free web hit counter Skocz do zawartości
Adriano

Minoksydyl doustnie a wzrost ciśnienia/ reakcja paradoksalna?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do Was pytanie,

       od paru dni jestem na minosydylu doustnym 4 mg na dobę. Ciśnienie mierzyłem 2 tygodnie temu, a zażywając ten leku powinienem to robić częściej i mam tego świadomość. Dopiero dziś postanowiłem sprawdzić, czy ciśnienie nadal jest ok i okazało się, że mam 143/ 70 podczas gdy normą u mnie było zawsze 130/ 70. Jeśli chodzi o efekty kuracji - są zaskakująco pozytywne. Na przodzie pojawiło się mnóstwo baby hair, zgęstniał czubek głowy i boki. Po wielu latach zażywania finasterydu bez zadawalającego efektu wszystko powoli idzie ku dobremu. Dr Rakowska zdecydowała, by wycofać finasteryd. Teraz biorę Androstatin 3 x w tygodniu. Wcześniej brałem go co dzień. Kolejnym krokiem ma być zwiększenie minoksa do 5 mg i zupełne wycofanie fina. Tak więc docelowo mam być tylko na jednym leku. Wracając do tego, o czym napisałem we wstępie - czy Waszym zdaniem lek na nadciśnienie może wywołać reakcję paradoksalną - czyli tym przypadku wzrost ciśnienia/nadcisnienie? Czy w związku z tym mam powód do niepokoju i, czy minoksydyl jest dla mnie bezpiecznym lekiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rakowska przepisała CI doustnie 4mg na dobę? 

W dniu 25.12.2023 o 13:05, Adriano napisał:

czy minoksydyl jest dla mnie bezpiecznym lekiem?

Zdecydowanie powinieneś zapytać o to lekarza, który Ci to przepisał, szczególnie że jest to przepisanie leku poza obrębem standardowego zastosowania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różne opinie na temat minoksydilu krążą. Kiedyś lekarz też mi zapisał w formie doustnej. Jednak ostatecznie nie zdecydowałem się. Sporo osób twierdzi, że zamiast poprawy było pogorszenie, i rezultat jednak nawet jeśli się pojawił był krótkotrwały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...