free web hit counter Skocz do zawartości
mcc1073

Po przeszczepie w MH

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W październiku tego roku miałem przeszczep w MH u dr Chromińskiego. Całe miejsce gdzie włosy zostały przeszczepione jest czerwone a skóra nierówna i lekko obrzmiała. Konsultant z MH pwiedział że po zastosowaniu maści Lotion 1000 zejdzie to po paru dniach - niestety nie zeszło, natomiast dr Chromiński powiedział mi ze może się to utrzymywać kilka miesiecy. Troche to kłopotliwe ponieważ to widac i ciągle mnie ktoś pyta co mi się stało na głowie a Ci którzy nie pytają dziwnie się patrzą...

W związku z tym że nigdzie nie moge znaleźć inf o podobnych przypadkach, proszę o podzielenie się zemną i ew wyjasnienie co się dzieje.

 

z góry bardzo dziękuję,

 

eryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skóra po przeszczepie będzie różowa parę miesięcy, to normalne. U niektórych zaczerwienienie znika szybciej a u niektórych wolniej. Ja stosowałem emu oil i po około 2-3 miesięcy od HT nic nie było widać. Jakbyś wrzucił zdjęcia to może coś więcej by się zobaczyło jak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Też miałem problemy z czerwoną skórą po moim dawnym przeszczepie u Kolasińskiego. Mnie z kolei powiedziano, że może się to utrzymywać nawet i 2 lata.

Przy poprawce w BHR ich ówczesny konsultant Peter May mówił mi, że to dość częsty problem przy naprawach zabiegów pacjentów z Polski.

 

Jednak można problemy skóry załagodzić stosując tretinoinę (Atrederm lub Retin-A) - złuszcza ona skórę, redukując nierówności.

Mnie to pomogło (mój dobry znajomy zauważył, że zaczerwienienia zeszły), ale nie polecam stosować tego wcześniej niż 6 miesięcy po zabiegu, bo to jednak agresywny środek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedzi. Uspokoiło mnie to nieco bo zaczynałem miec obawy że coś poszło nie tak... Jak włosy zaczną rosnąć to pewnie zamaskują nieco tą czerwoną skóre. Przy okazji muszę przyznać że jestem nieco rozczarownay tym, że przed i po zabiegu nikt w Medical Hair nie mówił że to może wystapić, to jest jednak poważna sprawa która wpływa na wygląd przez , jak sie okazuje , długo czas!. Byłem również zdziwiony tym , że co innego mówi konsultant a co innego chirurg, co innego napisane na ich stronie, co innego w dokumentacji po zabiegu która ma tez sprzeczne informacje co do zachowania po zabiegu. To taka mała refleksja bo przeciez MH nie działa od roku a takie rzeczy jednak nieco niepokoją. Mam nadzieje jednak że efekt będzie taki jak oczekiwałem i o wszystkim zapomne....

 

pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakiego efektu się spodziewasz ale nie licz na dobrą gęstość.życzę szybkiego odrostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem ten problem. Korzystaj z czapki... z uwagi na zimową porę... poza tym jak jesteś w domu - kremy typo Emu oil, na zewnątrz przypudruj trochę.... nic więcej nie zrobisz.


1547 FUT - Styczeń 2011 - Medical Hair - dr Pietruszko
2930 FUT - Maj 2012 - BHR - dr Bisanga
1645 FUE, 356 BHT - Luty 2013 - BHR - dr Bevin
1237 FUE, 1350 BHT - Maj 2014 - BHR - dr Bisanga
1000 FUE, 370 BHT - Styczeń 2022 - BHR - dr. Bisanga / dr. Kovas
---

8359 graftów (FUE/FUT) + 2076 BHT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje za odpowiedzi. Uspokoiło mnie to nieco bo zaczynałem miec obawy że coś poszło nie tak... Jak włosy zaczną rosnąć to pewnie zamaskują nieco tą czerwoną skóre. Przy okazji muszę przyznać że jestem nieco rozczarownay tym, że przed i po zabiegu nikt w Medical Hair nie mówił że to może wystapić, to jest jednak poważna sprawa która wpływa na wygląd przez , jak sie okazuje , długo czas!. Byłem również zdziwiony tym , że co innego mówi konsultant a co innego chirurg, co innego napisane na ich stronie, co innego w dokumentacji po zabiegu która ma tez sprzeczne informacje co do zachowania po zabiegu. To taka mała refleksja bo przeciez MH nie działa od roku a takie rzeczy jednak nieco niepokoją. Mam nadzieje jednak że efekt będzie taki jak oczekiwałem i o wszystkim zapomne....

 

pozdrawiam!!

I jak u Ciebie sytuacja zs skórą głowy? Czy zeszły Ci zaczerwienienia i nierówności? Jeśli tak to po jakim czasie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...