free web hit counter Skocz do zawartości
mik

Spironolakton stosowany wewnętrznie - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

sorry za offtop,ale jak pomiedzy fina oraz dutem plasuje sie spiro?tzn czy jest to slabszy antyandrogen,czy mocniejszy od ktoregos z tych wymienionych?na necie znajduje sprzeczne na ten temat info:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spiro ma się ni jak do fina i duta. Ten pierwszy konkuruje z DHT w skórze głowy do receptorów androgenowych. Dwa pozostałem odpowiadają za blokowanie alfa reduktozy przez co zmniejszają ilość DHT. Więc wskazanym jest łączyć środki typu spiro wraz z finem/dutem

 

Ps.Twój post z czasem przeniosę bo jest nie na temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info:) Jasne,przenies posta tam gdzie trzeba.

Zastanawial mnie temat spiro,bo moja derma czesto go przepisuje i wg Niej jest on lepszy niz finasteryd i ma tez od niego mniej skutkow ubocznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mik chyba nie masz na myśli, że przepisywała spiro, żeby go brać doustnie??!

Jeżeli chodzi o skutki uboczne to na pewno ma mniejsze niż Fin, ale stosowane spiro oczywiście zewnętrznie, natomiast co do działania to zdecydowanie fin jest sporo mocniejszy.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ty mówiłeś o stosowaniu wewnętrznie spiro, źle się zrozumieliśmy bo myślałem że chodzi Ci o stosowanie zewnętrzne

 

Co do tej mniejszej ilości skutków ubocznych przy przyjmowaniu spironolaktonu to chyba Pani dermatolog jest źle poinformowana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mik chyba nie masz na myśli, że przepisywała spiro, żeby go brać doustnie??!

Jeżeli chodzi o skutki uboczne to na pewno ma mniejsze niż Fin, ale stosowane spiro oczywiście zewnętrznie, natomiast co do działania to zdecydowanie fin jest sporo mocniejszy.

 

Spiro stosowane wewnętrznie jest raczej mocniejsze od finasterydu, ale może to nieść ze sobą bardzo poważne skutki uboczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na mysli zwiekszone stezenie potasu w organizmie,czy cos innego?

EDIT:tak,oczywiscie ,mialem na mysli spiro wewn:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też tak czytałem i coś mi nie pasowało, bo w jakiej postaci w Polsce dermatolog inaczej może przepisać spiro;d? Wiadomo, że nie przepisze tabletek i nie poda jeszcze jak zrobić wcierkę , bo to już jakaś dermatolog na 6 musiała by być. Ze stosowaniem spiro wew daj sobie spokój, lepiej już fina brać, przynajmniej wiesz czego się spodziewać, zacznie się gino i cycki zaczną rosnąć i odstawisz, powinno być dobrze a po spiro nie wiadomo co się może stać, może nawet cycki też rosną, ale na plecach (żart:P)...


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bralem spiro ponad 8 miesiecy,w malej dawce co prawda,ale jednak obylo sie bez gino i spadku libido,na szczescie;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką dawkę masz na myśli? Dlaczego właśnie spiro wew skoro tyle leków jest dostępnych i z mniejszymi skutkami ubocznymi ??

Jak w ogóle efekty, po takim czasie już chyba możesz napisać, bo zauważyłeś coś na plus czy na minus;)?


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poważnym skutkiem ubocznym przyjmowania spiro może być odwodnienie organizmu i można skończyć w szpitalu... Dlatego mam nadzieję ze Twoja Pani dermatolog na bieżąco to kontroluje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bralem polowe dawki 25mg,ale od kwietnia mialem przejsc na 25mg dziennie.Wg mojej dermy mam bardzo lagodne lysienie,sam poprosilem o cos doustnego na to,bo swirowalem wtedy ze jest coraz gorzej (raczej nie bylo;p),no i mial pomoc na tradzik,wiec zdecydowalem sie sprobowac,ale nie bardzo pomogl.Szczerze mowiac,jesli chodzi o wlosy,to chyba tez nie ma roznicy,sam niewiem,zaluje,ze nie zrobilem fotek przed,mialbym teraz porownanie.

co do skutkow ubocznych,czesto bylem troche senny,ale to nic wielkiego, i nie moglem pic alko.Gdy raz napilem sie wina,myslalem,ze zemdleje,tak mi cisnienie polecialo.

Niewiem,dlaczego akurat ten lek wybrala derma.wg niej ,tak jak mowilem,ma mniej dzialan niepozadanych niz finasteryd.Ja jej zaufalem,bo wg mnie jest swietna specjalistka,zna sie na wlosach jak malo ktory derm w Pl.i z tego co slyszalem,pisala prace doktorska na temat wypadania wlosow,pozatym ma swietne opinie na necie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety. ale dla mnie ta dermatolog to chyba sama nie wiedziała co chce osiągnąć i nie była chyba świadoma do końca tego co robi...

1 raz słyszę, żeby dermatolog na łysienie przepisał komukolwiek spiro doustnie, aż człowiekowi coś się robi na samą myśl. Są różni ludzie, którzy biorą to doustnie, bo chcą trochę poeksperymentować na sobie, ale taka znana i sławna "specjalistka" tego robić nie powinna. Oni zazwyczaj kombinują, żeby to dostać, bo nikt by im tego nie przepisał wiedząc, że chcą to łykać, żeby zatrzymać łysienie;]

Sam widzisz , alkoholu pić nie mogłeś i senny byłeś a to już jak dla mnie coś nie tak by było. Tobie się nie dziwię, chciałeś uratować włosy i zaufałeś jej, więc to normalne, ale mogła Ci naprawdę zniszczyć zdrowie, dobrze, że nic się złego nie stało, bo to jest najważniejsze:)


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale z tym alko,to troche moja wina,bo w ulotce jest wyraznie napisane zeby w trakcie brania leku,nie spozywac alko.No nic.Szczerze mowiac,myslalem,ze zostanie mi przepisana propecia,na to sie szykowalem,ale gdy zaproponowala spiro,stwierdzilem,ze moze warto sprobowac (szczegolnie,ze widzialem wczesniej na HLH temat,w ktorym ktos mowil ze bierze 100mg dziennie i ma po tym swietne efekty).Teraz jednak mysle,ze gdybym zdecydowal sie wrocic do spiro,to chyba jedynie w formie kremu,wtedy,nie wiedzialem jeszcze,ze mozna go stosowac w ten sposob.

Na marginesie,najwyzsza dawke jaka przepisuje mezczyznom moja derma,to 25mg dziennie.Twierdzi,ze powyzej tej dawki efekty sa niewiele lepsze a ryzyko skutkow ubocznych dosc mocno wzrasta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie bardziej bym polecał stosować spiro właśnie zewnętrznie. Z tego co wiem to Lion przymierza się do sprowadzenia go z laboratorium, więc nie będzie potrzeby kupowania w aptekach w formie kapsułek (75% masy kapsułki to wypełniacze) i do tego nie jest to bardzo droga inwestycja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietnie,to jak bedziecie go sprowadzac,to pewnie przylacze sie do zamowienia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po bodajze 3 mcach od odstawienia spiro,postanowilem do niego wrocic.Wydaje mi sie,ze kondycja moich wlosow znow sie troche pogarsza (choc moje otoczenie twierdzi,ze sobie tylko to wymyslam,ale ja wiem lepiej;))Postanowilem teraz jednak brac 25mg dziennie,a nie jak poprzednio polowe tabletki ,czyli ok 12,5mg.Odezwe sie za jakis czas by poinformowac o efektach i postaram sie porobic fotki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo spironolakton jest używany przy łojotoku androgennym. Jest antyandrogenem, ale chyba tylko na ten nadnerczowy, więc bardziej zalecany dla kobiet niż mężczyzn. U mężczyzn jak już androgen sprzyja łojotokowi to ten produkowany w jądrach czyli testosteron. Jak bierzesz spiro to uzupełniaj potas bo spiro go chyba wypłukuje, więc jakiś Aspargin czy jako sam potas 300mg z apteki nie zaszkodzi. Czy spiro działa na włosy? hmm no niby to antyandrogen, ale lekki, no może i działa. Tak czy siak dermo czasami używają go do leczenia łojotoku jak mieszki łojowe są na androgeny wrażliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy bralem go pierwszym razem przez 8 mcy,wydawalo mi sie wlasnie,ze nie dzialal,ale teraz jednak widze,ze pomagal.Wiem,ze prawdopodobnie fin bylby lepszym wyborem,ale uznalem,ze skoro zostalo mi jeszcze ok 80 tabletek po ostatniej kuracji,to ponownie zaczne brac spironol.

A co do potasu,to wydawalo mi sie wlasnie,ze spironol wyplukuje sod,a oszczedza potas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...