free web hit counter Skocz do zawartości
brunoyzf

Help-przegrywam walkę

Rekomendowane odpowiedzi

Witam problemy z włosami mam od 2008 roku....czyli jak miałem jakies 19 lat...

Nagle zaatakował mnie silny łojotok...!!! silne swędzenie głowy....no ale nie przejąłem sie tym problemem....lecz pewnego dnia zauważyłem jakby moje włosy straciły wigoru....kolor matowy...włosy wyrastały coraz ciensze ...dlatego udałem sie z tym problemem do dermatologa ...zrobił mi badanie włosów...wyszło iż mam dużo włosów fazie telegenowej oraz mam dużo wlosow fazie dystroficznej.... po wynikach jakie mi przestawił był bardzo zdziwiony ponieważ stwierdził iz mam normalnie gęste wlosy bez oznak łysienia ....po czym przepisał mi proscar oraz loxon 5% ...stosowałem loxon jakies 8 meisiecy....przez co miałem jeszcze bardziej zaczerwienioną skore głowy...czułem pieczenie....a jesli chodzi o włosy...to bardzo mi poleciały ..najbardziej ucierpiała linia włosow ..dlatego zrezygnowałem ..z loxonu i zakupiłem kamiwaze....KAmiwaza rowniez nie pomogła ...Po roku czasu zrobiłem po raz drugi badania włosow...wyniki wyszły prawie takie same jak poprzednio ....Lekarz było mocno zdziwiony ...zapytał czy biore dalej proscar ...a ja leciałem cały czas na tym proscarze....

Po jakis dwoch latach przezuciłem sie z proscaru na dutasteryd(brałem co 3 dni)....dodatkowo powrocilem do loxonu z tym że dorzuciłem do niego fluutamid ..na początku było silne lnienie lecz po kilku miesiacach ustopiło....i to tylko tyle..włosy z lnienia nie wyrosły....po roku stoswania zrezygnowałem z loxonuF... ponieważ widziałem wieksze ubytki na głowie...jedynym plusem to było brak łojotoku...po jakimś czasie przezuciłem sie do fina ..do tego dozuciłem foligen...i tak przez rok....i po raz kolejny zero efektow..tylko pogorszenie...do tego ten silny łojotok..

2012 zamowiłem Ru oraz zameniłem proscar na dut.... do tego zrobiłem sobie kilka zdjec by upewnic ..sie czy są jakies efekty....włosy po Ru rowniez leciały jak po loxonie....zero efektow....po roku stosowania....wyszło iz ten cały ru zrobił mi jeszcze wiekszy sajgon niz przed kuracją...zastanawiam sie dlaczego tak moja linia(grzywka) dostają tak po dupie...jak biore cały czas duta ....eh nie wiem co już robić...a chciałbym zatrzymac to co mam...i zrobić porządek z tym silnym łojotokiem...w ostatnim czasie było wiecej stresu a co za tym idzie wiecej łojotoku....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę Cię w imieniu moim, ale pewnie i kolegów z forum o nie nadużywanie wielokropka Co do Twojej historii - próbowałeś w zasadzie wszystkiego, co powinno pomóc. Wniosek jest dość smutny. Spróbuj jeszcze żelu ze sterydem, chłopaki tu sobie chwalą, i ewentualnie ASC. To, co nazywasz pogorszeniem w wyniku stosowania może być zwyczajnym, stopniowym progresem łysienia i nie wykluczone, że leki pomagają, hamując nieco ten proces, lecz koniec końców są za słabe. Na łojotok niektórzy radzili myć włosy mydłem szarym czy dziegciowym czy wyciągiem z pokrzywy. Węglowodany proste też mogą nasilać łojotok, ogranicz. Poszukaj więcej na ten temat a na pewno coś znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Calkiem prawdopodobne ze przez ten lojotok pozostale medykamenty nie mogly zadzialac tak jak powinny

Powinienes przede wszystkim wyeliminowac lojotok, oczyscic pory, opanowac tą sytuacje, jeśli to zrobisz to już masz 70% sukcesu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

święte słowa pierwszym i najważniejszym aspektem jest zadbanie o stan skóry głowy. Mając łojotok stosowanie środków typu RU,minoxidil pewnie tylko pogarszało sytuacje.

 

Także sport, zdrowa dieta, suplemacja jakimiś witaminami lub ekstraktami, coś przeciwzaplanego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie to co polecacie na łojotok? dzisiaj byłem na siłowni, po cwiczyłem 5 min i juz odrazu ciekło z głowy...masakra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie to co polecacie na łojotok? dzisiaj byłem na siłowni, po cwiczyłem 5 min i juz odrazu ciekło z głowy...masakra

 

Moja ostatnie odkrycie - mydło dziegciowe (oryginalne rosyjskie jest na allegro). Fantastycznie działa, natomiast zauważalne efekty przychodzą dopiero po czasie (2 miesiące).


Jestem reprezentantem Dr. A's HRC, najlepszej na świecie kliniki transplantacji włosów wg #HairSite.com.

http://www.fusehairpolska.blogspot.com

 

Wszelkie opinie wygłaszane na tym profilu są prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak go używasz? Zamiast zwyczajnego mydła? Na całe ciało? Ile razy dziennie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brunoyzf na pewno stosowałes już nizoral badz jakis inny szampon z keto. Jesli to nie pomogało, to wydaje mi sie za na łoj mógłby pomóc Ci nizoral krem. Tutaj jest temat tego kremu na forum. Ogólnie szampony z keto to dobre środki, krem może wydłużyc okres działania. Pamiętam jak na forum łysienie.info użytkownik nakładał szampon z keto na całą noc i pisał, że miał po nim "realne" odrosty (Lion wrzucił jego posty w temacie ktory Ci podałem).


Aktualna kuracja:

zew:RU58841+ Loxon 5%, Polaris 11, Zoxin

wew: Biotyna, Witamina D + B12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stosowałem nizoral ...po tym szamponie miałem tylko podrażnienia ...i musiałem niestety zrezygnować :/ krem hmm ciekawe gdzie mozna zdobyć...Panowie mam nastepne pytanko .... zostało mi Ru ok 2 gram ...i nie wiem czy stosować dalej cyz też nie? boje sie by wiecej nie poleciało...nie wiem wogole jak sie wziosc ...czy brać tylko dutasteryd co 3 dni i do tego coś na łojotok ...hmmmm kurde dalej kropki sorka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krem Nizoral dostaniesz w aptece ( nie kazdej, ale w lepszej ) a jesli nie, to jest w internecie. Spróbuj jeszcze z SabaGelem. Mi pomogł juz po 10 dniach stosowania.

Najlepiej wrzuć jakieś fotki. Może Twoje łysienie nie jest spowodowane hormonami (skoro dut w ogóle nie pomaga) tylko czymś innym ?


Aktualna kuracja:

zew:RU58841+ Loxon 5%, Polaris 11, Zoxin

wew: Biotyna, Witamina D + B12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fotki postaram sie na wtorek załatwić, bo mam problemy z aparatem,,sab gel powiadasz PAnie? na bazie hydro czy może betha? czytałem ze betha jest dużo silniejsze..tak wiec od czego zaczynać? i skąd wziosc betha ? bo hydro mozna zamowić od Artur.Artur27 też sie zastanawiam cóż mam za łysienie... ..wogole odkąd pogrążył mnie ten łojotok to włosy mam jakby takie mysie bez koloru i strasznie cienkie ..dziwnie to u mnie wyglada bo mam na prawde małe zakolaki...lekkie wciecia ale zato grzywka mocno(linia) przerzedzona, takie jakies nie typowe łysienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://tinypic.com/view.php?pic=ppsgi&s=6 teraz

 

http://tinypic.com/view.php?pic=29pdkxw&s=6

 

http://tinypic.com/view.php?pic=33tiaud&s=6

 

 

http://tinypic.com/view.php?pic=2irkxep&s=6

 

 

także jak widać cofnęła sie linia włosow orAZ rzadsza grzywka ...wogole odkad mam problem,y z łojotokiem włosy sie posypały ..cvienkie wyrastają itd bez koloru...pytanie brzmi PAnowie co dalej robić by zatrzymac to co mam ...lub jakis niewielki odrost...? narazie biore tylko dutasteryd juz ponad rok ..żadnych zxmian...Ru stosowałem prawie rok..i nic...tylko jeszcze gorzej...mam jeszcze ru 2 g..nie wiem cyz dalej na tym leciec czy nie...bo nie stosuje juz miesiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie baw sie w zadne stymulatory, masz bardzo dobre wlosy, wiec lepiej skup sie na zatrzymaniu lysienia. Jesli juz minoxidil, to tylko 2-3 psikniecia na przerzedzenie z przodu i zakola, 2 razy dziennie. Naprawde Twoj stan jest b. dobry.

Dosc szybko zaczales brac duta, szczerze to majac Twoj stan nawet bym o tym nie myslal. Jednak z drugiej strony, moze zahamowal on agresywny sposob lysienia. To mocny srodek ale rozumiem ze bardzo Ci zalezy.

Zastanawia mnie sposob Twojego lysienia. Mozna powiedziec, ze cofa CI sie cala linia, zakola sa minimalne ( na zdjeciu mocno zaczesałes wlosy do tyłu ). Nie jestem do konca przekonany, czy to androgenówka. Bierzesz jakies witaminy na ich wzmocnienie ? Biotyna, Humawit ?

Skoro jednak probowales wszystkiego i nic, to naprawde polecilbym CI Saba Gel na hydrokortyzonie (ten slabszy ) no i sprobuj Nizoral Krem, w celu powstrzymania loju.

Bierzesz duta w walce z lysieniem, lekarze w Polsce juz nic lepszego Ci nie doradzą.


Aktualna kuracja:

zew:RU58841+ Loxon 5%, Polaris 11, Zoxin

wew: Biotyna, Witamina D + B12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam wyniki co kiedys robiłem badania... Badanie trichologiczne

14.04.08

 

Anagen= 28 Norma 60

Katagen= - Norma 3

Telogen= 6 Norma 20-30

Dystroficzne 50 Norma 10

Dysplastyczne 6 norma 10

inne ulamane 10 norma 4

Wniosek effluvium anagenium...zwiekszona ilosc włosow ułamanych w łodydach

 

20.05.09

Anagen= 36 Norma 60

Katagen= 1 Norma 3

Telogen= 14 Norma 20-30

Dystroficzne 34 Norma 10

Dysplastyczne 8 norma 10

inne ulamane 7 norma 4

Wniosek effluvium anagenium...zwiekszona ilosc włosow ułamanych w łodydach

 

Badania Tarczycy 12.6.09

 

THS 0,869 norma 0.25-5,0

 

04.12.09

 

THS 1,564 norma 0.25-5,0

 

FT4 13.36 Norma 9-20

 

FT3 Norma 4-8.3

 

 

Wynik Poziomu Hormonow Progesteron 0,78 Prolaktyna 20.32 testosteron 6,75 ---------> FAZY CYKLU TABELA

Progesteron follikul. 0.25-0.54 owulac.0.25-6.22 lutealna1.5-20 menop.<0.41

Prolaktyna Norma 5-35

Testosteron norma 5-35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Johnyy ja także Sie zastanawiam ...coż..to za łysienie ...nagle linia poszła do góry..mówisz bym wrocil do loxonu? po raz 4 ...kurde wszystko spoko tylko ze ja zawsze maqm lnienie a potem ciezko na odrosty... foligen bralem...lnienienie....ru bralem lnienie....minox 5% z flu lnienie...ale moze zaryzykuje po raz 4 ...biotyne biore ale teraz mam przerwe...humavit? kurde nie wierze w takie vitaminki...bo kiedys bralem 6 miesiecy i nic..sab zel zamowie w tym tygodniu... oraz nizoral w kremie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz tak samo jak ja z tym linieniem. A łysiejesz podobnie jak aktor Karolak. Ja na Twoim miejscu dalej brałbym duta i spróbował z samym żelem SABA. Chodzi o to żeby nie pogorszyć stymulatorem, więc decyzja należy do Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak go używasz? Zamiast zwyczajnego mydła? Na całe ciało? Ile razy dziennie?

 

Myję nim włosy - na początku codziennie, teraz raz na dwa dni.


Jestem reprezentantem Dr. A's HRC, najlepszej na świecie kliniki transplantacji włosów wg #HairSite.com.

http://www.fusehairpolska.blogspot.com

 

Wszelkie opinie wygłaszane na tym profilu są prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam mętlik w głowie ...grrrr...chciałbym odzyskać to co miałem jeszcze kilka miesiecy temu...wtedy linia nie była tragiczna jak teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xattic może mieć racje.

 

brunoyzf napisałem, zebys nie bawił się w żadne stymulatory (minoxa). W Twoim przypadku to nie ma sensu (poki co jest dobrze).

Spróbuj z Saba Gelem, mimo wszystko stosowałbym tez ciagle jakis bloker (najlepiej mało inwazyjny - RU, skoro nie widzisz zadnej roznicy miedzy blokerami to lepiej brac cos mniej inwazyjnego) no i Nizoral Krem (chodzi o ten, ktory podales)


Aktualna kuracja:

zew:RU58841+ Loxon 5%, Polaris 11, Zoxin

wew: Biotyna, Witamina D + B12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE WIERZE W JAKIES MATURE LINIE...TO JEST NIE REALNE....BY LINIA SAMA SIE cofnęła ...i to nagle....Johnyy mam pytanko...ten nizoral w cremie...na mokrą skore po kąpaniu nałożyć? czy jak? kurde mało tego jest nizoralu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...