuje ostatni przypadek z bhr 16000 tys graftów. Nw6 zmniejszone do nw 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...