free web hit counter Skocz do zawartości
przemek89k

Wypadanie włosów - najpierw minoxidil, później fin

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

w grudniu zacząłem stosować minoxidil 5% - 2 razy dziennie. Stosowałem go do Kwietnia (czyli jakieś 5 miesięcy) - włosy ściemniały i chyba były mocniejsze, ale jakieś spektakularnej różnicy nie zauważyłem w ilości (może przez to że widziałem siebie codziennie to tego nie dostrzegłem). Przestałem go stosować ze względu na uciążliwość (2x dziennie), włosy były sklejone, do tego podrażniał skórę głowy (łuszczyła się) - psikałem trochę więcej niż zalecano, dlatego pewnie wystąpiły skutki uboczne. Wydawało mi się też że moja twarz była lekko opuchnięta, ale tego dokładnie nie pamiętam...

W Kwietniu zacząłem stosować topical Fin (kupiony na forum) połączony z RU58841 - w zasadzie około 2 miesięcy. W maju doszedł do tego finasteryd doustny 1mg dziennie (gdzieś pod koniec maja zrezygnowałem z wcierki fin+ru58841).

Zauważyłem gdzieś w okolicach kwietnia/maja że bardzo dużo włosów mi leci - pewnie jest to związane z odstawieniem minoxidilu (nie biorę go już 2,5 miesiąca) - włosy nadal lecą dziennie około 30 pewnie...

Pytanie czy wrócić do minoxidilu - jeżeli tak, to czy raz dziennie wystarczy, czy sobie go darować i być jeszcze na finie doustnym przez jakiś czas? A może zrobić coś jeszcze innego, żeby te włosy nie wypadały już... nawet nie liczę na odrost, tylko żeby przestały wypadać...

Z drugiej strony perspektywa tego upierdliwego wcierania codziennie, a później ulepione włosy to trochę kiepsko...  co radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powody mogą być różne, odstawienie minoxa, ale również przejściowy shedding po wprowadzeniu fina. Wróć do minoxa - raz dziennie wystarczy. Zainwestuj w taki produkt który nie skleja włosów np. pianka rogaine. Dorzuć szampon z ketoconazole 2 razy w tygodniu i tak ciągnij przez min 6 miesięcy (bez odstawiania fina). Nie kombinuj za dużo i nie zmieniaj ciągle kuracji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem czy jest sens wracać do minox-a po 2 miesiącach przerwy, trochę obawiam się znowu tych skutków ubocznych.Czy nie zaczekać, aż skóra głowy się znormalizuje - może w końcu włosy przestaną wypadać. Ostatnio mam też trochę stresowych sytuacji w życiu i to nie pomaga, jeszcze te włosy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, przemek89k napisał:

Nie jedyny, również sińce pod oczami - wydaje mi się, że na twarzy łapałem więcej wody.

Mam to samo własnie teraz, ciemne wory pod oczami, nie mialem tego wczesniej. A stosuje dopiero minoxa miesiąc, stan wlosow sie pogorszyl, a jak teraz przestane to pewnie włosy nie wrócą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to powiedziałem swojej dermatolog to powiedziała, że to na pewno nie od minoxidilu - a sporo osób jest zwłaszcza na zagranicznych forach gdzie mają podobne skutki uboczne, tylko pewnie nie zgłoszone, dlatego w ulotce tego nie ma.

Ja drugi raz bym nie bawił się w minoxidil, ale jak nie spróbujesz to się nie przekonasz czy warto... tak jak ze wszystkim. Teraz niestety są tego skutki, że sporo włosów wyleciało po odstawieniu i jest chyba gorzej niż przed. Zobaczymy, może to się zmieni, ale generalnie zastanawiam się czy nie wrócić tylko psikać raz dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu sprobowal jeszcze oral minoxa w mikrodawkach (1,25mg albo mniej) i przyjmowal go w formie sublingual, gdzie masz mniejsza szanse na uboki. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...