free web hit counter Skocz do zawartości
lysyniezbrazzers

Finasteryd - długie stosowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zagłębiłem się w temat stosowania fina, rozumiem że istnieją skutki uboczne (w sumie jak w każdym leku) które znikną jak go odstawimy. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz: Czy dłuższe stosowanie fina (mowa tu o 10-20 latach) nie wpływa negatywnie na organizm? W sumie jest to majstrowanie przy hormonach... Jeżeli ktoś miałby z was jakieś linki do wiarygodnych badań o ile takie są byłoby miło jakby ktoś je podrzucił, a może znajdzie się osoba która bierze fina przez tak długi okres i nie narzeka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótkie i długie stosowanie fina może (lecz nie musi) mieć negatywny wpływ na organizm, jest to kwestia indywidualna. Blokowanie konwersji testosteronu do DHT, może spowodować aromatyzacje większej ilości testosteronu, a tym samym podbicie estrogenu. Obniżony poziom DHT już sam może mieć wpływ na libido i motywację, a zmiana proporcji testosteronu i estrogenu również może nie sprzyjać. Ogólnie to dosyć żłożony temat i jeżeli możesz pogodzić się z goleniem na łyso jest to rozwiązanie korzystne w wielu aspektach - potencjalnie problemy z przeszczepami i farmakologią mogą pogorszyć jakość życia znacznie bardziej niż brak włosów.

Edytowane przez chcialbymwlosy
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche przeczytałem takich historii i ludzie którzy stosują 20 lat zwykle chcą przechodzić na topical. Dlaczego? Testosteron naturalnie spada wraz z wiekiem i organizm nie jest w stanie już sobie zrekompensować niskiego DHT ale jakbyś walił teścia to pewnie i mógłbyś 50 lat brać i nic by się nie stało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...