free web hit counter Skocz do zawartości
bpeak

Ekstrakcja graftów micromotorem przy FUE - getfue.com....

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Jestem w stałym kontakcie z Nickiem z getfue.com (już ponad miesiąc po zabiegu), zadałem mu pytanie odnośnie średnicy wiertła w urządzeniu, którym wyciągano mi grafty, bo wiele osób na tym forum uważa metodę mechaniczną za niesprawdzoną. Nick zgodził się na publikację jego tekstu:

 

I am in constant touch with Nick from getfue.com (more than month after HT) I asked him about tool diameter used to extract my grafts, because many people on this forums find automatic extraction rather not good. Nick agreed to publish his words here:

 

ANG:

 

Hi Tom,

 

We use 0.6-0.9 mm. This depends on the hair type, usually for light/blond thin hair grafts we use the smallest size.

 

I think that in a lot of cases surgeons who use the manual extraction simply need to justify why they charge 3 times more for a smaller number of grafts. There are always advantages and disadvantages to just about everything, but I think that with the modern technology used in the mechanical extraction it is at least just as good.

 

My point is that it is not an "industrial/construction instrument" that we are using. Its a very specialized, expensive equipment. I have seen that discussion on the forum. I have never been able to find any objective scientific study that proves that manual extraction is in any way superior to "mechanical". Furthermore, remember that behind the "mechanical" extraction there is still a professional human hand.

 

I have also read some of the replies from other clinics. If you are a taxi driver and you drive a Polonez with a manual gearbox and I put you into a BMW with an automatic, you will drive terrible for the first few days trying to find the extra pedal (maybe, just as an example). The argument "I have tried it once and did not like it" is essentially wrong, as you will do an absolutely terrible job if it is your first time. You need experience. I think some other doctors never tried the micromotor at all, so I'm not sure what their point it - "its not good, but I have tried it", or "´the other doctor who also never tried it told me"

 

Finally, remember that you are paying 3€ for one graft with the manual pen. Even the best doctor cannot do more than 1500-2000 in one day like that. So, thats 2 times more expensive, than what we charge for 2 times more grafts.

 

In our hospital, our urologist is using the "Da Vinci" robot for operations on the prostate, so that men can keep getting erections - this was previously almost impossible. He had years of training on that machine, and now he is one of the most famous urologists in the Middle East. Americans are already using those robots - the really expensive, completely automatic machines, for hair transplants. This is the next step. Doctors who use the manual extraction are already out-of-date.

 

We will add this information on our website shortly (next few days).

 

POL:

 

Cześć Tomek,

 

Używamy średnicy 0.6-0.9 mm. Zależy do jakiego typu włosów, do cienkich używamy najmniejszego rozmiaru.

 

Myślę, że w wielu przypadkach chirurdzy, którzy używają manualnej ekstrakcji, powinni się zastanowić dlaczego liczą 3x więcej za mniejszą liczbę graftów. Zawsze są wady i zalety tak jak ze wszystkim, ale uważam że nowoczesna technologia używana w mechanicznej ekstrakcji jest co najmniej tak dobra (jak w manualnej).

 

Micromotor, którego używamy to nie narzędzie przemysłowe czy budowlane. To bardzo wyspecjalizowany, drogi sprzęt. Widziałem tą dyskusję na forum. Nigdy nie znalazłem obiektywnych naukowych dowodów na to, że manualna ekstrakcja jest w jakikolwiek sposób o wiele lepsza niż mechaniczna. Poza tym pamiętajmy, że za narzędziem jest jeszcze profesjonalna ręka chirurga.

 

Czytałem również opinie innych klinik. Jeśli jesteś taksówkarzem i jeździsz Polonezem z ręczną skrzynią biegów i wsiądziesz do BMW z automatyczną przekładnią, jazda nowym samochodem będzie bardzo niewygodna, bo będziesz szukał dodatkowego pedału sprzęgła (niech to będzie przykład). Argument "próbowałem raz i mi się nie podobało" jest błędny ponieważ, za pierwszym razem rzeczywiście można mieć złe wrażenia. Potrzeba doświadczenia. Niektórzy lekarze, którzy nie próbowali używać mikromotoru pewnie myślą "to nie jest dobre, ale tego nie używałem","inny doktor, który tego nie używał powiedział mi..."

 

Ostatecznie za ręczne FUE płaci się 3E za graft. Nawet najlepsi lekarze nie mogą zrobić więcej niż 1500-2000 jednego dnia. To jest 2x drożej niż my liczymy za 2x więcej graftów.

 

W naszym szpitalu, nasz urolog używam robota "Da Vinci" podczas operacji prostaty, tak że mężczyźni mogą mieć nadal erekcję - to było wcześniej niemożliwe. Nasz urolog ma lata doświadczenia na tym robocie i teraz jest jednym z najbardziej sławnych urologów na środkowym wschodzie. Amerykanie obecnie używają tych robotów, kompletnie zautomatyzowanych do transplantacji włosów. To jest przyszłość. Lekarze, którzy używają ręcznej ekstrakcji są już... zacofani (to moje tłumaczenie słowa out-of-date)

 

Dodamy tą informację wkrótce u nas na stronie (za kilka dni).

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jesli chodzi o porownanie manualnego i mechanicznego pobierania za pomoca micromotora ,to porownania nie ma tu zadnego (jedyny argument

 

to utrzymanie kosmicznie wysokiej ceny za "niby to artystyczna prace") . Jak mozna porownywac reczne grzebanie(co oni tam niby takiego wyczuwaja? ) z

 

urzadzeniem ,ktore starczy ustawic pod odpowiednim katem , wycentrowac, docisnac a igla sama wchodzi na stala glebokosc ,pobierajac cebulke .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muszkinzz też mnie to zdziwiło i znowu czuć dziwny zapach. Jeszcze nie wiem co to jest ale moim zdaniem "ekipa" związana z getfue wykazuje nadmierny entuzjazm, czasem mam wrażenie, że czymś ich w czasie zabiegu nakarmiono, ale z drugiej strony czy jakiś środek odurzający trzymałby tak długo? Wystarczy spokojnie czekać na efekty i nie emocjonować się przesadnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem na niemieckich forach http://alopezie.de/ ogólnie społecznosc tam nie jest pozytywnie nastawiona do ekstrakcji graftów micromotorem , panuje opinia ze uszkadza donor czy coś w tym stylu i o ile planuje sie jeden zabieg to jest wszystko ok , problemy mają sie pojawiac przy drugim podejsciu kiedy sie okazuje ze donor jest zbyt mocno przeorany - ale to tylko fragmenty które zdążylem wyczytac z opinii w kilku tematach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawdzałem na niemieckich forach http://alopezie.de/ ogólnie społecznosc tam nie jest pozytywnie nastawiona do ekstrakcji graftów micromotorem , panuje opinia ze uszkadza donor czy coś w tym stylu i o ile planuje sie jeden zabieg to jest wszystko ok , problemy mają sie pojawiac przy drugim podejsciu kiedy sie okazuje ze donor jest zbyt mocno przeorany - ale to tylko fragmenty które zdążylem wyczytac z opinii w kilku tematach

 

No i właśnie ja tego najbardziej się obawiam.Wiadomo taniej, ale co będzie później jak łysienie posunie się dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...