free web hit counter Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Codziennie na noc i rano zmyć z głowy szamponem. Co do tego czy przed inna wcierką czy po, to już wedle własnego uznania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nizoral szampon wystarczy 2-3x tydz, w pozostałe dni jakiś delikatny szampon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

romek1

 

na pierwszej stronie masz link do badań wrzucony w poście przed zioma- tam masz dokładny opis oraz zdjęcia przed i po.

Na drugi raz przeczytaj dokładnie cały temat zanim postanowisz o coś zapytać...


Aktualna Kuracja (data rozpoczęcia)

RU 5% w KB 2 ml dziennie ( 9.08.12)

Biotyna 10 mg (22.01.14)

MSM 1.5g (15.01.18)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyznaję się - nie doczytalem. Widzę że stosujesz "krem z asc 0.025% (10.05.12), krem nizoral 2% (11.2011)" W jakim odstępie czasowym ? Tego samego dnia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krem nizoral rano, natomiast krem z asc wieczorem


Aktualna Kuracja (data rozpoczęcia)

RU 5% w KB 2 ml dziennie ( 9.08.12)

Biotyna 10 mg (22.01.14)

MSM 1.5g (15.01.18)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, czy jak użyje Nizoralu to rano włosy są sklejone itd... Bo nie zawsze niestety mam możliwość zmycia rano głowy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jako ciekawostkę podam, że kobiety stosują także krem z mikonazol'em (np. Daktarin) na porost włosów i działa on ponoć równie dobrze co ketokonazol.

Mikonazol ma działanie przeciwgrzybicze, ale w przeciwieństwie do ketokonazolu, nie ma działania antyandrogenowego.

To tylko potwierdza, że za dobroczynne działanie tych substancji nie jest odpowiedzialny ich efekt antyandrogenowy, ale przeciwgrzybiczy (ketokonazol w szamponie także raczej nie wnika na tyle wgłąb skóry głowy, by mógł działać jako antyandrogen, a mimo to leczy łysienie).

 

Temat na poświęcony mikonazolowi: http://www.laboratoriumurody.pl/forum/miconazole-mikonazol-na-porost-wlosow,t10744.html

 

Ciekawostką jest też kolega, który stosował szampon z ketokonazol'em, pozostawiając go na głowie na całą noc.

 

Oto jego wypowiedzi z połowy 2008 roku:

 

Krótka historia:

Łysienie uwarunkowane genetycznie, ojciec całkiem łysy, jedynie po bokach ma włosy (w skali Norwood - Hamilton 6). Zacząłem tracić włosy w wieku 18-19 lat. Zwróciła mi na to wówczas ku memu pełnemu zaskoczeniu dziewczyna, która powiedziała: "łysiejesz"

 

 

Wygląd przed leczeniem

Duże przerzedzenia z przodu, na czubku głowy i po bokach z przodu. Wysokie czoło. Włosny typu "siano". Ilustrą to poniższe zdjęcia (01.01.2008):

 

(fotka usunięta przez autora)

(fotka usunięta przez autora)

(fotka usunięta przez autora)

 

 

Leczenie

1. Pierwsze założenie - rezygnacja z minoxidilu ze względu na cenę miesięcznej kuracji (butelka starcza max 1,5 tygodnia), uciązliwość, i siwy pył na włosach, który po nim zostaje.

 

2. Włączenie finasterydu (brak efektów ubocznych) od 01.01.2008 w postaci dzielonego na cztery części 5 mg leku na prostatę (najlepsze są tabletki FINPROS - łatwo je dzielić gdzyż są duże, okrągłe, przy okazji bardzo tanie). Jak zdobyc lek? Dermatolog daje skierowanie do urologa z adnotacją "Proszę o konsultację przed włączeniem finasterydu", po czym urolog wypisuje receptę. Druga opcja to lekarz rodzinny (mój nie chciał wypisać), trzecia - prywatna wizyta w gabinecie urologicznym. Odradzam zakupy przez internet w aptekach internetowych (celnicy rekwirują wszystkie leki sprowadzane bez pozowolenia Ministersta Zdrowia), ponadto zchodzi obawa o sfałszowanie.

 

3. Ketokonazol w postaci szamponu Nizax Med (najtańszy na rynku 2%) w dużej ilości i dużej częstości. Większość z was stosuje się wg zaleceń ulotki - nałozyć niewielką ilość, trzymać 10-15 minut po czym zmyć. 2 razy w tygodniu po 15 minut daje 30 minut tygodniowo. Przy takim stosowaniu NIE MA MOŻLIWOŚCI na wchłonięcie preparatu przez skórę!

 

Ja nakładam Nizax Med w dużej ilości o godz. 18.00 wieczorem, smaruje sobie głowę po czym czekam az wyschnie, kładę się spać, rano o 6:00 zmywam. Tygodniowo daje to ok. 5000 minut kontaktu preparatu ze skórą głowy (a nie 30 min!).

 

4. Żadnych zielonych herbatek, wierzbownicy, odżywek, Dermeny (nieskuteczna), cynku, witamin, diet, i innych suplementów diety - szkoda forsy.

 

Efekty:

Po 6 miesiącach kuracji zanik tych dużych prześwitów po bokach jakie ukazuje druga fotka, odrosty pojawiły się szczególnie na przedzie, włosy wydają się gęstsze, ciemniejsze, skóra się nie prześwieca (o ile mocne światło nie pada z góry) i nikt by obecnie nie powiedział że łysieję !!!

 

Niestety nie mam obecnie aparatu cyfrowego, ale obiecuję wrzucić fotki za kolejne 6 miesięcy (planowany aparat na Mikołaja:) i zrobić taką mini-galerię. Porównanie efektów leczenia po roku.

 

A więc panowie - łykać finasteryd, i duuuuużo ketokonazolu.

 

Pozdrawiam.

 

Do master2505: Mechanizm działania ketokonazolu na wzrost włosów jest nieznany nauce, kolejny ciekawy eksperyment przeprowadzono na myszach:

 

Topical application of ketoconazole (Nizoral) stimulates hair growth in C3H/HeN mice. J Dermatol. 2005 Apr;32(4):243-7.

Jiang J, Tsuboi R, Kojima Y, Ogawa H.

Department of Dermatology, Juntendo University School of Medicine, Tokyo 113-8421, Japan.

 

 

Because this study was in mice and not balding men, it shows that Ketoconazole (Nizoral) has a hair growth stimulant effect separate from its ability to block the actions of male hormones.

Ketoconazole (KCZ) is an imidazole anti-fungal agent that is also effective in topical applications for treating seborrheic dermatitis and dandruff.

Recently, topical use of 2% KCZ shampoo has been reported to have had a clinically therapeutic effect on androgenetic alopecia. The present study was conducted with the purpose of quantitatively examining the stimulatory effect of KCZ on hair growth in a mouse model. Coat hairs on the dorsal skin of seven week-old male C3H/HeN mice were gently clipped, and either 2% KCZ solution in 95% ethanol or a vehicle solution was topically applied once daily for three weeks. The clipped area was photographed, and the ratio of re-grown coat area was then calculated. The results demonstrated that 2% KCZ had a macroscopically significant stimulatory effect compared with the vehicle group (p<0.01, n=10). Repeated experiments showed similar effects, confirming the efficacy of KCZ as a hair growth stimulant. Although the therapeutic mechanism of topical KCZ for hair growth is unclear, our results suggest that topical applications of the substance are useful for treating seborrheic dermatitis accompanied by hair regression or male pattern hair loss.

 

Porobię za królika doświadczalnego (mysz doświadczalną ) i zaprezentuje Wam moi drodzy wyniki

 

Mam 25 lat.

 

Zdjęcie z przedziałkiem

Widoczne są białe kropki, jest to nic innego jak drobinki łuszczącego się naskórka po bardzo długim utrzymywaniu ketokonazolu - obecnie bowiem mam wolne, siedzę w domu, więc mam ten szmpon 24h i duzo dłużej. Nizax Med przy długotrwałym kontakcie ze skórą bardzo ją wysusza i zaczyna się ona łuszczyć. Ale czego się nie robi dla odrostów!

(fotka usunięta przez autora)

 

 

i bez przedziałka naturalnie

(fotka usunięta przez autora)

 

 

I gwarantuję że nie ma tu żadnego Nanogenu HSR ani innych farb czy wynalazków. Jedyne co stosuję to finasteryd i Nizax Med (nakładany na 12 godzin) codziennie - myślę że on tu duzo zdziałał.

 

Źródło: Osiągnąłem b.dobry efekt zagęszczenia bez Minoxa ! (fotki)

 

Niestety nie ma już ani fotek, ani tego forumowicza. Ja widziałem jednak te fotki - efekt był imponujący i raczej nie podrasowany w żaden sposób.

 

Załączam także badanie dotyczące stosowania ketokonazolu w leczeniu łysienia (choć dotyczy one szamponu, nie kremu).

nizoral-study.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lion, wiem że nie jesteś wróżką, ale powiedz jak myślisz, czy lepiej jest stosować szampon nizoral np na cała noc, tak jak Ci dwaj koledzy, czy po prostu krem nizoral na cała powierznię głowy? Masz zdanie na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zgadzam się z ziom'em. Szampon zawiera detergenty i inne substancje pomocnicze, które nie są przeznaczone do długotrwałego trzymania na skórze, w przeciwieństwie do kremu.

 

To, że koledze redtown (i innym którzy poszli w jego ślady) nic nie było, nie oznacza, że ty nie możesz dostać reakcji alergicznych skóry, łupieżu, stanów zapalnych, wysuszenia.

 

Moim zdaniem szampon ma myć (usuwać brud) i ma mieć pod tym kontem projektowaną bazę. Ew. można go trzymać na głowie parę, góra parenaście minut.

Natomiast wcierki powinny mieć bazę kremową lub bazę w formie lotionu.

Tak więc ja polecam albo Nizoral krem, albo ketokonazol w tabletkach (lub czysty ketokonazol, jeśli uda ci się zdobyć.) we własnej wcierce np. kremie NRF.

 

EDIT

 

Zapomniałem jeszcze o jednym - ketokonazol dostępny jest także we wcierkach Nanominox-MS oraz Nanominox-FMS.

Pierwsza zawiera także siarczan minoxidilu (czyli metabolit minoxidilu, który normalnie powstaje z minoxidilu w skórze głowy), a druga zawiera siarczan minoxidilu i finasteryd.

Są to produkty forumowicza sinere z forum regroth

W sprawie zakupu można się z nim skontaktować na email sinere.contact@googlemail.com - wysyła on z Niemiec, więc problemy na cle nie wchodzą w grę.

Ja płaciłem swego czasu PayPal'em.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak jak napisałem wyżej skutki uboczne które mogą wystąpić są podobne jak w przypadku każdego środka anty-androgenowego czyli problemy z erekcją etc.

 

Procent keto jaki jest w stanie przedostać się do krwiobiegu jest tak niewielki, że jeśli nie będziesz jadł tego kremu to o skutki uboczne (podobne jak przy finie) nie masz się co martwić. A co do jego skuteczności to wygląda to aż nazbyt różowo -przynajmniej na fotkach- sam go ostatnio nabyłem , ale na tak spektakularne efekty nawet nie liczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W przypadku kremu będzie to jednak większy procent niż w przypadku szamponu. Szampon jest 100% bezpieczny (potwierdzone badaniami), natomiast w przypadku kremu był jeden przypadek (podawany przeze mnie wcześniej) na HLH, gdzie gość stwierdził, że miał jakieś tam uboki. Oczywiście nie wiadomo na ile to od keto kremu, a na ile samonakręcanie się, które jest dość powszechne.

 

W razie problemów zawsze można zastąpić krem z ketokonazol'em (Nizoral), kremem z mikonazolem (Daktarin) - ten drugi nie ma działania antyandrogenowego.

 

PS.

Nie wiem jak możesz twierdzić, że przy finie o skutki uboczne nie ma się co martwić. Przecież skutki uboczne to główna i chyba jedyna poważna wada fina.... temat skutków ubocznych finasterydu, wydzielony do wątku Skutki uboczne - finasteryd i dutasteryd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale temat jest o nizoralu. Mam w takim razie pytanie: czy ktoś widział może jednoznaczne badania dowodzące działania antyandrogenowego tego środka? Bo z tego co patrzyłem (pobieżnie) to jest to troszkę na granicy domysłu i nie wiem czy faktycznie można nizoralem zastąpić inny środek antyandrogenowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Cóż, za wikipedią:

 

...ketoconazole is an androgen receptor antagonist, competing with androgens such as testosterone and DHT for androgen receptor binding. This effect is thought to be quite weak, even with high oral doses of ketoconazole [20]

 

Więc odpowiedź: nie można!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak, ale siła antyandrogenowa ketokonazolu polega głównie na blokowaniu syntezy testosteronu w jądrach i gruczołach nadnerczy, przy dużych dawkach doustnych.

Nie ma to jednak żadnego zastosowania w leczeniu łysienia, chyba, że z wraz łysieniem chcemy zabijać także męskość.

 

Jako bloker receptorów androgenowych (czyli to, na co liczymy w skórze głowy), ketokonazol jest powszechnie uznawany za słaby środek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, ale siła antyandrogenowa ketokonazolu polega głównie na blokowaniu syntezy testosteronu w jądrach i gruczołach nadnerczy, przy dużych dawkach doustnych.

Nie ma to jednak żadnego zastosowania w leczeniu łysienia, chyba, że z wraz łysieniem chcemy zabijać także męskość.

 

Jako bloker receptorów androgenowych (czyli to, na co liczymy w skórze głowy), ketokonazol jest powszechnie uznawany za słaby środek.

 

Czyli tak naprawdę działa tylko na Azjatów i daje marne szanse w sprawie łysienia.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Oj boże, przecież cały czas debatujemy czy nizoral działa przeciwgrzybiczo + antyandrogenowo, czy raczej tylko przeciwgrzybiczo (zaznaczam, że pewne drożdżaki ma każdy z nas).

Tzn. zastanawiamy się, które z powyższych odpowiada za jego efekt w postaci stymulacji wzrostu włosa.

Ja stawiam na to drugie.

 

Dla przykładu mikonazol (środek podobny do ketokonazolu, który nie ma jednak jakiegokolwiek działania hormonalnego) działa podobnie skutecznie, a może nawet lepiej niż ketokonazol. Potwierdzają to przypadki na zagęszczenia czupryn na kobiecych forach, które go sobie bardzo chwalą.

I co ? Jest sens go stosować, pomimo, że nie jest antyandrogenem, czy nie ?

 

Więc nie rozumiem jaki jest sens twojej wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio kupilem. Zawartosc procentowoa keto taka sama wiec powinno dzialac podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to jest to samo, ja np. wolę szampon z importu bo jest praktycznie bezzapachowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że jest to moj pierwszy post na forum chciłbym wszystkich przywitać i jednocześnie podziękować inicjatorom tego zacnego przedsięwźęcia. A teraz ad rem- czy spotkał się ktoś z efektami stosowaia samego ketokonazolu lub mikonazolu, poza przytoczonymi wcześniej badaniami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...