free web hit counter Skocz do zawartości
Partick92

Stężenie minoxidilu zależy od"pojazdu"?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie miałbym do Was pytanie otóż chcę zrobić domowy minoxidil 15% oczywiście chcę dodać kwas azelainowy(3g)który podobno pozwala uzyskać większe stężenie minoxidilu.Oto mój"pojazd"do którego zamierzam dodać minoxidil i kwas azelainowy.

Alcohol, 30% v/v, propylene glycol, 50% v/v, purified water.

Podsumowując czy stężenie % minoxidilu zależy od rozpuszczalnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzebaby sprawdzić rozpuszczalność minoxidilu, wtedy będzie można mniej więcej określić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie tylko szkoda że nie można kupić u niego kwasu azelainowego bo z tego co wiem jest on potrzebny do uzyskania wyższego stężenia.

Ziom1990 a czym się różni minoxidil zwykły od sulphate?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie siarczan jest lepszy. Minoxidil jest metabolizowany w skórze właśnie do "minoxidil sulphate" i wtedy staje się on efektywny. Nie wszyscy ludzie z kolei są w stanie metabolizować ze względu na brak jakiegoś czynnika (nie pamiętam nazwy).

 

Sam używałem oba i zdecydowanie lepiej działał na mnie siarczan minoxidilu. Zwykły w ogóle nie działał (używałem loxon)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogromne dzięki Ziom:)A czy znasz może jakiegoś pewniaka jeśli chodzi o kwas azelainowy?

Z tego co wiem jest na alledrogo ale niestety nie wiadomo jak z jakością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem, kiedyś szukałem, ale to było bardzo dawno temu i już nie pamiętam

Mogę wiedzieć jakie stężenie siarczanu minoxidilu stosowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślisz o dodaniu siarczanu minoxidilu np:do loxonu 5% czy można mieszać ze sobą minoxidil zwykły i siarczan?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można kupić od kogoś z forum ja mam takie pytanie,bo w sumie chciałbym spróbować tego Minoxa,jaką można dać do niego bazę,by nie wywoływał łupieżu,podrażnienia skóry itp?

 

hmm może Polysorbat 80 + etanol?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...