free web hit counter Skocz do zawartości
nord

Podwyższony poziom ALAT (wątroba)

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde troszkę się zaniepokoiłem bo odebrałem wczoraj wyniki krwi i okazało się że mam ALAT na poziomie 68 U/l przy czym norma jest 5-41 a rok temu miałem 40. Nie piję, nie palę, zdrowo się odżywiam.

Biorę ASC, RU, AHK. Jakieś sugestie ?

Stawiam na ASC bo przed nim zawsze masowałem skalp i dermarolowałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widac, ze za dobre to asc to jednak nie jest. Efektow nie widac,a uboki sporo osob mialo. Odstawilem okolo miesiaca temu i nie wiem czy wroce do tego jeszcze kiedys i czy w ogole bedzie sens...


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się boję o ALAT. Półtora roku temu miałem ten wskaźnik w normie, 3 miesiące po tym jak zacząłęm brać proscar( czyli rok temu) już był na granicy normy. Teraz miałem iść zrobić kolejne wynik , ale boje się bo jak mi wyjdą złe wyniki i będę musiał odstawić proscar, to w pół roku pożegnam się z fryzurą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można jakoś obniżyć ten poziom tzn. poprzez jakieś leki regenerujące lub poprostu odstawienie ASC ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj brać Hepatil lub Cynarex i powtórz badania. Kolega podrażnił wątrobę i brał chyba hepatil i wyniki wróciły do normy.

Ja osobiście sobie chwale ASC. Włosy znacznie przestały mi po nim wypadać i pociemniały, choć zrezygnowałem na rzecz SABA

 

Poziom ALAT zależy od stanu wątroby więc raczej to wina proscaru, tłustego jedzenia, czy alkoholu, wątpię że ASC to spowodowało ale zawsze jest taka szansa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ja osobiście sobie chwale ASC. Włosy znacznie przestały mi po nim wypadać i pociemniały

 

Też uważam, że ASC dobrze działa zapobiegawczo przeciwko wypadaniu włosów i mam podobne wrażenia jak ty.

Więc jeśli nie pojawią się jakieś uboki, to raczej na stałe zagości w mojej kuracji.

Oczywiście odrostów po samym ASC bym się nie spodziewał (raczej wzmocnienia istniejących włosów), ale nie taka jest jego rola.

 

Co do wątroby, to zbadałbym jeszcze poziom testosteronu, czy nie jest podwyższony.

Podniesiony testosteron (który może mieć miejsce na skutek systemowego działania antyandrogenów, a także ASC), może także prowadzić do obciążenia wątrobowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok temu miałem niski poziom testosteronu, około 12 w przedziale od 7 - 31 ale zrobię jeszcze raz może się coś zmieniło...

Czy sylimaryna na wątrobę to dobry pomysł bo w opisie jest zawarte że stosowane na zniszczoną watrobę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sylimaryna działa regenerująco na wątrobę. Podczas przyjmowania finasterydu przez cały czas ją brałem w dawce 100-200mg dziennie. Dodatkowo ma lekkie działanie antyandrogenowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm jak coś nakładane na głowę ma się metabolizować w wątrobie, chyba, że ten ASC się łyka? Poza tym alat na poziomie 40-60 to nic strasznego, lekko obciążona wątroba. Jakbyś miał alat 300-500 to już dzieje się coś złego a niektórzy mają i 1500 ale to już stany żółtaczkowe, wątroba wysiada. Kup sobie Heparegen, jest na receptę(zakwalifikowany jako lek), jest najlepszy a te silimaroly, essentiale forte i jemu podobne to suplementy diety, ziołowe bzdury, szkoda na to pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy lek stosowany zewnętrznie przenika d krwiobiegu i może mieć jakiś wpływ na ogólny stan organizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie kupiłem Hepasol (karczoch) także zobaczę jak się sprawuję i przy następnej okazji, za około 3 miechy zrobię badania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...