free web hit counter Skocz do zawartości
Dusiołek

Pytanie na temat wcierek (Stimuforten, Colosregen, Kmax, inne)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od roku korzystam z minoksydylu 5% i generalnie jestem zadowolony, chociaż cały czas myślę, że może dałoby się jeszcze trochę poprawić sytuację. Wiem, że standardem jest finasteryd, ale dopóki jeszcze nie jest jakoś źle, to wolę odłożyć sobie w czasie konieczność latania po lekarzach by odnawiać recepty, więc szukam czegoś, co mogłoby dodatkowo wspomóc, a nie wymagałoby recepty ani zamawiania z niezbyt pewnych źródeł za granicą. Ostatnio zacząłem dodatkowo co parę dni myć głowę Nizoralem.

Co do wcierek, szczególnie zainteresowały mnie cztery:

1. Pharmaceris Stimuforten - firma chwali się badaniami in vivo, działanie oparte jest według nich między innymi o czynnik wzrostu, więc nie pokrywa się z minoksydylem, tylko powinno działać od innej strony. Ale nigdzie nie podają szczegółów badania,

2. Colosregen - Bardzo nietypowy składnik aktywny - colostrum, teoretycznie zawierające czynniki wzrostu i inne cuda. Ale firma nie chwali się żadnymi badaniami na ten temat. W internecie jest sporo pozytywnych opinii, w tym ludzie twierdzący, że próbowali wielu wcierek i dopiero ta faktycznie zadziałała, ale takiego rodzaju opinie mogą być kupionymi reklamami. Do tego wcierka jest droga.

3. Kmax Stimulating Hair Growth Therapy Spray - głównym składnikiem jest 5% triaminodil, czyli taki troszkę przerobiony minoksydyl, nie wiadomo nawet czy podobnie skuteczny. Ale zaciekawiły mnie inne składniki, w tym kwas azelainowy, witamina B6, i cynk. Kiedyś robiono badania in vitro, że takie połączenie absolutnie niszczyło DHT, ale chyba nigdy nie powtórzono tych badań na żywym organizmie.

4. Ta wcierka nie jest oficjalnie na porost włosów: Nizoral Care. Ale zawiera chyba sporo piroktonu olaminy (jest dosyć wysoko w składzie), a według jednego badania, pirokton olaminy był skuteczniejszy na porost włosów, niż ketokonazol. Nizoral jest na głowie tylko kilka minut, a wcierka z piroktonem olaminy może siedzieć na głowie i działać cały dzień, więc może warto?

 

Czy ktoś z Was korzystał może z którychś z tych wcierek, i może opisać wrażenia? Jakby co, nie chcę zastąpić minoksydylu, tylko go trochę wspomóc. A może ktoś mógłby polecić coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem kiedyś serum bioxsine z technologią liposomową, brak efektów. Jest jeszcze aminexil od Vichy, nie próbowałem podobno nie ma skutków ubocznych jak minox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...