free web hit counter Skocz do zawartości
Skald

Olejek rycynowy zapobiega konwersji COX2 w PDG2?

Rekomendowane odpowiedzi

Temat skierowany raczej do osób bardziej w temacie zorientowanych.

 

Jak może wiecie jakiś czas temu zauważyłem zbawienne działanie olejku rycynowego na wypadanie włosów. W moim przypadku po jego aplikacji włosy przez jakiś czas (parę dni) nie wypadały praktycznie w ogóle. Wiele osób było b.sceptycznie nastawionych ("przecież to zwykły olejek rycynowy"), jednak jeden z forumowiczów Hairlosstalk zdaje się znalazł mechanizm jego działania:

 

the active ingredient of castor oil is Ricinoleic acid.

Ricinoleic acid connects to Both EP 3* and EP4 prostaglandin receptors.I beleive these are downstream of cox.

not sure if this would be usefull or not although ive read claims of castor oil being good for hair growth.

here are the links if anyone wants to take a look. any insight and thoughts would be welcome.

http://www.huffingtonpost.com/2012/0...n_1534787.html

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC199422/

 

Co o tym myślicie?


Jestem reprezentantem Dr. A's HRC, najlepszej na świecie kliniki transplantacji włosów wg #HairSite.com.

http://www.fusehairpolska.blogspot.com

 

Wszelkie opinie wygłaszane na tym profilu są prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz na jakiś czas, ze względu na bardzo kłopotliwą aplikację. Natomiast olejek rycynowy ma również inną, dobrą właściwość, cudownie działa kosmetycznie na włosy. Nie sądzę żeby producent miał znaczenie, osobiście używam z PhytoPharmy.


Jestem reprezentantem Dr. A's HRC, najlepszej na świecie kliniki transplantacji włosów wg #HairSite.com.

http://www.fusehairpolska.blogspot.com

 

Wszelkie opinie wygłaszane na tym profilu są prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda długoterminowe stosowanie olejku rycynowego? Sprawdziłem w przeciwwskazaniach:

 

"Przeciwwskazania: nadwrażliwość na olej rycynowy, bóle brzucha, nudności, wymioty, krwawienia z odbytu, niedrożność jelit, stany zapalne narządów jamy brzusznej i miednicy mniejszej.

 

Ostrzeżenia specjalne: nie stosować w okresie ciąży, karmienia piersią i u dzieci poniżej 7 roku życia.

 

Interakcje: może nastąpić zaburzenie wchłaniania jednocześnie przyjmowanych leków. Należy zachować kilkugodzinny odstęp.

 

Działania niepożądane: zaostrzenie stanów zapalnych występujących w jamie brzusznej, nasilenie krwawienia menstruacyjnego. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek działań niepożądanych należy zaprzestać stosowania leku i powiadomić o nich lekarza.

 

Przedawkowanie: objawami przedawkowania są nudności, wymioty i silne skurcze jelit. W przypadku ich wystąpienia należy zgłosić się do lekarza."

 

Przy stosowaniu zewnętrznym mogą wystąpić podobne komplikacje. Tym bardziej, że niektórzy po olejowaniu włosów zostawiają tą substancję na całą noc pod czepkiem. Olejek rycynowy pozbawia nas potasu, którego dorośli pozbywają się pijąc używki. Nie spotkałem nikogo kto codziennie smarowałby włosy olejkiem rycynowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie jest tak kolorowo jak to opisywali na zagranicznych forach. Bo Podwyższenie poziomu PGE będzie zwiększało stan zapalny w obrębie receptorowym. Wiec sam olejek rycynowy może doprowadzić do wzmożonego wypadania.

 

Sprawa z PGD2 oraz PDE2 jest jeszcze w zbyt mało zaawansowanych stadium żeby wiązać z nią większe nadzieje aniżeli z miejscowym blokowaniem androgenów. Taka moja opinia, według mnie trzeba poczekać jak ta sprawa się rozwinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...