free web hit counter Skocz do zawartości
MoxFulder

Turcja, DHI czy FUE?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

na samym początku chciałbym się przywitać ze wszystkimi, gdyż jestem tu nowy i to mój pierwszy post.

 

Chciałbym się Was poradzić, co do zabiegu jak i techniki jego wykonania.

 

Mam 33 lata, łysieję już od ponad 10, myślałem o zabiegu od dawna i w końcu się zdecydowałem.

Z racji budżetu padło na Turcję. Po recenzjach i ofertach wybrałem dwie kliniki:

Smile

smilehairclinic.com

oraz

Cosmeticium

cosmeticium.com

 

W Smile są gotowi zrobić mi zabieg metodą micro sapphire FUE, używając około 3400-3800 graftów i zalecają drugi zabieg na zagęszczenie po 6-9 miesiącach. Cena zabiegu to po zniżkach około 1710 euro w przypadku zabiegu wykonanego pod nadzorem doktora przez techników oraz 2070 jeśli doktor będzie osobiście wykonywał kanały. Zniżka na drugi zabieg w postaci 250 euro, co daje 2 zabiegi w cenie 3170. Podają, że zrobią mi 35-50 graftów na cm2. Deklarowana przeżywalność graftów to 80% przód i 60 tył. Dorzucają dodatkowo jakięs tabletki o nazwie "Samson" o wartości niby 75 euro.

 

W Cosmeticium jest pakiet mega DHI 3500-5500 graftów (moja kalkulacja to 3800) za 2700 euro i 30% zniżki na drugi zabieg, czyli tutaj za 2 zabiegi metodą DHI wyjdzie 4590. Deklarowana liczba graftów na cm2 to 85 i przeżywalność na poziomie 85-90%. Zabieg będzie wiadomo zdecydowanie dłuższy oraz wykonany przez doktora i technika. Ogólnie klinika wydaje się mieć więcej i nieznacznie lepsze opinie.

 

Mam dużo wątpliwości co do wyboru kliniki i techniki. Czy jest sens w moim stanie płacić tyle więcej za DHI, nie ukrywam, że zależy mi na w miarę możliwości jak największej gęstości. Czy naprawdę różnica będzie aż tak widoczna i będzie tak naturalniej jak można przeczytać i obejrzeć w każdym porównaniu DHI vs FUE? Dużym czynnikiem jest też okres rekonwalescencji gdyż wykonuję pracę dość fizyczną... Czy technicy (niby doświadczeni) są w stanie wykonać dobrą robotę pod nadzorem lekarza? Jakie są Wasze opinie, którą opcję byście wybrali, a może polecili coś jeszcze innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metoda DHI nie jest dobrym wyborem jeżeli chcesz uzyskać dobrą gęstość, pióro Choi inaczej Implanter DHI bedzie miało wiekszą średnicę razem z mieszkiem włosowym w środku niż nacięcia ostrzem szafirowym które przy sprawnej ręce Doktora lub technika można wykonać bardzo blisko. Nie licz na gęstośc 85 graftów na cm2 , weż kartkę narysuj 1cm x 1cm i spróbuj co 1 nn postawić kropkę i weź pod uwagę grubość Implantera DHI. W pierwszej kolejności zależy od wydajności Twojego obszaru dawczego.

 

EDIT: weż miarkę krawiecką zmierz cm2 i policz 85 graftów na 1cm ile wyjdzie? zakładając szereokość głowy 15cm x 7cm (widząc ubytek to od połowy głowy do linii czołowej) = 105 cm2 x 85 graftów = 8925 graftów


Konsultant Aestepool Clinic

info@aestepoolclinic.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Metoda DHI nie jest dobrym wyborem jeżeli chcesz uzyskać dobrą gęstość, pióro Choi inaczej Implanter DHI bedzie miało wiekszą średnicę razem z mieszkiem włosowym w środku niż nacięcia ostrzem szafirowym które przy sprawnej ręce Doktora lub technika można wykonać bardzo blisko. Nie licz na gęstośc 85 graftów na cm2 , weż kartkę narysuj 1cm x 1cm i spróbuj co 1 nn postawić kropkę i weź pod uwagę grubość Implantera DHI. W pierwszej kolejności zależy od wydajności Twojego obszaru dawczego.

 

EDIT: weż miarkę krawiecką zmierz cm2 i policz 85 graftów na 1cm ile wyjdzie? zakładając szereokość głowy 15cm x 7cm (widząc ubytek to od połowy głowy do linii czołowej) = 105 cm2 x 85 graftów = 8925 graftów

 

 

 

 

Najśmieszniejsze jest to, ze każda klinika tam w Turcji, reklamuje DHI, jako metodę, w której osiąga się największa gęstośc...W każdym filmiku opisowym wymieniają to jako punkt korzyści użycia tej metody. No ale teraz myśle, ze pewnie chodzi o zwykle fue nie mikro szafirowe... Tylko ponoć w DHI przeżywalność graftow tez jest lepsza bo aż w okolicy 90% zamiast 60-80%. Ostatnio wpadłem jeszcze na DHT w Indiach i już sam nie wiem. Czy 35-45 graftow na cm jak w Smile to przyzwoity wynik, czy można zdecydowanie więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DHI = większa gęstość oraz większa przeżywalność. Porównajcie sobie naciecie od uklucia igła. Nigdy nie uzyskacie przy FUE takiej gęstości jak przy DHI. Dlatego większe ubytki robi się FUE, aby z dana ilością pobranych mieszków pokryć równomiernie całość przy ewentualnym późniejszym dogeszczeniu. Przy DHI zaleca się mniejsze ubytki ale z bardzo dobra gęstością bez późniejszego dogeszczania. Przeżywalność jest przy DHI większa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...