free web hit counter Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Hej, mam 28 lat, z łysieniem walczę już od około 3 lat odkąd zauważyłem ze zaczynają się mocniej przerzedzac oraz pojawiaja sie zakola.
Zaczęło się jeżeli dobrze pamiętam w okresie wyjazdu za granice do pracy, przechodziłem tez w tym czasie okres z antybiotykiem na helicobacter - dosyć sporo stresu.
Poszedłem z moim problemem do miastowego trychologa, który potem się okazał zwykłym naciągaczem zrobił kilka śmiesznych zabiegów - była to chyba infuzja tlenowa czy cos takiego - skasował kasę a problem pozostał.
Następnie znalazłem drugiego trychologa po studiach - zrobilem badania krwi, mialem kilka zabiegow mezoterapii oraz dostalem jakis szampon i ampulki - KENOGEN bodajze - dalej nie bylo poprawy.
Pani zaproponowała tez minoxidl aczkolwiek gdy usłyszałem ze będę musiał go brać juz zawsze bo inaczej włosy wypadną to nie zdecydowałem się.
W Anglii znalazłem trzeciego trychologa, ktory skonczyl wyzsza szkole zdrowia w WWA oraz nalezy do jakiegos Polskiego stowarzyszenia trychologow cokolwiek to znaczy :D
Po obejrzeniu badan stwierdziła ze moze to być łysienie telogenowe - zaleciła suplementacje wit D, zelaza, wit B12 oraz Mezoterapie na Dermaheal HL oraz zasugerowala zamówienie sobie tego produktu jako stymulantu do odrostów (https://sklep.lemone.pl/p-mediceuticals-numinox-7704.html).
Po tych kuracjach moze łysienie troche spowolniło aczkolwiek mysle ze poprawy stanu nie zaobserwowałem. Poruszyłem z nia temat finasterydu po przeczytaniu tutaj na forum i powiedziała ze kilku pacjentów jej używa i chwali sobie - aczkolwiek ona nie moze tego przepisać - lekarz rodzinny w UK tez nie xd - ale znalazłem źródło juz gdybym sie zdecydował.

Mam kilka pytan do osob juz doświadczonych w temacie:

- Minoxidl - jak z nim jest - czy wlosy zawsze wypadają bardziej gdy sie zacznie uzywac? gdybym mial jakieś uboki po nim to odstawienie wiąże sie z wypadnięciem wszystkich włosów?

- chciałbym wprowadzić jakis bloker dht - rozważam fina i duta - boje sie trochę tych ubokow ale zależy mi na włosach bo straciłem pewność siebie i jakość życia spadla mi przez ten stan - od czego zacząć fin? dut? czy moze najlepiej zaczac od wersji topical jednego lub drugiego ?

- rozważam także RU - szukałem jakiegoś sprawdzonego źródła na forum ale bardzo nic takiego nie ma - widzę ze jest Patryk, który sprzedaje czy ma ktoś jakieś opinie o produktach od niego lub ma sprawdzone zrodlo RU?


Wrzucam fotki aktualnego stanu oraz przed i po kilku zabiegów mezoterapii.


 

1710353412331.jpg

1710353412344.jpg

1710353412341.jpg

1710353412347.jpg

1710353412335.jpg

1710353412338.jpg

1710354648899.jpeg

1710354648895.jpeg

1710354648913.jpeg

1710354648902.jpeg

1710354648908.jpeg

1710354648905.jpeg

Edytowane przez crash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie:

-czy przed uzyciem blokera dht przydalo by sie zrobic badania hormonow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już jest sporawy ubytek, co nie znaczy że nie da się z tym nic zrobić.  Warto zrobić ogólnie badania przed rozpoczęciem leczenia. Morfologie, wit d, żelazo ferrytyna, wit b12, tarczyce TSH, Ft3, Ft4, Profil lipidowy glukoza insulina, jeśli masz pieniązki to hormony również mogą być przydatne. Testosteron, Testosteron Wolny, DHEA, i Estrogeny, progesteron itp

Jakbym miał zaczynać kuracje to na pewno od finasterydu bo może będziesz go dobrze tolerował więc nie ma potrzeby od razu wchodzić na dutasteryd.  Zalezy do jakich tabletek będziesz miał dostep jeśli do 1mg to zacząłbym od dawki 0,25mg dziennie i np po 3 miesiącach stosowania dorzucił  minoxidil a żeby zwiększyć poziom blokowania DHT dorzucił do niego 6mg/60ml fina żeby zrobić topical fina ze stężeniem 0,1%. Jeśli masz zdrową skórę głowy zaopatrzyłbym się w dermastamp do nakłuwania skóry głowy i zaczął działać. Jeśli po roku nie byłoby żadnych rezultatów ani skutków ubocznych zwiększyłbym fina do wyższej dawki.  Jesli do 5mg to ciąć na 4 do 1.25mg i łykać i włączyć minoxa po jakimś czasie wraz z dermastampem. Teraz popularne jeszcze się stały olejki Rosmery Oil Castrol Oil, Pupkin seed oil, także to też można użyć do nawilżenia skalpu i odzywienia kłaków ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz fina jak najszybciej, tu gdzie masz jeszcze meszek to powinny normalne włosy wyrosnąć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

na pewno trwało to trzy lata? Miniaturyzacja zaczęła się pewnie jeszcze wcześniej. zrób te badania o których napisał Ci cytryna i dodatkowo estradiol, prolaktynę i PSA całkowity. Jeżeli fina doustnie to właśnie od 0.25 mg i zwiększać, jeżeli organizm się już przyzwyczai, ogarnięty dermatolog się przyda.

Edytowane przez dhttrash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, dhttrash napisał:

na pewno trwało to trzy lata? Miniaturyzacja zaczęła się pewnie jeszcze wcześniej. zrób te badania o których napisał Ci cytryna i dodatkowo estradiol, prolaktynę i PSA całkowity. Jeżeli fina doustnie to właśnie od 0.25 mg i zwiększać, jeżeli organizm się już przyzwyczai, ogarnięty dermatolog się przyda.

Moglo trwac to dluzej - od 3 moze 4 lat zauwazylem ze juz zaczelo sie to przerzedzac.



Wrzucam wyniki badan, ktore robilem jakies 4 msc temu. 

W nastepnym tygodniu bede powtarzal kortyzol oraz prolaktyne.

 

1.png

2.png

3.png

4.png

5.png

6.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.04.2017 o 10:16, matias21 napisał:

pomyśl o przeszczepie, a duta możesz i tak brać aby zatrzymać to co masz na środku.

 

W dniu 13.03.2024 o 19:58, cytryna123 napisał:

To już jest sporawy ubytek, co nie znaczy że nie da się z tym nic zrobić.  Warto zrobić ogólnie badania przed rozpoczęciem leczenia. Morfologie, wit d, żelazo ferrytyna, wit b12, tarczyce TSH, Ft3, Ft4, Profil lipidowy glukoza insulina, jeśli masz pieniązki to hormony również mogą być przydatne. Testosteron, Testosteron Wolny, DHEA, i Estrogeny, progesteron itp

Jakbym miał zaczynać kuracje to na pewno od finasterydu bo może będziesz go dobrze tolerował więc nie ma potrzeby od razu wchodzić na dutasteryd.  Zalezy do jakich tabletek będziesz miał dostep jeśli do 1mg to zacząłbym od dawki 0,25mg dziennie i np po 3 miesiącach stosowania dorzucił  minoxidil a żeby zwiększyć poziom blokowania DHT dorzucił do niego 6mg/60ml fina żeby zrobić topical fina ze stężeniem 0,1%. Jeśli masz zdrową skórę głowy zaopatrzyłbym się w dermastamp do nakłuwania skóry głowy i zaczął działać. Jeśli po roku nie byłoby żadnych rezultatów ani skutków ubocznych zwiększyłbym fina do wyższej dawki.  Jesli do 5mg to ciąć na 4 do 1.25mg i łykać i włączyć minoxa po jakimś czasie wraz z dermastampem. Teraz popularne jeszcze się stały olejki Rosmery Oil Castrol Oil, Pupkin seed oil, także to też można użyć do nawilżenia skalpu i odzywienia kłaków ;) 

Hej, mogę cię prosić o dokładnie opisanie jak rozrobić Fina w tabletce 5mg w minoxie ?

Jakie proporcje i jak się za to zabrać, byłbym bardzo wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, dm32 napisał:

 

Hej, mogę cię prosić o dokładnie opisanie jak rozrobić Fina w tabletce 5mg w minoxie ?

Jakie proporcje i jak się za to zabrać, byłbym bardzo wdzięczny.

Nie jestem specjalistą w tej materii to wszystko zależy od stężenia jakie chcesz otrzymać. 60mg/60ml daje 1% wiec 30mg da 0,5% 15mg 0,25% i tak dalej. Ja wziąłem wysypałem tabletki na białą kartkę papieru zagiąłem w pół, w ruch poszedł młotek rozkruszyłem tabletki, przesypałem do minoxa trochę potrząchać i gotowe. Myśle że można wsypać tabletki do woreczka strunowego i tam je potraktować młotkiem. a żeby pozbyć się troche tej powłoki na tabletce można to powybierać pensetą a reszte np przesączyć przez bibułke. Nie wiem myśle że na sam początek rozwal młotkiem w kartce papieru i zobacz czy taka forma blokady Ci przypasuje na mnie np lepiej działa oral fin  

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...