free web hit counter Skocz do zawartości
antydhtor

Sposób na określanie linii czy nie jest za wysoko NBH Ushape

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem przestawić sposób na określanie linii włosów czy nie jest za wysoko, oraz za daleko po bokach wgłąb skalpu i czy nie powinno być bliżej i niżej zrobione zejście po bokach. Mowa tu oczywiście o niełysiejącej linii (non-balding- hairline) zwanej też U-shape hairline czyli linii w kształcie odwróconej litery ''U''.

 

A najlepszym sposobem na to jest postępowanie wg. poniższych wytycznych:

 

Stajesz prosto tyłem do lustra, najlepiej dużego łazienkowego czy obojętnie jakiego zamocowanego na ścianie lub będącego częścią drzwi szafy/szafki itp itd. Odchylasz głowę maksymalnie w tył tak aby cała powierzchni potylicy porządnie oparła się na karku, przy czym stoisz prosto i nie wyginasz się we wszystkie strony, a w ręce/w rękach przed sobą trzymasz wysoko - wyżej nad głową jakieś drugie mniejsze lustro i pod takim kątem, aby obraz z tamtego lustra do którego stoisz tyłem, był dobrze odbity i widzialny w całej okazałości.

I teraz tak jak stoisz w takiej pozycji patrząc na swoją linię włosów w lustrze, które trzymasz w rękach, nie może być widoczna absolutnie żadna łysa powierzchnia skóry na czole oprócz tej wypukłej kości nad łukami brwi, a poza tym powinno być widać tylko brwi i czubek nosa, bo przy takim zestawieniu widoczności jest uzyskany ten najlepszy kąt do określania tego. Mam to spraktykowane na sobie, i może kiedyś się pochwalę jakąś fotką.

Innym sposobem jest zrobienie zdjęcia przez drugą osobę gdzie obiektyw musi być trzymany prosto i równo oraz być równolegle do ściany i prostopadle do podłogi i niejako musi udawać to lustro do którego stoisz tyłem jeśli chodzi o pierwszy sposób. Głowa oczywiście musi być tak samo odchylona w tył i taka sama pozycja ciała jak opisane w sposobie pierwszym.

 

Ten rodzaj określania i jakiegoś pomiaru jest też stosowany przez lekarzy od HT i zauważyłem, że np. Koray Erdogan tak postępuje. Tyle, że do innych typów linii są inne wytyczne co do uzyskiwanego obrazu, ale ja się już w to nie wtajemniczam, bo inne rodzaje linii mnie osobiście nie interesują.

 

A swoją drogą gdy nawet przed HT sprawdzając tak swoją linię przy wykorzystaniu pierwszego sposobu z dwoma lustrami, nie widziałem łysej powierzchni swojego czoła prócz tej pagórkowatej kości nad łukami brwiowymi, brwi i czubka nosa, to byłem wniebowzięty, i ilekroć ponawiam próby to ten obraz sprawia, że jestem happy.

 

Polecam wykonać takie próby każdemu i obojętnie co do kształtów linii bo nawet przy liniach typu M-shape i w ogóle dziobach, da się określić w ten sposób, czy rzeczywiście linia dobrze zrobiona czy jednak widać w lustrze łyse czoło i wżery boczne czy nawet zakola w dość dużej powierzchni łysej skóry....

 

I oczywiście fryzura musi być taka aby włosy nie zasłaniały czoła czyli albo bardzo krótkie, albo długie zaczesane do tyłu ściągnięte gumką, a w przypadku kilkucentymetrowych stojących do góry trzeba zastosować opaskę. Ale to chyba jest logiczne.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...