free web hit counter Skocz do zawartości
polus

Alfatradiol (17 alfa estradiol) - badania i stosowanie

Rekomendowane odpowiedzi

17alpha estradiol inaczej alfatradiol (będą posługiwał się tą nazwą).

 

----------------------

Produkty:

Występuje w produkatach:

Ell-Cranell Alpha (NIemcy)

Pantostin (Niemcy)

Avixis (Meksyk)

 

Alfatradiol stosowany w postaci etanolowego roztworu do stosowania miejscowego na skórę głowy. Lek należy stosować w sposób ciągły aby zachować skuteczność. We wszystkich tych produktach stężenie alfatradiolu wynosi 0.025%. Reszta to etanol. We wszystkich tych produktach w ulotce efekty uboczne nie występują lub jedynym negatywnym objawem to podrażnienia skóry. Produkt ma bardzo świeży zapach, nie skleja włosów i bardzo szybko się wchłania. Dlatego poranne stosowanie nie stanowi problemu. Zastosowany aplikator niestety nie należy do najwygodniejszych jednak jest dość ciekawym rozwiązaniem. Ma on formę grzebienia o trzech kolcach, a w każdym z nich znajduje się otwór. Butelkę z założonym aplikatorem należy prowadzić wzdłuż powierzchni głowy, prostopadle do powierzchni ziemi. Substancja jest uwalniania w momencie ściskania butelki. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że jeżeli stosujemy alfatradiol tylko na przód to lepiej zastosować aplikator z Loxonu, natomiast jeżeli na "całą głowę" to używajmy aplikatora oryginalnego.

 

----------------------

Koszt kuracji:

Cena kuracji 3-6 miesięcznej (aplikacja od 3ml do 1.5ml dziennie) wynosi po przeliczeniu na złotówki 63 złote (3 ml dziennie) lub 32 złote (1.5ml dziennie). Po 6 miesiącach według producenta produkt należy stosować co drugi dzień, wtedy koszt należy podzielić przez dwa. Koszt uwzględnia zakup 3 opakowań Pantostinu (3x100ml) co 3 miesiące wraz z kosztem przesyłki z Niemiec. Wynika z tego, że stosując alfatradiol tylko na przód koszt kuracji (po 6 miesiącach) wynosi około 16 złotych miesięcznie. Strona z której ja zamawiałem:

apo-discounter

 

----------------------

Działanie:

Jest Inhibitorem 5alpha reduktazy używanym miejscowo. Badania wykazują iż alfatradiol może hamować przemianę testosteronu w dihydrotestosteron. Może być stosowany przez mężczyzn i kobiety.

 

----------------------

Badania:

1. Badanie na 223 pacjentach

German trial of alfatradiol (Ell-Cranell)

Niestety nie znalazłem linku bezpośrednio do badania.

Po 7.5 miesiącach kuracji u kobiet zwiększyła się liczba włosów w fazie anagenu z 69% do 77% natomiast u mężczyzn z 56% do 65%. Szczegóły w powyższym linku.

 

2. Badanie porównawcze pomiędzy minoxidilem a alfatradiolem pod względem skuteczności i występowania skutków ubocznych u kobiet:

Comparison of the efficacy and safety of topical minoxidil and topical alfatradiol in the treatment of androgenetic alopecia in womem - PDF

Comparison of the efficacy and safety of topical minoxidil and topical alfatradiol in the treatment of androgenetic alopecia in womem - PubMed

W badaniu uczestniczyły dwie grupy osób. Pierwsza grupa 52 osób stosowała 2% stężenie minoxidilu przez 12 miesięcy natomiast druga grupa 51 osób stosowała przez okres pierwszych 6 miesięcy alfatradiol, a przez kolejne 6 miesięcy minoxidil 2%.

Z badań wyraźnie wynika iż alfatradiol w stężeniu 0.025% może jedynie spowolnić miniaturyzację mieszków włosowych. Jednocześnie obrazuje skuteczność terapii samym minoxidilem gdzie wyraźnie widać miażdżącą przewagę na alfatradiolem. Szczegóły w powyższym linku. Wniosek jest taki iż alfatradiol w stężeniu 0.025% może działać jedynie wspomagająco i nie może to być główna broń w walce z łysieniem androgenowym.

 

3. Badanie kontrolowane z zastosowanie losowej podwójnie ślepej próby:

Local therapy of androgenetic alopecia with 17 alpha-estradiol. A controlled, randomized double-blind study - PubMed

W badaniu nad skutecznością alfatradiolu w stężeniu 0.025% brało udział 51 osób przez okres 6 miesięcy. Wyniki: przy użyciu alaftradiolu u 11% osób zauważono zwiększenie liczby włosów w fazie telogenowej, natamiast przy użyciu placebo to samo zjawisko nastąpiło u 50%. W obydwu grupach nie zauważono wzrostu nowych włosów. Szczegóły w powyższym linku.

 

4. Badanie przeprowadzone przez firmę COSMO przy porównaniu skuteczności CB-03-01 i m.in. alfatradiolu w stężeniu 1%

Cosmo reports exciting results in P.O.C. alopecia study

40-krotnie zwiększone stężenie jak widać daje imponujące rezultaty.

 

5. Badanie wyjaśniające sposób oddziaływania na mieszki włosowe

17alpha-estradiol induces aromatase activity in intact human anagen hair follicles ex vivo

17alpha-Estradiol Induces Aromatase Activity in Isolated Human Hair Follicles

 

6. Ciekawostka. Badanie skuteczności 5% stężenia minoxidilu na pacjentach u których leczenie finasterydem lub alfatradiolem nie dało rezultatów.

MINOXIDIL 5% TOPICAL SOLUTION IS EFFECTIVE IN PATIENTS WITH PREVIOUS TREATMENT FAILURE OF FINASTERIDE OR 17-ALPHA ESTRADIOL

Należy zwrócić uwagę na zdanie w którym stwierdzono iż u 103 pacjentów leczonych finasterydem 37 nie odnotowała "wystarczającej skuteczności" w leczeniu łysienia androgenowego. Dla porównania w grupie 108 pacjentów leczonych alfatradiolem takich osób znalazło się 83. Nie mogę niestety znaleźć jakie dawki leków były stosowane.

 

----------------------

Podsumowanie:

Dostępne na rynku preparaty w stężeniu 0.025% mogą być jedynie wspomagaczami do kuracji. Prawdopodobnie dla mężczyzn leczonych finasterydem u których leczenie daje efekty (tj. spowolnienie lub zatrzymanie), alfatradiol powinien być stosowany na obszar NW1 i NW2 (przednia linia) która jest bardziej wrażliwy na androgeny. U kobiet stosujących minoxidil 2% alfatradiol powinien wyraźnie wspomóc kurację.

Bez odpowiedzi zostaje pytanie: Jakie efekty uboczne mieli mężczyźni stosujący alfatradiol w stężeniu 1% ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry art, nawet jest on porównany z CB-03-01 w linku który wstawiłem (Ty też wstawiłeś tą tabelkę) i wyraźnie widać, ze w przypadku jego stosowania jest ok 70% szansy poprawy. Z tym że wydaje mi się iż może on powodować niezbyt przyjemne skutki uboczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego tu z przesyłką będziesz miał taniej:

Ell-Cranell Alpha

Jednak Pantostin w składzie to ten sam produkt, więc jak już to:

Pantostin

 

Jeżeli chodzi o opinie - to przeczytaj pierwszy post tego wątku. Generalnie alfatradiol w takim stężeniu jest za słaby aby sam mógł zauważalnie wpłynąć na leczenie "androgenówki".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za linki:) Wiem,ze byc moze sam,jako podstawa kuracji bedzie zbyt slaby,ale mysle,zeby dodac go jako jeden z elementow mojej obecnej kuracji (spiro zewn oraz wewn,wcierka ekstraktowa oraz szampon clobex).chyba kupie i potestuje;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, proponuje abyś założył osobny temat dotyczący Twojej kuracji. Wydaje mi się, że trochę osób chciałoby się wypowiedzieć (w tym ja) w kwestii skuteczności i bezpieczeństwa stosowanie spiro wewnętrznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie skutki uboczne tego srodku moga wystepowac?


RU KB Solution 5% 1,2,5ml dziennie ( 21.11.13 ) zaczne w tym tyg spowrotem

Saba Gel Betha 1x dziennie przez miesiac codzien od 10.11.14

Olejek arganowy,olejek rycynowy,sawpalmetto

Szampon z keto 2-3 x w tyg w dni bez saba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...