free web hit counter Skocz do zawartości
striker93

Było fajnie, ale znowu się zaczęło

Rekomendowane odpowiedzi

Moim problemem od zawsze były zakola - urodziłem się z linią włosów w kształcie V, ale z biegiem lat zakola stawały się coraz większe. Poza zakolami brak oznak łysienia w innych rejonach.
3 lata temu, mając 27 lat zacząłem przyjmować finasteryd. Dość szybko stan włosów uległ poprawie. Co prawda nic nowego nie wyrosło, ale poprawiła się kondycja wszystkich włosów na tyle, że nawet fryzjerka do niedawna była pod wrażeniem. Można powiedzieć że na 2.5 roku zapomniałem o problemie. W grudniu ubiegłego roku zauważyłem miniaturyzację wzdłuż linii lewego zakola. Postawnowiłem szybko zadziałać i w styczniu kupiłem RU. Wcierałem ten specyfik tylko wzdłuż linii i cm wgłąb. Po upływie kilku tygodni masowo zaczęły wypadać mi włosy z całej głowy. Wiedziałem że to może być spowodowane zmianą w fazach wzrostu, ale chciałem mieć pewność i wstrzymałem kurację żeby sprawdzić czy sytuacja się zmieni. Faktycznie, po około miesiącu włosy przestały wypadać. W tamtym czasie nie widziałem żadnych poztywnych efektów, ale pewnie był to zbyt krótki okres czasu. 
Mając już pewność że wypadanie było spowodowane przez działanie RU, podjąłem drugą próbę i 20 czerwca znowu zacząłem stosować. Po miesiącu znowu dopadło mnie masowe linienie, traciłem po około 100 włosów przy każdym prysznicu, a wkładając dłonie we włosy miałem wrażenie że mógłbym je wszystkie wyciągnąć. Za każdym razem na dłoni zostwał przynajmniej jeden włos. Ubzrojony w cierpliwość i pewność, że to dobry znak - RU działa nie zaprzestałem stosowania. Włosy wypadały a wizaulnie na głowie nic się nie zmieniało. Jeszcze w sierpniu miałem naprawdę bardzo dobry stan. Niestety na przełomie września i paździenrika mimo że wypadanie ustało praktycznie do zera, to stan na głowie bardzo się pogorszył - włosy są bez życia, miniaturyzacja na linii bardzo przyspieszyła. Mam wrażenie że szczególnie w miejscach gdzie wcierałem ru. Wzdłuż linii mam pełno krótkich włosów - na 90% są to włosy zminiaturyzowane, bo zaraz za nimi te które są normlanej dlugości, są jakieś takie dziwne, przerzedzone. Wydaję mi się że wróciłem do stanu sprzed rozpoczęcia kuracji finem.
Nie wiem co powinienem zrobić. Boję się, że jak przestane stosować ru to znowu zacznę tracić włosy, a stosując dalej nie mam gwarancji że coś zacznie zmeiniać się na lepsze. Miał ktoś taki przypadek, że RU pogorszyło stan, a później uległ on poprawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ile miesięcy faktycznie stosowałeś RU? Kupiłeś je tutaj od użytkownika z forum, czy jakieś inne źródło - były relacje, że niektórzy w zależności od partii mieli dobre efekty po RU58841, natomiast z innej serii już nie (włosy wypadały), bo mogło być zanieczyszczone etc...

Edytowane przez przemek89k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem wrażenie że włosy wypadają - każdy mówi, że to normalne i potrzeba czasu, ale mówiąc szczerze mam wątpliwości. Bo na reddicie jak czytałem, to niektórzy czekają już kilkanaście miesięcy na odrost po tym jak włosy wypadły :D Z drugiej strony niektórym dało to super efekty, więc cięzko ocenić, czy trzeba więcej czasu, czy po prostu jakaś seria jest wadliwa, a może to źle działa na nas...

Ja na razie zauważyłem że sabagel sporo zdziałał, chociaż też przy regularnym stosowaniu (dzień w dzień) podrażniał trochę skórę głowy, dlatego chwilowo się wstrzymałem, żeby głowa odpoczęła, ale zamierzam nadal stosować bo tretinoina działa na wzrost włosów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, nigdy

tak jak pisalem, wypadanie calkowicie ustalo, ale miniaturyzaja ani troche nie przystopowala, poza tym ogolna jakosc wlosow bardzo sie pogorszyla. Nie jestem w stanie ulozyc fryzury ktora jeszze miesiac temu mialem

Edytowane przez striker93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy że wypadanie ustało? Miniaturyzacja ma to do siebie że włosy wypadają i rosną mniejsze, słabsze ...

Myślałeś aby zacząć stosować minoxidil?

Edytowane przez przemek89k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypadanie ktore zaczelo sie po rozpoczeciu stosowania ru. Przed ru nigdy nie obserowalem jakiegos wzmozonego wypadania, sytuacja byla stabilna. Nawet gdy zauwazylem postepujaca miniaturyzacje to postepowala bardzo wolno.

Wczesniej nie myslalem o minoxidilu bo stan ktory mialen byl ok. W obliczu aktualnej sytuacji zaczalem sie sklaniax ku minoxowi, nawet kupilem juz loxon. Ale chyba się jeszcze wstrzymam, bo po minoxie znowu zacznie sie masowe wypadanie. 

Glownie zastanawiam się co dalej z ru. 

Edytowane przez striker93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 miesiące to już sporo czasu i ja bym osobiście odstawil RU, ale sam krótko stosowałem i też miałem wrażenie że włosy lecą w większej ilości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstawię jeszcze zdjęcia zeby zobrazowac o czym mowie.

Gdyby nie to ze szerokosc jezyka rkbi sie co raz mniejsza, to po samych zdjeciach myślałbym ze to odrost

20231015_133314.jpg

20231015_133303.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam zdjęcia porównawcze - na zdjęciach typu kolaż - stan na grudzień 2022 jest po lewej stronie lub na górze, obecny po prawej lub na dole, a pojedyncze zdjęcia to stan z teraz.
https://postimg.cc/gallery/L5jrZgL
Myślę że coś odrasta bo na pewno nie miałem tak łagodnych zakoli jak rysuje się linia najkrótszych włosków, natomiast jestem pewien że trochę głębiej nie miałem takiego przerzedzenia. Tam właśnie wcieram ru.
Na pewno nic się nie poprawiło, gdyby nie to przerzedzenie to powiedziałbym że jest tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem linienie od Ru kilka razy i to mnie trochę zraziło do niego, choć wiem, że dzięki Ru kiedyś moja linia włosów obniżyła się o prawie cm po kilku miesiącach. A używałem wtedy Ru od Kane'a. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslicie ze wlaczenie do kuracji minoxa będzie dobrym pomyslem? Na pewno będę robił przeszczep i zastanawiam się czy minox ma tu sens - bo nie wyobrazam sobie zrobic przeszczep i pozniej wcierac minoxa. Jedyne co odwiodloby mnie od przeszczepu to stabilna sytuacja na linii.

Chociaz zamowilem przed chwila ru z actifollic, bo chce dac mu szanse to zastanawiam się czy może nie byloby lepiej przesiasc sie na fina topical? Czy kolidowaloby to jakos z tym ze biore doustnie 1mg codziennie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...