free web hit counter Skocz do zawartości
121212

Nagłe wypadanie włosów

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od 10 miesiecy biorę finasteryd 1mg 3 razy w tygodniu, do tego do października stosowałem minoxidil rano i wieczorem, głównie na obszar zakol i przodu głowy.  Taka kuracja przyniosła pożądany efekt i włosy przestały wypadać, a przy takiej dawce finasterydu nie obserwowałem żadnych skótków ubocznych. W związku z tym 3 miesiące temu zdecydowałem się na przeszczep, wtedy też przestałem wcierać minoxidil. Sam przeszczep był w porządku, a włosy odrastają w normalnym tempie. Natomiast jakoś miesiąć temu zacząłem znowu stosować minoxidil jedynie na obszar biorczy. Po około 2 tygodniach zaobserwowałem mocne wypadanie włosów, na początku myślałem że to głównie przeszczepione włosy i jest to naturalne, jednak po bliższych oględzinach są tam również a nawet przede wszystkim włosy nieprzeszczepione. Akutalnie podczas mycia na ręce zostaje zawsze ~40 włosów jak nie więcej, a zwykłe przejechanie ręką po włosach strąca kilka. Zastanawiam się co może być przyczyną tak nagłej zmiany, sam myślę że może ten powrót do minoxidilu, ale tak jak pisałem stosowałem go jedynie na biorczy a włosy lecą z całej głowy. Testowo odstawiłem minoxidil tydzień temu ale na razie nic się nie zmieniło. Oczywiście wybieram się w najbliższym czasie do dermatologa, ale może ktoś miał podobną sytuację i będzie w stanie pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest tak, że po przeszczepie te włosy lecą w normalny sposób i jest to standardowa reakcja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...