free web hit counter Skocz do zawartości
Rafson95

Prośba o poradę, 25 lat

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

mam 25 lat. Wypadanie włosów rozpoczęło się u mnie około 20 roku życia, ale było bardzo spokojne i stopniowe, po prostu na początku zrobiły mi się delikatne zakola, które niezauważalnie dla mnie się z roku na rok powiększały. Nie zwracałem na to jednak zbyt dużej uwagi. Prawdziwy, zauważalny problem rozpoczął się w tym roku, bo przez ostatnie 8 miesięcy włosy posypały mi się jak domek z kart. Ten okres z wielu powodów był dla mnie bardzo stresujący (problemy zarówno prywatne jak i zawodowe), jestem permanentnie zestresowany i myślę, że to mogło nasilić efekt wypadania włosów, ale nawet gdyby nie to to chyba cierpię po prostu na łysienie androgenowe i proces wypadania postępowałby tak czy siak.

Od około 2,5 miesiąca stosuje Minoxidil 5%, na razie nie widzę pozytywnych efektów, obecnie chyba jestem w tzw. fazie linienia, bo w ostatnim czasie po wcieraniu minoxa mam znacznie więcej włosów na palcach niż zwykle. Nie nastawiam się jednak na to, że minoxidil mnie uratuje, raczej po prostu chciałem zacząć już coś robić tu i teraz, żeby nie było gorzej niż jest. Finasterydu nie chce używać, bo mam naturalnie niski testosteron (między dolną granicą a połową normy) i niskie libido, więc boje się, że to mogłoby stworzyć u mnie realne problemy w życiu seksualnym.

 

W związku z tym zacząłem myśleć o przeszczepie. Poczytałem pare tematów na tym forum w ostatnim czasie, ale ogólnie w większości tematów jest niezły burdel i nie da się wyciągnąć żadnych konkretnych wniosków, bo każdy pisze coś innego.

Moje pytania do osób które najlepiej miały przeszczep:

1. Czy Waszym zdaniem, mój pomysł o zrobieniu przeszczepu jest zasadny? Jeśli nie, to czemu?

2. Wydaje mi się, że oglądając zdjęcia po przeszczepach zwykle wypełnia się zakola i może górę przy czole, natomiast środek głowy często widziałem zostawiony kompletnie bez ingerencji. Ja natomaist mimo, ze mam tam nadal sporo włosów, chciałbym to sobie dogęscic, bo widać mi prześwity. Czy to jest możliwe?

3. Ile potrzebowałbym mniej więcej graftów?

4. Jaka klinika, żebym zamknął się do około 15 000 PLN? W tej cenie to chyba wchodza w grę tylko Polska i Turcja jeśli się nie mylę. Wiem, że wiele osób twierdzi, że w Turcji chujowo robią, ale tam dostanę pewnie ze 2x więcej graftów niż PL, więc nawet jeśli jakość przeszczepu może być niższa, to wizualny otrzymany efekt będzie chyba lepszy. Zresztą wydjae mi się, ze obecnie moje włosy są jeszcze w na tyle dobrej kondycji, że Turcy nie będą raczej mieli specjalnie trudnego zadania?

5. Jaka pielęgnacja/suplementacja na teraz? Na razie jedyne w co poszedłem to kupiłem szampon do włosów dla małych dzieci i myje się tylko takim.

 

Wrzucam troche fot, wszystkie zrobione w ciągu ostatniego tygodnia, różne światło, różny stan, czasem to wygląda nieźle ale np na mokrej głowie widać tę tragedię o która mi chodzi. Jak gadam ze znajomymi z którymi widuje się jak zawsze jestem ogarnięty, to mi mowią że w ogóle nie widza żebym łysiał. Może to jest przesada, że w ogóle nie widać, bo na pewno widać choćby po zakolach, ale to prawda, że jak sobie je dobrze ułoże przy użyciu jakiejś pasty, to na pierwszy rzut oka nikt o mnie nie pomyśli, że mam taki problem. Mokra głowa jednak prawde powie (to jest najgorszy stan do jakiego udało mi się doprowadzić).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo twoi znajomi mają racje i nie ma u Ciebie żadnej tragedii , aczkolwiek na ostatnim zdjęciu widać , że łysienie dalej postępuje i za jakiś czas będzie za pewne gorzej...Jedyne co może powstrzymać łysienie to bloker typu fin/dut , jeśli boisz się u skutki uboczne to chociaż spróbuj w formie wcierki typu RU/CB , które powoduje mniejsze skutki uboczne. Odnośnie przeczepu to musisz wiedzieć , że nawet jak się zdecydujesz i nie podejmiesz żadnej kuracji to tak czy siak za jakiś czas bardzo możliwe , że wyłysiejesz dalej i będziesz miał dziury pomiędzy przeczepionym miejscem , a twoimi włosami , które nadal będą łysieć. Do 15 tyś to zapewne zamkniesz się w Turcji i tam w zależności od dużego wyboru klinik zrobią Ci tyle graftów ile będziesz chciał. Za tą cenę w PL masz Dr.Przybylskiego , ale wtedy raczej zamkniesz się tylko na samych zakolach. Przeszczep to nie 100 % wyjście z problemu więc musisz wiedzieć , że w przyszłości możliwe , że będziesz musiał się zdecydować na jeszcze jeden albo i więcej...Poza tym efekty czasami nie są zadowalające , szczególnie w tych tańszych klinikach , najlepiej sobie sprawdz efekty przed i po na forum , jest sporo tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę stosować minoxidil do końca życia, po nim nie mam żadnych skutków ubocznych.

Blokerów jak mówiłem nie biorę w ogóle pod uwagę. O RU i CB nie słyszałem, więc poczytam.

 

Wiem, że za kilka lat może dojść do sytuacji, że przeszczepy na zakolach mi zostaną, a dalej w stronę środka głowy powypadają mi moje naturalne włosy i to będzie trzeba naprawiać kolejnym przeszczepem, ale tym będę się martwił za 5 lat. Jak będzie trzeba to zrobie sobie wtedy drugi przeszczep, łeb mam wielki (bardzo mocno mi odstaje kość potyliczna, na zdjęciach tego dobrze nie widać bo nie ma typowego profilu), więc miejsce dawcze w cm^2 mam duże.

Mam 25 lat, wszystko mi się zaczęło układać w życiu to mi się zjebały włosy. Nie jestem w stanie tego zaakceptować, zdaje sobie sprawę z tego, że w przyszłości to może być problemem, ale chce mieć włosy na teraz, a nie stosować rok czy 2 lata kuracje i nawet jeśli wszystko będzie szło dobrze, no to nie ma się co oszukiwać minoxidil plus ewentualnie dla mnie jakiś lajtowy bloker nie zrobią cudów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wez pod uwage ,ze donor tez nie pokryje Ci calego obszaru objetego lysieniem wiec pisanie,ze zrobisz kolejny i kolejne ht nie zalatwi sprawy ,bo w pewnym momencie braknie graftow. Bez kuracji pchac sie w ht to mega powazna decyzja moim zdaniem to tak jakbys mial biec maraton bez wczesniejszego przygotowania sie do niego. Lysienie tez sie dopiero zaczelo wiec wiele mozna kuracja odzyskac / utrzymac jeszcze. Kazdy robi jak uwaza za sluszne i pod siebie wiec jezeli wybierzesz taka drogie to Twoja sprawa i decyzja


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć włosy na tu i teraz to nie masz się nad czym zastanawiać , tylko wybieraj klinikę i rezerwuj termin... To czy następny zabieg będzie za rok/dwa może dłużej będzie tylko zależeć od tego jak będzie dalej postępować twoje łysienie. Minox nic Ci nie pomoże ponieważ nie działa jak bloker i nie wpłynie na to czy szybciej/wolniej będzie postępować łysienie. Bloker działa na zasadzie , że obniża ilość produkowanych dht co jest głównym czynnikiem łysienia. Więc powiedzmy jakby bloker na Ciebie dobrze działał to jest szansa , że nawet skończy się na jednym zabiegu albo przynajmniej na długi czas będziesz miał spokój. Kolejną ważną rzeczą jest to co Angel napisał , donor nie jest nieskończony więc jeśli łysienie dalej będzie postępować np. do NW5/6 to wtedy już będzie kłopot z ilością graftów więc aby pokryć całą głowę objętą łysieniem , może nie starczyć graftów. Generalnie to tylko twoja decyzja co zrobisz , ale przynajmniej teraz będziesz świadomy jak to wygląda bo najczęściej w klinikach o tym nie informują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mogę stosować minoxidil do końca życia, po nim nie mam żadnych skutków ubocznych.

Blokerów jak mówiłem nie biorę w ogóle pod uwagę. O RU i CB nie słyszałem, więc poczytam.

 

Wiem, że za kilka lat może dojść do sytuacji, że przeszczepy na zakolach mi zostaną, a dalej w stronę środka głowy powypadają mi moje naturalne włosy i to będzie trzeba naprawiać kolejnym przeszczepem, ale tym będę się martwił za 5 lat. Jak będzie trzeba to zrobie sobie wtedy drugi przeszczep, łeb mam wielki (bardzo mocno mi odstaje kość potyliczna, na zdjęciach tego dobrze nie widać bo nie ma typowego profilu), więc miejsce dawcze w cm^2 mam duże.

Mam 25 lat, wszystko mi się zaczęło układać w życiu to mi się zjebały włosy. Nie jestem w stanie tego zaakceptować, zdaje sobie sprawę z tego, że w przyszłości to może być problemem, ale chce mieć włosy na teraz, a nie stosować rok czy 2 lata kuracje i nawet jeśli wszystko będzie szło dobrze, no to nie ma się co oszukiwać minoxidil plus ewentualnie dla mnie jakiś lajtowy bloker nie zrobią cudów.

 

i to jest duzo blad bo dnoror jest bardzo ograniczony , zakladajac ze nawet bys zrobil zakola to pojdzie na nie 3000-3500 graftow , zaoraja ci tak donor w tureckiej taniej klinice ze zostanie ci relanie 2000 graftow co jest smieszna iloscia i duzo tym nie ugrasz. widze ze marketnig tureckich klinik dziala i klamanie ze mozna robic przeszczep za przeszczepem to jest mit. za klilka lat sie obudzisz jak ci sie zaklola cofaja za przeszczepem i zostaniesz oszpecony do konca zycia . Wiec , nie , bez blokera typu fin albo dut podchodzenie do przeszzcepu jest raczej nieodpowiedzialne w twoim wypadku. Dlaczego nie ? widac ze dalej lysiejesz i bez blokera za kilka lat moze to wygladac tragicznie. Chyba juz byly takie przypadki na forum ,reszta pewnie nigdy sie takich czyms nie ,,pochwali''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym oszpeceniem to może przesada bo za jakiś czas jeśli wyłysiejesz dalej to będzie trzeba myśleć co dalej zrobić z tymi przeszczepionymi włosami , zostanie depilacja laserowa ? ew. wyjmowanie tych graftów jeśli jest tak możliwość? Z tą Turcją to jest racja , musisz wiedzieć , że tam zatrudniają techników i nikt mega doświadczony nie wykonuje zabiegów więc też kwestia szczęścia czy nie trafisz jakiegoś nowego technika co Ci spartaczy zabieg , bądź w najgorszym przypadku zaora donor.Generalnie to Ci polecam trochę poczytać tematy na forum i dać sobie trochę czasu , zobaczyć jak działa na ciebie kuracja o ile takową rozpoczniesz.Te wcierki typu RU/CB nie są 100% rozwiązaniem , poleciłem Ci najbardziej lajtowe leki , które statystycznie mają mniejsze skutki uboczne. RU nawet nie zawiera blokera wewnętrznego co za tym idzie nie obniża Ci poziomu DHT... działa trochę w inny sposób z tego co wiem. Chcesz polecieć bo najmniejszej lini oporu , a czasami sam fin/dut stosowany wewnętrznie nie jest rozwiązaniem kłopotu i ludzie wracają po jakimś czasie na forum i dalej łysieją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać że lysiejesz nawet na czubku głowy czyli tzw "gniazdo" które jest bardzo ciężko zagęścić przeszczepem a wyjątkowo dobrze radzi sobie z tym fin.

Jest sporo osób które nie odczuwają żadnych skutków ubocznych od fina a zapewne wielu z nich wcale nie ma wysokiego dht i testosteronu.

Do tego obejrzyj tych gości: https://www.youtube.com/channel/UC6Z6Gx ... nUjqpGIbQA

Jeśli 1mg to za dużo to można próbować 0.5mg dziennie, 0,25mg dziennie czy 0,5mg co drugi dzień.

Spróbuj 1mg przez miesiąc, jak będzie źle to zmniejszaj dawki bo może przy odpowiednim zmniejszeniu nie będzie już żadnych skutków ubocznych. Dopiero jak ani 1mg ci nie będzie pasować ani żadne inne dawki to będziesz myślał co dalej ale spróbuj a zawsze możesz odstawić.

Ale pamiętaj że pierwsze około 2 tygodnie możesz czuć uboki bo ma tak sporo osób ale to powinno minąć i się ustabilizować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile to były prawdziwe informacje, ale w wątku o RU w innym dziale jest napisane, że skuteczność w leczeniu łysienia jest wg badań podobna do finasterydu, tylko z mniejszymi skutkami ubocznymi.

Faktycznie nie obniża ogólnego poziomu DHT w organiźmie, tylko miejscowo blokuje przenikanie DHT do mieszków włosowych.

Cenowo wychodzi mniej niż 100 za miesiąc stosowania, więc też na spokojnie do zaakceptowania.

 

Przeszczep na tę chwilę to faktycznie może zbyt wcześnie i zbyt ryzykownie, szczególnie jak poczytałem sobie wątki na forum gdzie ludzie mieli niski % przyjętych przeszczepów i masakrycznie to wyglądało na zakolach.

 

Cały czas czytam, bo wiem, że musze coś wybrać i zadziałać. Na tę chwilę najbliżej mi chyba do RU z minoxem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz w tej chwili jeszcze dobre włosy i absolutną podstawą powinno być podjęcie kuracji. Jeżeli masz niski poziom testo i niewysokie libido to spróbuj podkręcić je zestawem 50 mg dobrego cynku/doba + np Ashwagandha albo Longjack i np l-arginina + zdrowa dieta, wysypianie się, redukcja stresów + sport.

 

Fakty są takie, że jak pójdzie Ci do glacy np NW 5-6 to NIE masz szans uzyskać przeszczepem takiej fryzury jaką masz teraz (no chyba, że masz donor > 110 graftów/cm2 i dużo kasy na topowe kliniki i chcesz przechodzić przez 3 zabiegi, których rezultat jest niepewny).

 

Jak tak strasznie się boisz fina, który powinien być podstawą u Ciebie to możesz spróbować go zażywać chociaż np 3x razy w tygodniu po 1mg.

 

Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie jak bardzo włosy są dla Ciebie ważne.

 

Nie mówiąc o tym, że jak łysienie postępuje i gdybyś teraz zrobił zabieg przeszczepu nie będąc na blokerze to na skutek szoku pooperacyjnego mogą Ci polecieć tysiące włosów, które teraz masz jeszcze w miarę gęste. Przeszczep jest zasadny wtedy jak ktoś ma glacę i nie chce brać leków i wystarczy mu mieć "coś tam na głowie" lub wtedy jak ktoś mając jeszcze dużo włosów (czyli jest duzo do stracenia) ma stabilny stan dzięki lekom tzn łysienie nie postępuje przynajmniej od roku-dwóch i nie ma dużego wypadania dziennego.

 

Co do RU, to od RU możesz mieć gorsze uboki niż od fina. Tylko w innych sferach. Fin to jest praktycznie najbezpieczniejszy lek, który ma jakąś skuteczność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To racja. Fin jest bezpieczny i jako jedyny jest lekiem na łysienie więc tutaj nie ma czego się obawiać , możesz spróbować wejść na fina , a jak uznasz , że są jakieś skutki uboczne to po prostu odstawisz. Na forum jest sporo osób co po jakimś czasie przychodzi i pisze , że nie ma kompletnie żadnych uboków na finie więc to co jest wypisane w ulotce to tylko możliwe skutki uboczne , które ma każdy jeden lek , nawet jakieś gripexy itp... Takie RU jest zazwyczaj dodatkiem do kuracji blokerem i warto stosowania na samą linie włosów , którą ciężej utrzymać , a jak chcesz to używać na całą górę głowy wraz z koroną to trochę tego pójdzie i na pewno więcej zabawy z tym będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Ludzie powinni sobie zdać sprawę z tego, że jak ktoś w młodym wieku zaczyna łysieć to na 95% będzie z tego glaca przynajmniej NW5 w przeciągu kilku do 10 lat. Oczywiście bez leków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem na ile to były prawdziwe informacje, ale w wątku o RU w innym dziale jest napisane, że skuteczność w leczeniu łysienia jest wg badań podobna do finasterydu, tylko z mniejszymi skutkami ubocznymi.

Faktycznie nie obniża ogólnego poziomu DHT w organiźmie, tylko miejscowo blokuje przenikanie DHT do mieszków włosowych.

Cenowo wychodzi mniej niż 100 za miesiąc stosowania, więc też na spokojnie do zaakceptowania.

 

Przeszczep na tę chwilę to faktycznie może zbyt wcześnie i zbyt ryzykownie, szczególnie jak poczytałem sobie wątki na forum gdzie ludzie mieli niski % przyjętych przeszczepów i masakrycznie to wyglądało na zakolach.

 

Cały czas czytam, bo wiem, że musze coś wybrać i zadziałać. Na tę chwilę najbliżej mi chyba do RU z minoxem.

 

Nie ma na to takiej ilosci badan zeby to potwierdzic ,zreszta RU zostalo olane zapewne z konkretnego powodu i prawdopodobnie nigdy nie bedzie publicznie dostepne , reszte sam sobie dopowiedz. Wiekszosc relacji to ludzie ktorzy lacza duta albo fin z RU i wtedy mozna sie spodziewac dobrych efektow, samo RU to nie jest zaden srodek ktory u wiekszosci bioracych zdziala duzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnie z tym na pewno bywa. U mnie w rodzinie:

Brat 28l. ma dość duże zakola, ale góra mu się dobrze trzyma.

Ojciec miał duże zakola w młodym wieku, ale góra mu się trzymała i trzyma nadal mimo że ma już 58 lat.

Mam nadzieję, że nie będę wyjątkiem tylko będę to przechodził podobnie, a nie że mi wywali całą górę .

 

Jeżeli masz niski poziom testo i niewysokie libido to spróbuj podkręcić je zestawem 50 mg dobrego cynku/doba + np Ashwagandha albo Longjack i np l-arginina + zdrowa dieta, wysypianie się, redukcja stresów + sport.

Suplementy plus dieta nie podniosą teścia w znaczący sposób, przerabiałem już to. Waha mi się całe życie od dolnej granicy do troche poniżej połowy normy, a u osób w moim wieku powinno być przynajmniej powyżej połowy normy.

 

Ile wychodzi PLN miesięczna kuracja niską dawką Fina??

I czy to jest na recepte u dermatologa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://biohaker.pl/2019/08/12/1g-magnez-testosteron/

 

Longjack podnosi libido i poprawia erekcje. Jest to potwierdzone badaniami. Możesz sobie poszukać w necie.

 

 

Co do fina to dermatolog to wypisuje, ale jak pogadasz z rodzinnym to powinien też wypisać bez jakiś problemów dużych. Kosz miesięczny ? Kilkadziesiąt zł miesięcznie przy dawce 1 mg/doba.

 

Pamiętaj nikt Cie do niczego nie namawia. Twoje włosy, Twoja głowa. Mówimy Ci tylko, że przeszczep w takim momencie bez kuracji to żadne rozwiązanie i jedyną najmniej obciążającą organizm możliwością utrzymania czupryny jest kuracja oparta na finasterydzie lub dutasterydzie. CB, RU, Minoksy i inne Revivogeny to tylko dodatki.

 

A decyzja i odpowiedzialność leży po Twojej stronie. Nikt Ci do ust nie wkłada żadnych tabletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od około 4 mies jestem na forum, dużo się dowiedziałem, wiem, że przeszczep za wszelką cenę jak na początku myslalem to była głupota.
Wdrożyłem od około 3 miesięcy finateryd. Najtańszy Finahit, około 5x 1mg w tygodniu, bo czasami zdarzaja się dni że nie wezmę. Ale jeden dzien przerwy co pare dni z tego co wiem, nie powinien mieć negatywnego wpływu spadek DHT. 

Mój efekt finasterydu - praktycznie całkowite zahamowanie wypadania. Jeszcze kilkia miesięcy temu jak "trzepałem" głowę nad zlewem, to w zlewie zostawało około 100 włosów. Mogłem tak zrobić rano i wieczorem, jeszcze nie wiadomo ile podczas dnia mi wypadło. 
Teraz jak powtarzam tą samą czynność, nawet raz na kilka dni to w zlewie jest max 10-20 włosów. I jak wytrzepie łeb rano to wieczorem nie wylatuje już praktycznie nic, może z 5. 
Efekt uboczny mam jeden widoczny - cały czas strasznie rozwodniona sperma. Jak nie mam aktywności seksualnej kilka dni to jest ok, ale jak mam kilka razy dziennie to tylko za 1 razem jest normalna sperma, a za 2 i kolejnymi woda. Widać, że mój organizm potrzebuje dużo więcej czasu do wytworzenia pełnojakościowej spermy podczas brania fina. 

 

Do kuracji dodaje obecnie Minoxidil - kiedys brałem go bez fina, samego i nie byłem zadowolony w ogóle. Teraz próbuje połączyć go z blokerem aby sprobowac powalczyć o odrosty. Dawka - jedno psiknięcie Loxonu max do szklanki z napojem dziennie, co da mi 5mg oral minoxidilu dziennie. Z  tego co ostatnio czytałem i ogladalem filmiki w necie to jest już dość duża zalecana doustna dawka. 
Na głowę nie będę psikał, bo po pierwsze potem włosy źle wyglądają, po drugie ciężko mi w tym o regularność, po trzecie skóra głowy na to źle reaguje. 

 

Ciesze się, że znalazłem to forum i dowiedziałem się o finie, bo mój kuzyn jak się leczył u dermatologa który mu nawet nie wspomniał o finasterydzie to wydał kupę siana na głupoty a i tak juz sie musi golic na łyso bo stracił cały czubek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazdro, że tak szybko podziałał na Ciebie finasteryd, ja już 10 miesiąc biorę i bez zmian, jak leciały tak lecą włosy w setkach dziennie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...