free web hit counter Skocz do zawartości
enson12

RU prośba o Wasze rady

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam dorzucić RU do kuracji (póki co bazuję na finie), myślę, że będzie to dobre uzupełnienie. Zamierzam zastosować gotowy roztwór 5% (na glikolu i alkoholu). Mam prośbę o kilka praktycznych wskazówek osoby stosujące - jaką stosujecie dawkę, jak często (raz dziennie?), stosujecie wieczorem po umyciu głowy i zostawiacie na noc? Myślałem na początek o dawce 1 ml na dobę (czyli ok. 4 psiknięcia dozownikiem) wieczorem po umyciu włosów. Rano już włosów nie myję, więc do kolejnego mycia/aplikacji będą 24 h. Ewentualnie proszę o jakieś inne wskazówki. Może na początek zastosować mniejszą dawkę (2 psiknięcia) i ewentualnie stopniowo zwiększać? Dodam, że dość długo czytałem forum w tym kontekście, ale natrafiłem na bardzo różne, często sprzeczne informacje. Zależy mi na odpowiedzi osób, które mają tutaj konkretne doświadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze przez psikanie to raczej wiecej zostaje na wlosach niz skorze. Lepiej uzywac zakraplacza lub zwyklej strzykawki, gdzie ja tak robie i to sie sprawdza. Duza igla np na 8cm i strzykawka 3ml luer lock i pobierasz odpwiednia ilosc preparatu. Przy aplikacji oczywiscie najwygodniej bez igly sama strzykawka.

5% bedzie ok, ja uzywam okolo 1.5ml poniewaz stosuje prawie na cala glowe. Po prostu wkraplam srodek w te najbardziej newralgiczne miejsca i rozcieram na skorze. Robie to przed spaniem i nie skleja mi wlosow. Lepiej to robic po myciu bo jest przyjemniej i latwiej jak sa delikatnie mokre wlosy ale ja nie myje codziennie glowy bo to tez nie jest zdrowe i z natury mam suche wlosy bez tedencji do przetluszczania. Stosuje serioxyl loerala a w ru w nim sie rozpuszcza bez problemu. Niestety drazni mnie troche zapach ale to idzie przetrwac.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@marcinn12 dzięki, spróbuję tak jak mówisz najpierw strzykawką, faktycznie to lepsza kontrola nad ilością i miejscem aplikacji. Zobaczymy jak mi to pójdzie w praktyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nakladam pipetą rano 1.5 ml dziennie i potem rozczesuje wlosy. W KB nie widać, że cokolwiek sie nakladalo na wlosy 

  • Thanks 1

Aktualna Kuracja (data rozpoczęcia)

RU 5% w KB 2 ml dziennie ( 9.08.12)

Biotyna 10 mg (22.01.14)

MSM 1.5g (15.01.18)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...