free web hit counter Skocz do zawartości
alius

4200 grafów - Skymed

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Dosyć długo zastanawiałem się nad przeszczepem i w końcu się zdecydowałem. Zabieg odbył się w połowie grudnia i aktualnie leci już 3 tydzień po. 

Po wielu opiniach zdecydowałem się na Skymed - klinika Estepalace. Na ten moment uważam, że był to dobry wybór, jednak jak wiemy na efekty trzeba trochę poczekać. 

W samej klinice czekał na mnie tłumacz (Turek studiujący polonistykę) - znajomość polskiego oceniam na dobrą. Niestety po angielsku można było tylko porozumieć się z jedną osobą (chłopak około 30lat który załatwiał wszystkie formalności na miejscu), reszta chyba tylko po turecku. 

Jeśli chodzi o zabieg to pobieranie grafów wykonywały 2-3 młode asystentki, co jakiś czas przychodziła Pani doktor sprawdzić czy wszystko ok. Po pobraniu całości obiad i kontynuacja zabiegu. Wszystkie nakucia wykonywała Pani doktor, następnie ponownie pojawiły się asystentki i rozpoczeły transplantację. Cały zabieg trwał około 8-9h. Myślałem, że uda mi się trochę pospać jak to co niektórzy pisali, jednak bezskutecznie.

Pierwszej nocy prawie nic nie krwawiłem więc poduszki pozostały czyste :) Również zero bólu więc spało się ok. 

Następnego dnia zdjęcie opatrunków, instrukcja jak postępować przez najbliższe dni i powrót do domu. 

Od czasu zabiegu nie doświadczyłem żadnego bólu oraz opuchlizny. 

Za około 2 miesiące postaram się wrzucić kolejne fotki z aktualnym stanem. 

 

Przez kilka lat do czasu zabiegu stosowałem Minoxidil + RU. Planuję wrócić do tego samego na dniach. Czy słyszał ktoś może o jakiś przeciwskazaniach? 

Zdjęcia przed:

 2021.7.thumb.jpg.241b6f027f10ab0fe6b2f0a4aefc1b5d.jpg2021.3.thumb.jpg.d9c05eb21c6a3d7e220b2a3e0687ddd8.jpg

Po zdjęciu opatrunku:

416079946_dziepo3.thumb.jpg.09032eabcbe0783965d67c5816976eb5.jpg1626016920_dziepo2.thumb.jpg.10b2a4f2a97cf3330e7043757b948302.jpg793717026_dziepo1.thumb.jpg.49bc99bc272ad6ff90e44f8f49aa10fe.jpg

Po 2 tygodniach gdy zeszły wszystkie strupy:

IMG_20211230_172747.thumb.jpg.a6360789e339a4e6a5f05b78b90052c0.jpgIMG_20211230_172657.thumb.jpg.657eaabdad076a870557ac2cda9eb036.jpgIMG_20211230_172647.thumb.jpg.69dd2c76478ce91efac3b6a3b6bd5a52.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1890 euro + przelot około 850 PLN. Dodatkowo parę LIR tureckich na jedzenie w hotelu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to u Ciebie rewelacyjnie ! Po donorze widać że również w świetnym stanie. Wstawiaj zdjęcia regularnie bo wydaje mi się że będziesz miał mega fajny efekt !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wracałeś robiłeś test antygenowy czy musiałeś pcr ? Długo jechałeś z kliniki na lotnisko ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, darek90 napisał:

Jak wracałeś robiłeś test antygenowy czy musiałeś pcr ? Długo jechałeś z kliniki na lotnisko ? 

pozwolę sobie odpowiedzieć, bo też robiłem zabieg w Skymed. Dzień przed wylotem antygen i 24h po powrocie również antygen. Z lotniska jechałem ok pół h do hotelu. Z hotelu 7-10min do kliniki.

tutaj jest post z moją relacją ( z innego konta bo zapomniałem hasła i nie dochodzi mi mail ze zmianą hasła..) 

za 1,5tyg wstawie zdjęcia po 3 miesiacach od zabiegu

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, darek90 napisał:

Jak wracałeś robiłeś test antygenowy czy musiałeś pcr ? Długo jechałeś z kliniki na lotnisko ? 

Zmiana przepisów trafiła mi się akurat w dzień zabiegu. Tak więc leciałem bez problemu ale przy powrocie były niezłe jaja. 

Czekając na odprawę bagażu rejestrowanego nagle ludzie zaczynają się burzyć bo nie chcą przepuszczać bez testu antygen dalej (na lotnisku w Stambule). Pół kolejki nagle biegło robić szybko antygen na lotnisku bo bramki do odprawy bagażu otworzyli trochę ponad godzinę przed odlotem. 

Jak coś test antygen na lotnisku kosztował mnie około 170 lir wieć taniej niż u nas. Wynik po 10 minutach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, alius napisał:

Zmiana przepisów trafiła mi się akurat w dzień zabiegu. Tak więc leciałem bez problemu ale przy powrocie były niezłe jaja. 

Czekając na odprawę bagażu rejestrowanego nagle ludzie zaczynają się burzyć bo nie chcą przepuszczać bez testu antygen dalej (na lotnisku w Stambule). Pół kolejki nagle biegło robić szybko antygen na lotnisku bo bramki do odprawy bagażu otworzyli trochę ponad godzinę przed odlotem. 

Jak coś test antygen na lotnisku kosztował mnie około 170 lir wieć taniej niż u nas. Wynik po 10 minutach. 

Mialem tak samo. Kiedy dokladnie wracales ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, speed201 napisał:

Mialem tak samo. Kiedy dokladnie wracales ?

to był chyba 18 grudnia. sobota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo jestem ciekawy efektu końcowego, mam identyczną strukture włosa, kolor i przerzedzenia jak u Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Razem ze strupkami straciłeś już jakaś część nowych włosów? Wiadomo, że już wtedy mogą wypadać, pytam bo u mnie 12 dni po wygląda to kompletnie inaczej też już bez strupków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No lecą włosy, ale bez tragedii. Mam bardziej wrażenie, że przeszczepione włoski ciągle są krótkie, bo stare włosy rosną, a na zakolach o wiele krótsze od początku praktycznie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zupełnie normalne, że przeszczepione włosy rosną o wiele wolniej niż pozostałe. One muszą się odpowiednio "zakotwiczyć" w naszej skórze oraz odżywić by móc rosnąć z naturalną szybkością. Do 3 miesiąca z reguły przeszczepione włosy mogą tylko wypadać.  Następnie zaczyna się odrost. Cierpliwości;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekty po 4 miesiącach. 1 raz lekko skracałem górę. Boki systematycznie przycinane. Na ten moment tylko biotyna i minox+RU

IMG_20220415_125838.thumb.jpg.a88f4264eac05944cd39b16ebb7413ad.jpgIMG_20220415_125750.thumb.jpg.65680c1408ba5b9968993d957d995524.jpgIMG_20220415_125655.thumb.jpg.f2c37897faedf539b276201d748730af.jpgIMG_20220415_125651.thumb.jpg.b66e7bd61cb475ea73b97c77ed897ce9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej zdjęcia z czerwca. Postaram się w niedługim czasie wrzucić aktualne :)IMG_20220617_150023__01.thumb.jpg.2d8b394f6168e82e972cbcb4a70910d8.jpgIMG_20220617_150054__01__01.thumb.jpg.d755067c806ae46dafe5ab17ddfdf8fb.jpgIMG_20220617_150031__01.thumb.jpg.b06df65a79533433602c4825cd75e961.jpgIMG_20220617_150027__01.thumb.jpg.a1735ebd65420d1bfa1265ae8c7995d1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sam oceniasz efekt finalny? Zawsze w przypadku HT jak ktoś ma łysą polanę albo na tyle rzadkie włosy, że musi stosować pożyczkę aby jakoś wyglądać to gdy przybędzie cokolwiek to i tak jest zawsze postęp. Moim zdaniem przez to, że masz "jasne" włosy efekt jest na prawdę fajny. Przy włosach ciemnych/czarnych było by widać brak gęstości na środku głowy ale tu wiadomo że na pokrycie takiego obszaru by trzeba było sadzić z 7k czyli dwa przeszczepy po 3.5 a nie jeden 4200. Zatem na suchych włosach i uczesanych jest fajnie czego gratuluję jednak przy mokrych włosach i zafarbowanych na czarno wyszła by średniej jakości gęstość. Suma sumarum Estepalace można nazwać kliniką dobra jakość za jak najniższą cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, mario777 napisał:

Jak sam oceniasz efekt finalny? Zawsze w przypadku HT jak ktoś ma łysą polanę albo na tyle rzadkie włosy, że musi stosować pożyczkę aby jakoś wyglądać to gdy przybędzie cokolwiek to i tak jest zawsze postęp. Moim zdaniem przez to, że masz "jasne" włosy efekt jest na prawdę fajny. Przy włosach ciemnych/czarnych było by widać brak gęstości na środku głowy ale tu wiadomo że na pokrycie takiego obszaru by trzeba było sadzić z 7k czyli dwa przeszczepy po 3.5 a nie jeden 4200. Zatem na suchych włosach i uczesanych jest fajnie czego gratuluję jednak przy mokrych włosach i zafarbowanych na czarno wyszła by średniej jakości gęstość. Suma sumarum Estepalace można nazwać kliniką dobra jakość za jak najniższą cenę.

Moim zdaniem to totalna głupota pakować tyle graftów, wystarczylo tu zrobic w maxie 2.5k na linię włosów, a reszte utrzymac lekami. Tak po takim jednym zabiegu 4200 graftów donor juz przeorany i wątpie zeby w przyszłości było z czego robić zabieg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zadowolony. Wiadomo, że mega gęstych włosów nigdy mieć nie będę. Ważne, żeby to teraz utrzymać. Nie muszę już nie wiadomo jak czarować z fryzurą :)

Donor nie jest przeorany i jest tam jeszcze dużo, więc nie mam się co martwić. W najgorszym przypadku za kilka lat jak będzie trzeba, można jeszcze brać z brody. Tutaj mam dużo do wyboru :) 

Nie planuje brać fina ani nic podobnego tak więc żadnych leków tego typu nie będzie. Jedyne co to stale stosuje Minox+RU i to tyle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.09.2022 o 21:19, mario777 napisał:

Jak sam oceniasz efekt finalny? Zawsze w przypadku HT jak ktoś ma łysą polanę albo na tyle rzadkie włosy, że musi stosować pożyczkę aby jakoś wyglądać to gdy przybędzie cokolwiek to i tak jest zawsze postęp. Moim zdaniem przez to, że masz "jasne" włosy efekt jest na prawdę fajny. Przy włosach ciemnych/czarnych było by widać brak gęstości na środku głowy ale tu wiadomo że na pokrycie takiego obszaru by trzeba było sadzić z 7k czyli dwa przeszczepy po 3.5 a nie jeden 4200. Zatem na suchych włosach i uczesanych jest fajnie czego gratuluję jednak przy mokrych włosach i zafarbowanych na czarno wyszła by średniej jakości gęstość. Suma sumarum Estepalace można nazwać kliniką dobra jakość za jak najniższą cenę.

Mnie to się zawsze wydawało, że przy ciemnych włosach właśnie bardziej widać. Żeby mieć taki sam efekt na jasnych włosach jak na ciemnych trzeba mieć o wiele większą gęstość. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, alius napisał:

Mnie to się zawsze wydawało, że przy ciemnych włosach właśnie bardziej widać. Żeby mieć taki sam efekt na jasnych włosach jak na ciemnych trzeba mieć o wiele większą gęstość. 

Właśnie to miałem na myśli lub też nie rozumiem twojej odpowiedzi. Mając włosy czarne i jasną karnację to przerzedzenie się włosów widać z kilometra. Im jaśniejsze włosy ty ciężej jest zobaczyć łysinę ma to dobre i złe strony bo jeśli przeszczepami przedłuży się młodość o 10-15 lat to blondyn się cieszy natomiast jak się wyłysieje to ciemnowłosy robi pigmentację i wygląda jakby naturalnie a u blondyna nagle na głowie czarne kropki hmm ;]

U ciebie jest na prawdę fajny efekt bo po 5-6 miesiącach miałeś już na prawdę dużo włosów u mnie po 5 miesiącach jest odrost na poziomie 10% także bliżej niż dalej jestem do golenia na zero. Z natury jestem pesymistą i być może za 2-3 miesiące coś wyrośnie ale szczerze wątpię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...