free web hit counter Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ze względu na wysokie ceny topical dutasterydu planuję sam zrobić mieszankę na bazie stemoxidine i tabletek miękkich dutafin 0.5mg, podobnie jak robiłem topical fina.

Zatanawiam się jak rozpuścić tabletki miękkie w stemoxie/minoxie? Czy ktoś robił samodzielnie topical dutasteryd? Nigdzie w necie nie mogę znaleźć informacji ja to zrobić. W przypadku fina po prostu kruszy się tabletki i wrzuca do odpowiedniego pojazdu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dutasteryd nie jest w tabletkach tylko w kapsułkach, co baaardzo ułatwia robotę, bo jest odrazu rozpuszczony, czyli, masz stemoxidine i w zależnosci od stężeniea bierzesz ileś tabletek dutasterydu i nakłuwasz je szpilką/czymś ostrym ale cienkim i "wyciskasz" dutasteryd do stemoxidina(powinno wyjść z jednej kapsułki chyba 9 kropel płynu). Generalnie zapach ma to taki chemiczny przez te związku które rozpuszczają dutasteryd więc lepiej na noc używać, ale dzien później i tak czuć czasem 😛 problem jest z miejscowym dutasterydem taki, że mało badań było by wiedzieć jakie stężenie powinno być by na głowie dutasterydu  by blokować odpowiednio mocno enzym, ale niedoporowadzić do spadku DHT we krwi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, kamiloo napisał:

Ale dutasteryd nie jest w tabletkach tylko w kapsułkach, co baaardzo ułatwia robotę, bo jest odrazu rozpuszczony, czyli, masz stemoxidine i w zależnosci od stężeniea bierzesz ileś tabletek dutasterydu i nakłuwasz je szpilką/czymś ostrym ale cienkim i "wyciskasz" dutasteryd do stemoxidina(powinno wyjść z jednej kapsułki chyba 9 kropel płynu). Generalnie zapach ma to taki chemiczny przez te związku które rozpuszczają dutasteryd więc lepiej na noc używać, ale dzien później i tak czuć czasem 😛 problem jest z miejscowym dutasterydem taki, że mało badań było by wiedzieć jakie stężenie powinno być by na głowie dutasterydu  by blokować odpowiednio mocno enzym, ale niedoporowadzić do spadku DHT we krwi :(

Dzięki wielkie za odpowiedź, już myślałem, że nikt nie pomoże :) Właśnie o to mi chodziło. Ja chyba spróbuję ze stężeniem 0.05%, a później 0,1%. Czyli 1 kapsułka 0,5mg w 1 ml? Dobrze liczę?

Robiłeś i stosowałeś taką mieszankę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Hairnotic napisał:

Dzięki wielkie za odpowiedź, już myślałem, że nikt nie pomoże :) Właśnie o to mi chodziło. Ja chyba spróbuję ze stężeniem 0.05%, a później 0,1%. Czyli 1 kapsułka 0,5mg w 1 ml? Dobrze liczę?

Robiłeś i stosowałeś taką mieszankę?

Szczerze to nie wiem ile to jest ml, wydaje mi się że może być nawet mniej niż 1ml, wiem tylko że tak 9-11 kropel chyba wylatuje jak końcówką noża przebijam kapsułkę :P Stosowałem w sumie ale później zaczełem i tak brać doustnie dutasteryd 2-3 kapsułki na tydzień więc przestałem ;) Chciałbym zobaczyć na temat miejscowego dutasterydu więcej badań tak jak ma finasteryd no ale cóż...  0.1% to dość dużo dutasterydu, bo zobacz ze 1% w 1ml (czyli około 1 gram[1000 mg]) to wychodzi 1 mg dutasterydu dla 1 ml, gdzie doustnie jest używane 0.5 mg, no ale też nie wiadomo jak dobrze się wchłania dutasteryd przez skórę glowy 😕 Ja chyba stosowałem 0.05% bo używałem trochę mniej niż 1 ml więc jeszcze mniej niż 0.5 mg na skórę głowy licząc ze odrost będzie ten sam, a może i lepszy (bo większe stężenie na głowie dutasterydu) a skutki uboczne raczej nie większe niż 0.5 mg doustnie, ale za krótko stosowałem by cokolwiek powiedzieć 😕 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na innych forach taki materiał odnośnie m.in topical duta:

https://www.youtube.com/watch?v=v9i1851coos

Długi materiał, ale można przewinąć na koniec prezentacji są pytania po p. doktor większość odnośnie topical duta.  Od ok 50 min do końca.

Ciekawy materiał o topical dut ma również na YT Mattdominance.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.04.2022 o 07:47, Hairnotic napisał:

Znalazłem na innych forach taki materiał odnośnie m.in topical duta:

https://www.youtube.com/watch?v=v9i1851coos

Długi materiał, ale można przewinąć na koniec prezentacji są pytania po p. doktor większość odnośnie topical duta.  Od ok 50 min do końca.

Ciekawy materiał o topical dut ma również na YT Mattdominance.

 

I co jakie stężenie stosujesz ? Sam chce zrobić ale nie mam pojęcia jakie proporcje zastosować i czy stosować do tego doustnie (ale wolałbym nie bo nie mam zamiaru psuć sobie hormonów w 22 roku życia). Byłbym wdzięczny za objaśnienie bo jestem nowy w temacie farmakologii :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...