free web hit counter Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W czerwcu dowiem się czy mogę brać minoxidil.

 

Ale obecnie chciałbym zbudować sobie kombo w postaci suplementów do polepszenia ogólnego stanu włosów

 

Mam na oku:

1. biotyna

2. zoxin med

3. MSM

4. Vichy dercos

5. Zynk

6. Baby dream

 

O ile opcje #2 #4 oraz #6 (szampony) to prosta sprawa, to nie wiem jak jest z resztą suplementów.

Jeszcze coś polecicie?

 

Które marki polecacie do #1 (biotyna) #3 (MSM) oraz #5 (zynk).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biotynę i cynk mam od Puritan's Pride, ale szczerze powiedziawszy, pojęcia nie mam, czy to dobre źródło, czy niekoniecznie.

 

Jeśli chodzi o "dodatki":

Kwas omega3 (albo dorzucenie do diety ryb)

Pokrzywa, skrzyp polny

Zielona i czerwona herbata (czerwona jest pyszna, odkąd ją odkryłem, zrezygnowałem z czarnej )

Pestki z dyni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i czy to wszystko może pomóc w łysieniu androgenowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie. Dut/fin i minoks albo przeszczep może pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, teoretycznie zielona herbata, pokrzywa, pestki z dyni i cynk mają minimalne właściwości antyandrogenne (patrz poradnik Liona z 2007 roku), ale w praktyce nie sądzę, żeby same z siebie coś dały. Ja w/w środki traktuję jako dodatek do fina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ze środków dodatkowych bardzo polecam imbir.

Ostatnimi czasy pije 1-2 razy dziennie napar z paru plasterków, następnie zjadam plasterki z naparu (mają trochę ostry smak, ale idzie się przyzwyczaić). Jestem zaskoczony jak bardzo pozytywnie wpływa to na kondycję włosów. Moim zdaniem dużo lepiej niż biotyna, porównywalnie do MSM (nie mogę go jeść za dużo, bo beznadziejnie się czuję po większych dawkach). Wiadomo, sam imbir cudów nie zdziała, ale jako uzupełnienie kuracji- warto spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurkumina, resveratrol , piperyna, GTE, sylimaryna, jodyna, selen, tran, olej kokosowy, pestki dyni, tauryna

 

To są rzeczy jakie zaliczam do kuracji wewnetrznej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...