free web hit counter Skocz do zawartości
ziom1990

krem

Rekomendowane odpowiedzi

krem(dość gęsty)

 

Skłądniki do zmieszania substancji czynnej:

25 g glikolu propylenowego

x g naszej substancji

 

Składniki emulsji:

Faza olejowa

2,5 g alkoholu cetylowego

15 g glyceryl monostearate (GMS)

10 g parafiny ciekłej,

0,05 g miksu tocopheroli (potocznie wit. E)

Faza wodna

1 g polysorbate80

46,5 g wody destylowanej

 

 

 

Wykonanie

 

1.PG oraz nasza substancje, bardzo dokłądnie mieszamy, az do momentu kiedy uznamy że wszystko sie dobrze rozpuscilo

 

2.faza olejowa - dawkujemy do szklanego pojemnika/szklani i delikatnie podgrzewamy w wodzie do momentu rozpuszczenia emulgulatorów, co jakis czas mieszając (najlepiej jakims mieszadełkiem)

 

3.faza wodna - W tym czasie mieszamy również podgrzewamy

 

4.Gdy nasza faza olejowa bedzie gotowa, wyciagamy ja z wody i wlewamy do niej faze wodna, jednoczesnie mieszajac. Mieszamy do momentu powstania jednolitej masy bedzie wtedy prawdopodobnie miała temperature ~30C

 

5.Po otrzymaniu emulsji (sprawdzamy jej temperature, ma miec tak jak wspomniałem 30C) wlewamy do niej PG z nasza substancja i intensywnie mieszamy.

 

6.Należy także odpowiednio zakonserwować nasz krem. Ja używam do tego celu FEOG, ale można go zastąpić innym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziomku powiedz po czym poznać że mieszanka ma 30st, jaka jest wtedy konsystencja kremu ?

 

Druga sprawa jakie konserwanty należy stosować, w jakiej ilości i gdzie są dostępne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konsystencja jest już lekko "zbita" tzn widać że tworzy się emulsja a nie że jest w postaci cieczy(wysoka temperatura). Na początku można wrzucać po prostu fazę jedną do drugiej jak tylko emulgatory się roztopią, żeby nie było problemów z wymieszaniem. Z czasem dojdzie się do wprawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi 100gram skladników.

Jeżeli dodamy do tego substancje lecznicze to :

5g ru 5g/105g = stężenie 4,76%

5g ru +5g ahk = 5/110 = 4,54%

 

Dobrze kombinuje ?

 

Używając np. FEOG krem może być trzymany na półce w pokoju nie w lodówce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dodajesz substancję czynna to wtedy odejmuj tą samą ilość % od wody.

 

Konserwanty jak i resztę środków kupuję w zrobsobiekrem.pl i tak po ich dodaniu można trzymać w pokoju krem, z tym że ja jestem zwolennikiem (mimo używania konserwantów) robić świeże kremy/wcierki najrzadziej co miesiąc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh, chyba kupię sobie termometr z mazideł bo w aptece są tylko w skali od 32st.

Czy do mieszania da radę minimikser czy należy przy tej konsystencji manualnie mieszać np. zwykłą łyżką ?

Co do konserwacji jeżeli miałbym z nich zrezygnować to jaki jest mniej więcej taki bezpieczny okres użytkowania ?

W przypadku gdybym chciał korzystać z konserwantów to ile należy ich dodawać do gotowej mieszanki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz wszystko napisane przy preparacie który kupujesz...

 

Nie musi być dokładnie 30 stopni, nie trzeba być tak skrupulatnym. To co ja podałem to jest przepis na krem robiony przez jakaś tam firmę, my nie musimy się idealnie trzymać szczegółów.

 

Bez konserwantów - 2tyg w lodówce, chyba ze dodasz alkoholu to trochę możesz tym wydłużyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli dodajesz substancję czynna to wtedy odejmuj tą samą ilość % od wody.

 

Konserwanty jak i resztę środków kupuję w zrobsobiekrem.pl i tak po ich dodaniu można trzymać w pokoju krem, z tym że ja jestem zwolennikiem (mimo używania konserwantów) robić świeże kremy/wcierki najrzadziej co miesiąc

 

Dla kremu/wcierki miesięcznej robimy odpowienio (3-4) mniejszą ilośc kremu/wcierki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy ile masz zamiar używać jak 1ml dziennie to ok 30g kremu na miesiąc, prosta matematyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zależy ile masz zamiar używać jak 1ml dziennie to ok 30g kremu na miesiąc, prosta matematyka

 

Czyli jego konsystencja pozwala na zaciągnięcie strzykawką ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, ale ja np nakładam sobie krem do strzykawki od góry i wyciskam

 

Konsystencja jest bardzo gęsta, radze robić małe porcje i eksperymentować ze stężeniem emulgatorów w celu zrobienia optymalnej dla siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziomku w jakich naczyniach podgrzewach wszystko, zakładam że muszą być małe, jeśli tak to czego można do tego celu użyć ?

 

Ps. gdzie kupujesz wodę destylowaną bo ani w mazidłach ani w zrobsobiekrem ni ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ps. gdzie kupujesz wodę destylowaną bo ani w mazidłach ani w zrobsobiekrem ni ma

 

Woda oczyszczona (łac. aqua purificata) firmy PROLAB jest w aptekach w buteleczkach 100 ml (i większych), po parę złotych od sztuki.

 

PS.

Jest jeszcze w aptekach woda do wstrzykiwań (łac. aqua pro iniectione) o wyższej czystości, ale taka woda nie jest potrzebna do kosmetyków stosowanych zewnętrznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wodę destylowaną można dostać na stacji benzynowej (orlen chyba)

 

Co do pojemników to ja używam szklanych zlewek, można użyć czegokolwiek szklanego (literatka etc.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ps. gdzie kupujesz wodę destylowaną bo ani w mazidłach ani w zrobsobiekrem ni ma

 

Woda oczyszczona (łac. aqua purificata) firmy PROLAB jest w aptekach w buteleczkach 100 ml (i większych), po parę złotych od sztuki.

 

PS.

Jest jeszcze w aptekach woda do wstrzykiwań (łac. aqua pro iniectione) o wyższej czystości, ale taka woda nie jest potrzebna do kosmetyków stosowanych zewnętrznie.

 

 

Wodę oczyszczoną Profab akurat mam ale ponoć woda oczyszczona i destylowana to nie to samo.

 

Ps. Ziomu szkło na ogniu raczej się zaczadzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wchłanialność jak się ma ten krem w porównaniu do Emu bo Emu na drugi dzień jest cały czas widoczny na skórze. Czy krem wchłania się całkowicie, jesli tak czy to oznacza że jest lepszym transporterem niż Emu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie można tego stwierdzić jeśli nie zostało poparte badaniami. NRF krem był stworzony z myślą o minimalizacji absorpcji systemowej.

 

A to czy jest coś widoczne na drugi dzień czy nie o niczym nie świadczy. Gdy porównasz alkohol+PG oraz woda+PG to też nie ma wizualnej różnicy a jednak to pierwsze zdecydowanie lepiej się nadaje jako pojazd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dajesz do garnka wodę, wkładasz w to szklankę i podgrzewasz powoli

 

Czy jak się napełni garnek do połowy wysokości szklanki i będzie podgrzewać na małym ogniu żeby zachować jak najdłużej stałą temperaturę to będzie ok ? Wtedy termometr będzie chyba zbędny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uparłeś się tego termometru mówię Ci że go wcale nie musisz używać, bo nie trzeba być tak skrupulatnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziom -mam kilka pytań ,pobabrałem sie troche z tym nrf cream wiec tak-gdy rozpusci sie faza olejowa to wlewamy do niej faze wodną którą tez podgrzewamy aż do rozpuszczenia.Gdy przelewam faze olejową do naczynia w którym chce to zmieszać mixerem momentalnie to gęstnieje i robi sie "wróżba andrzejkowa" .Nie mixowac tego w podgrzanej wodzie? jak długo mixerem mieszać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co przelewasz to co naczynia jeszcze? ja wlewam fazę wodną do naczynia w którym podgrzewam fazę olejową i mieszam mikserem (w zasadzie powinno być odwrotnie, fazę olejową powinno się wlewać do fazy wodnej).

 

Miksujesz aż zgęstnieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faza wodna tez ma być podgrzewana ?to wodną do olejowej czy na odworot?a i czy w momencie wlewania jednej fazy do drugiej ma byc to cały czas podgrzewane?bo faza olejowa bardzo szybko krzepnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krzepnie szybko, ale jeśli zostawisz ja w tym naczyniu co było grzane to wystarczająco będziesz miał czasu zęby wszystko dobrze zmiksować.

 

Nie ma różnicy, wszędzie piszą że olejową do wodnej, ale ja robię odwrotnie i też się dobrze miesza. Jak zrobisz będzie dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy taka cecha kremu jak szybkie wchłanianie to dobrze czy źle w kontekście działania jego składników na łysienie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...