free web hit counter Skocz do zawartości
malkolm109

Malkolm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, robię ten wątek bo niejako straciłem nadzieję i jestem już psychicznie zmęczony tą walką, od ponad roku biorę fina, który pomógł zagęścić koronę, lecz zakola dalej lecą, coraz ciężej ułożyć dobrą fryzurę. Przez 4 miesiące stosowałem minoxa sądząc, że mi nie pomaga, lecz patrząc na obecne zakola (właściwie prawe zakole), mam wrażenie, że jednak pomagał. Właśnie kończy mi się proscar i zastanawiam się, czy jest sens dalszej walki, faszerowania się lekami.. oczywiście istnieje alternatywa w postaci RU, któro jest drogie i cięzko załatwić, bo zamówienia są dość rzadko.

 

Parę fotek.

20.03.2011 rok (tak pisze we właściwościach pliku, ale to zdjęcie było robione wcześniej, zanim zacząłem układać włosy na gumach, bez stosowania jakichkolwiek leków, jeszcze nie myślałem nawet o łysieniu, bodajże 17 lat, a już tak kiepsko)

http://s18.postimg.org/xv3csyv8p/fotaavek.jpg

07.07.2011 (zakola się powiększają, ogólnie coraz gorszy stan włosów, 17-18 lat, zacząłem stosować sawa, brałem go gdzieś z 2 lata w dużych dawkach)

http://s15.postimg.org/ekty9mxaj/bends11.jpg

http://s15.postimg.org/aafae1s7f/tip111.jpg

29.03.2012 (do tego czasu było eksperymentowanie, sawy, nie sawy i inne pierdułki, mniej więcej w tym czasie zacząłem stosować fina, było widać znaczne przerzedzenia na czubku głowy, wiedziałem, że jak nie zareaguję czymś mocnym to stracę w 2 lata mnóstwo włosów, w tym czubek)

http://s24.postimg.org/r6fggwpyt/image.jpg

http://s24.postimg.org/oew6qarg5/image.jpg

Może wygląda to ciągle strasznie, lecz z suchymi włosami czubka nie widać.

http://s14.postimg.org/vgfc5o50h/5spec.jpg

 

Zwróćcie uwagę na prawe zakole, o ile lewe jest ok i mi nie przeszkadza, to prawe leci jak wścieknięte.

 

30.05.13 (ponad rok brania fina, czubek już raczej nie zarośnie, ale na suchych włosach nie widać przerzedzeń, większy problem to zakola, lecz w dodatku spory spadek libido)

http://s18.postimg.org/aowsirsfd/2013_0 ... _16_51.jpg

http://s18.postimg.org/s60wdvt7t/2013_0 ... _17_04.jpg

http://s18.postimg.org/7km4lzbmx/2013_0 ... _17_13.jpg

 

Jak wspominałem, kończy mi się fin i zastanawiam się, czy dalsza walka ma sens, wiem, że jak odpuszczę fina, to polecą włosy jak cholera i w 2 lata dorobię się wianka, lecz skutki uboczne stosowania fina coraz bardziej stają się dotkliwe)

 

Co ciekawsze:

- gdy przestałem stosować sawa (którego brałem już w wieku 17 lat), włosy w 2 miesiące znacznie poleciały i straciły na jakości do tego stopnia, że zdecydowałem się na fina

- najbardziej włosy mi leciały, gdy chodzilem na siłownie, w parę miesięcy ze względnie dobrego stanu głowy, poleciały momentalnie zakola i włosy stały się cienkie

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum,

szczerze mówiąc sytuacja w tym wieku przy dość mocnej kuracji jest słaba, chociaż bez stosowania tych środków pewnie już miałbyś wianek. Ja ze swojej strony poleciłbym Ci zmianę kuracji i jeśli do roku stosowania nie zauważysz pozytywnych zmian to wtedy zakończysz etap walki o włosy. Koniecznie potrzebujesz czegoś antyzapalnego, bo nie stosujesz nic takiego. Polecam Ci stosowanie zewnętrznie żelu SABA z betametazonem przez pierwszy miesiąc codziennie, później 3x w tygodniu, a następnie możesz przejść na słabszy steryd (hydro) lub próbować walczyć olejkami eterycznymi (tak jak ja zamierzam teraz po bardzo długiej kuracji z SABĄ). Doradzam Ci też zamianę fina na ru, nie dość, że ten drugi jest bezpieczniejszy jak chodzi o skutki uboczne (chociaż nigdy nie wiadomo- w końcu to środek eksperymentalny) to działa też mocniej. Z tego co wiem to ziom też średnio na fina reagował, a po przejściu na ru nie tylko zatrzymał stan, ale też zagęścił zdecydowanie włosy. Minoxa stosuj dalej (tylko uważaj na odstępy czasowe z Sabą), dodaj jeszcze emu oil (tylko z certyfikatem) i myślę, że możesz zobaczyć jakieś efekty po paru miesiącach.

Co do zamówienia ru to faktem jest, że następne będzie nieprędko. Ale teraz jest ogólnie spora dostawa na forum więc możesz próbować od kogoś odkupić. A ja w ogóle proponowałbym Ci spróbować oba zestawy z tematu: viewtopic.php?f=5&t=809 o ile jest miejsce jeszcze.

Pozdrawiam


Aktualna Kuracja (data rozpoczęcia)

RU 5% w KB 2 ml dziennie ( 9.08.12)

Biotyna 10 mg (22.01.14)

MSM 1.5g (15.01.18)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, ciągle się zastanawiam i zdecydowanie jedyna opcja jaka mi pozostaje to RU. Myślę jednak na tym, czy warto się męczyć i smarować włosy, czy dać sobie spokój, ściąć na krótko, uderzyć na siłkę, kupić okulary z mocnymi obwódkami czarnymi, zarost już mam stylizowany, ubieram się spoko.. może nie będzie tak źle

 

A co dają te antyzapalne żele ? nie mam raczej problemów ze skórą głowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze zawalczył ten rok na tym zestawie, ale jeśli dobrze wyglądasz na krótko i masz już dość to rzuć wtedy to cholerstwo, bo szkoda kasy.

Zwalczenie stanu zapalnego (który nie musi objawiać się na skórze zewnętrznie) jest bardzo ważne, przy stanie zapalnym nawet dobry bloker może nic nie dać.


Aktualna Kuracja (data rozpoczęcia)

RU 5% w KB 2 ml dziennie ( 9.08.12)

Biotyna 10 mg (22.01.14)

MSM 1.5g (15.01.18)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malkolm, obczaj temat z eksperymentanym pojazdem liposomowym, są dwie osoby które wezmą udział, oprócz mnie. W Twoim przypadku wystarczyły jeden pojazd bez minoksa. Co prawda cena nie będzie dużo niższa, ale masz w jednym działanie przeciwzapalne + blokujace. A co do ścinania się na krótko. To zupełnie inaczej wygląda jak jesteś ścięty na zero, niż gdy jesteś łysy - mówię z własnego doświadczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat z tym eksperymentem należy do Ciebie. Przyznam, że to by było ciekawe rozwiązanie, akurat mam takie szczęście, że pieniędzy mi nie brakuje, włosy na krótko i reportaże można robić. Jeśli się zgadzasz to chętnie bym się pisał na ten eksperyment z 1 pojazdem. Czekam na odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopisz się tam w temacie, Wypisz te punkty o które prosiłem, oraz że bierzesz bez minoksa Powinienem to zrobić i porozsyłać do was w ciągu 2-3 tygodni, jak już będę po sesji, zresztą będę informował w temacie na bieżąco

 

pzdr

 

Ps. dopiero teraz zauważyłem ze masz problem z zakolami. Na ostatnich zdjęciach tego nie widać, mógłbyś wstawić w lepszej jakości i lepiej obrazujące sytuację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zakola mam spore, o ile lewe jest ok, to prawe jest znacznie większe, a o lepsze zdjęcie będzie ciężko bo nie mam dostępu do aparatu, mogę co najwyżej komą zrobić. Sugerujesz po prostu, bym zamawiał z minoksem ?

 

Tutaj masz fotkę prawego zakola, zaczesane tak by jak najbardziej je odsłonić (po umyciu oczywiście)

http://s8.postimg.org/5am7a8t6d/2013_05_30_13_18_12.jpg

W rzeczywistości i przy suchych włosach aż tak tragicznie to nie wygląda i łatwo zakryć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sugerował dwa zestawy, zakola są bardzo duże i właśnie ten eksperyment byłby bardzo ciekawy jak chodzi o odrost. Poza tym radzę nie odstawiać minoxa


Aktualna Kuracja (data rozpoczęcia)

RU 5% w KB 2 ml dziennie ( 9.08.12)

Biotyna 10 mg (22.01.14)

MSM 1.5g (15.01.18)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ok, rozumiem, że koszty kuracji eksperymentalnej 600zł z dostawą na 6 miesięcy minoks sulfate + bloker/stymulator ?

Oczywiście zadbam o bardzo wysokiej jakości zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kosz wyniesie 400zł za 3 miesiące. Miało być 300zł, ale doszło mi kilka składników, o których nie myślałem ze mogą tyle kosztować, jeden jest nawet droższy od RU, a jest niezbędny do wykonania liposomów. Zresztą napisze wam to osobiście

 

fighter, on nie stosuje minoksa, a jeśli nie przeszkadza mu obecny stan, to nie widzę powodu dla którego miałby się w to pchać ale decyzja należy oczywiście do autora, wątku, my możemy jedynie doradzać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha, to coś mi się popieprzyło. Myślałem, że stosuje minoxa już teraz.


Aktualna Kuracja (data rozpoczęcia)

RU 5% w KB 2 ml dziennie ( 9.08.12)

Biotyna 10 mg (22.01.14)

MSM 1.5g (15.01.18)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

400zł minox + blooker, a bez minoxa ? czy to 400zł bez minoxa ? jak uzyskam odpowiedź, to możesz mnei dopisać do listy, na priv pewnie dogadamy się co do płatności. Mniema również, że sam bloker też niejako poprawi kondycję zakoli i liczyć mogę na lekki odrost ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę to któryś raz z kolei, prawe zakole mam ponad 2 razy większe niż drugie, o ile lewe jest znośne i mi nie wadzi, to prawe jest nienaturalnie duże. Dziękuję. Do tego nie wspominałem, miałem w wieku.. 18 lat przeszczep w GHO, 200 graftow na prawe zakole, 150 na lewo, miał to być próbny przeszczep, by później zrobić tego więcej, ale oczywiście lipna gęstość. Na lewym zakolu włosy nie poszły dalej, na prawym za to jest już niewielka luka (to było bardzo głupie i desperackie, no ale byłem młody i głupi)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
400zł minox + blooker, a bez minoxa ? czy to 400zł bez minoxa ? jak uzyskam odpowiedź, to możesz mnei dopisać do listy, na priv pewnie dogadamy się co do płatności. Mniema również, że sam bloker też niejako poprawi kondycję zakoli i liczyć mogę na lekki odrost ?

 

Tak bardzo możliwe ze sama struktura włosów się poprawi i w niektórych przypadkach może spowodować odrost, zwłaszcza z działaniem przeciwzapalnym.

 

Co do ceny to jeszcze nie stwierdziłem ale będzie to może 50 taniej, bo wszystkie składniki są te same oprócz minoksa który jest bardzo tani, wiec cena nie może się zmienić znacząco. Jeszcze nie znam końcowych cen bo ciągle czekam na składniki oraz urządzenia (za które z własnej kieszeni zapłaciłem ponad 1000zł), ale tak jak pisałem nie biorę pieniędzy za przyrządy oraz wykonanie, jedynie za same składniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to piszę się na to Ziom, kiedy będziesz miał wszystko gotowe do wysyłki ? i rozumiem, że pieniążki wpłacamy co miesiąc za otrzymany sprzęt, czy z góry sobie liczysz za 3 miechy, bądź 6 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś ściąłem się na 3mm(miało być 9, ale maszynka zjechała ) by zobaczyć, jak to będzie wyglądało, akurat wakacje więc można testować To był dość odważny ruch, bo zawsze miałem włosy 3cm+ ale wiedziałem, że jak rzucę fina, to nie ma co oglądać tego, co się będzie działo O dziwo, z tak krótkimi włosami wyglądam dobrze i elegancko, myślę, że na 9mm mógłbym z takimi spokojnie chodzić. Odczułem dużą ulgę, będę mógł się wysypiać i nie marnować czasu na stylizacje, żele itp itd. Mimo wszystko, liczę na terapie eksperymentalną Zioma, by utrzymać to co mam (:

 

http://s13.postimg.org/hfesctt8n/2013_0 ... _37_53.jpg

http://s13.postimg.org/6h3iun4nb/Bez_tytu_u.jpg

 

Tył jak widać jest ok dzięki finowi, którego nie biorę od 3 dni i zauważyłem, że włosy bardziej lecą. Przód widać przerzedzenia na zakolach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciężko będzie Ci cokolwiek określić na kuracji, skoro własnie odstawiłeś fina. Zanim kuracja dobrze zadziała może minąć kilka miesięcy, a będzie to okres sporego pogorszenia po odstawieniu fina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze całą paczkę fina, do końca nie wiem czy tak rzucę, skoro mówisz, że lepiej ru brać z finem i wtedy po 3 miechach odpuścić fina i jechać na ru, to ok. Myślałem, że jak RU zaczne stosować za parę tygodni, to jeszcze włosy nie zaczną tak lecieć i akurat RU zatrzyma to co mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, to ciekawe, że ktoś pamiętał mój temat :P

 

Na czubku nie ma śladów łysienia, na zakolach zaobserwowałem niewielki odrost, cienkie czarne włosy, ale to by było na tyle, nic więcej się nie zmienia, po prostu trzymam to co mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...