free web hit counter Skocz do zawartości
Marcin43

Pytanie odnośnie działania

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Podzielę się swoją historią.

Mam 25 lat i od ponad roku walczę z wypadaniem włosów. 

Poza wypadaniem włosów i cofającymi zakolami (klasyczne łysienie androgenowe), gęstość włosów jest ok, ale towarzyszy mi problem łojotoku: przetłuszczających się włosów i suchego łupieżu.

Dermatolog przepisała mi:

- Szampon z ketokonazolem Nizoral (pomaga z łupieżem ale łojotok nadal pozostaje)

- 2,5 mg minoxidil doustnie tabletka dziennie (jestem na nim od początku listopada, wypadania nie hamuje ale faktycznie przyspiesza odrost włosów, w 2 tyg od zgolenia na zero do "sporego jeżyka")

 

Tydzień temu byłem na wizycie kontrolnej: pod wideodermoskopem wg. lekarza jest lepsza kondycja włosów (czubek głowy).

Z racji że chcę powstrzymać cofanie linii włosów, przepisano mi finasteryd 1 mg doustnie (Finahit) został on niestety wycofany z produkcji więc szukam zamiennika.

Chciałem zapytać:

- Jaki zamiennik polecacie?

- Co mogę zrobić żeby zredukować wydzielanie sebum i zmniejszyć przetłuszczanie się włosów?

Będę wdzięczny za jakąkolwiek poradę, podpowiedzi.

 

Pozdrawiam,

Marcin

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...