free web hit counter Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

stosowałem go od listopada 2011 i w sumie nie zakupiłem teraz nowej tubki, ponieważ czekam na dużo kremów więc średnio będzie potem wszystko na raz stosować. Ziom jednak napisał, że jest to według niego baardzo dobry bloker i chciałem poruszyć jego kwestię, bo może nie warto go odkładać skoro nie wystąpiły mi i raczej nie wystąpią skutki uboczne. Faktem jest, że sytuacja od roku jest bez zmian + nawet mała poprawa (mnóstwo małych włosków, które tylko czekają na jakiś dobry stymulator)- więc chyba rzeczywiście jest dobry. Nie wiem tylko co działa, bo z blokerów stosowałem też i nadal stosuję krem spiro s5. W każdym razie:

Co o nim sądzicie z autopsji?

Co o nim czytaliście?

Jakie skutki uboczne występowały?

Edytowane przez Gość

Aktualna Kuracja (data rozpoczęcia)

RU 5% w KB 2 ml dziennie ( 9.08.12)

Biotyna 10 mg (22.01.14)

MSM 1.5g (15.01.18)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skutki uboczne mogą wystąpić te same jak w przypadku każdego środku anty androgenowego. Jak poszukam dokładniejsze badania to wkleję.

 

Osobiście uważam go za jeden z sprawdzonych blokerów i dodatkowo łatwo dostępny (ale tak jak wspomniałem mogą wystąpić nieprzyjemne skutki uboczne podczas stosowania),

 

Jakiś czas temu dorzuciłem nawet ketokonazol do kremu w stężeniu 2%, był w formie tabletek kupionych w aptece i zawierał dużo wypełniaczy, przez co musiałem go odstawić bo strasznie podrażniał skórę głowy (nie dało rady wytrzymać po zastosowaniu takie powodowało to swędzenie), stosowałem wtedy także spiro 5% i po pewnym czasie chciałem zamienić na nizoral krem 2%, ale związku z tym że zacząłem stosować wtedy finasteryd nie chciałem dorzucać kolejnego mogącego spotęgować działania nieporządne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja go stosuje ok. 7 miesiecy,zaczalem jeszcze przed moim zabiegiem,z tym ,że na poczatku 3 razy tygodniowo a teraz juz codziennie,dziwilem sie ,ze bez mocnego blokera nie leca mi wcale wlosy,teraz juz chyba wiem czemu ,zadnych ubocznych nie zaobserwowalem,ale nigdy nie wiadomo, byl moment ,ze musialem odstawic po minoxie i szpitalu niemal wszystko/serce walilo,puchlem po minoxie/,pierwszy z powrotem zaczalem wlasnie keto 2% w kremie i nic sie nie dzialo,a bylem juz przewrazliwiony na wszystko

z tym ,że przeciez keto krem nizoral jest do wcierania wlasnie i na ulotce nie ma zbytnio nic o jego niepożądanych skutkach ubocznych poza chyba podraznieniem skory o ile pamietam ,albo i to nawet nie

na pewno moze cos zdzialac jako bloker w przeciwienstwie do szmponu ,ktory ew. moze tylko i wylacznie zadzialac antyzapalnie ,antygrzybicznie

wiem jednak ,że sporo osób może być uczulonych na keto,np. mój ojciec jest,to już wtedy dla nich odpada


moja kuracja: mezoterapia igłowa 1x tyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skutki uboczne mogą wystąpić te same jak w przypadku każdego środku anty androgenowego. Jak poszukam dokładniejsze badania to wkleję.

 

Osobiście uważam go za jeden z sprawdzonych blokerów i dodatkowo łatwo dostępny (ale tak jak wspomniałem mogą wystąpić nieprzyjemne skutki uboczne podczas stosowania),

 

 

 

Możesz to rozwinąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Możesz to rozwinąć?

 

Tak jak napisałem wyżej skutki uboczne które mogą wystąpić są podobne jak w przypadku każdego środka anty-androgenowego czyli problemy z erekcją etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Możesz to rozwinąć?

 

Niestety Nizoral Krem stosowany na skórę głowy, prawdopodobnie przenika w niewielkich dawkach do krwiobiegu.

 

A jako, że jest antyandrogenem to może powodować związane z tym skutki uboczne (osłabienie libido, dysfunkcje erekcji).

Oczywiście proporcjonalnie do stężenia znajdującego się w krwi, a więc nie będą to jakieś poważne skutki.

 

Link do badana potwierdzającego niewielką absorpcję systemową przy leczeniu łojotokowego zapalenia skóry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

startuje z kremem nizoral,po szamponach z keto mam mieszane uczucia ,krem jest ok szybko sie wchłania i nie swieci sie głowa +wlosy nie są sianowate jak to po szamponie z keto ,takie starcie bezpośrenie krem z keto 2% vs spiro ,co wygrywa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
startuje z kremem nizoral,po szamponach z keto mam mieszane uczucia ,krem jest ok szybko sie wchłania i nie swieci sie głowa +wlosy nie są sianowate jak to po szamponie z keto ,takie starcie bezpośrenie krem z keto 2% vs spiro ,co wygrywa?

 

Trudne pytanie, jeśli używasz fina/duta to stawiam na spiro ze względu na brak absorpcji systemowej, jeśli nie to raczej ketokonazol w kremie, możesz także używać oba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ziom1990, myślisz że tym kremem można zastąpić fina? czy jest zbyt słaby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zastępuje fina kremem nizoral i do tego z czasem dorzucę spiro. Tylko nie wiem, czy stosować oba jednego dnia, czy na przemiennie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naprzemienne stosowanie nie ma sensu (spiro szczególnie), jak już to codziennie zwłaszcza jeśli chcesz tym zastąpić finasteryd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile razy dziennie smarować glace kremem? Raz czy dwa? Zakładając że będę stosował tylko nizoral.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz myć w badaniu które wstawiłem te osoby myły szamponem z keto a później nakładały krem. Wiadomo też że kremu nie nakładasz na całą głowę tylko w niektóre miejsca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ze względu na absorpcję systemową nie powinno się stosować lek co drugi dzień ? Tylko z drugiej strony działanie utrzymuje się pewnie przez 24h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko z drugiej strony działanie utrzymuje się pewnie przez 24h.

 

Według badań ketokonazol działa aktywnie w skórze głowy do 4 dni po użyciu (dotyczyły one ketokonazolu w formie szamponu).


Jestem reprezentantem Dr. A's HRC, najlepszej na świecie kliniki transplantacji włosów wg #HairSite.com.

http://www.fusehairpolska.blogspot.com

 

Wszelkie opinie wygłaszane na tym profilu są prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej stosować codziennie. Według mnie aż takiego ryzyka skutków ubocznych nie ma, a na pewno jest bardzo dobry- zdecydowanie lepszy od kremu spiro s5 i mówię to z autopsji.


Aktualna Kuracja (data rozpoczęcia)

RU 5% w KB 2 ml dziennie ( 9.08.12)

Biotyna 10 mg (22.01.14)

MSM 1.5g (15.01.18)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy długotrwałe stosowanie tego kremu nie niesie dla skóry żadnych konsekwencji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja stosuję od listopada i na razie jest ok. Może lekko wysuszona (skóra).


Aktualna Kuracja (data rozpoczęcia)

RU 5% w KB 2 ml dziennie ( 9.08.12)

Biotyna 10 mg (22.01.14)

MSM 1.5g (15.01.18)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy są jakieś faktyczne potwierdzone rezulataty stosowania tego kremu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy są jakieś faktyczne potwierdzone rezulataty stosowania tego kremu ?

 

przeczytałeś w ogóle cały temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytalem kiedys ale przyznam się że nie doczytałem. Ale mam pytanie : Jak powiązać Nizoral z innymi wcierkami/kremami - razem/przed/po ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie dołączam się do pytania, jaka jest najlepsza metoda Waszym zdaniem, codziennie wieczorem, 2 razy dziennie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...