free web hit counter Skocz do zawartości
Karol666

Azelaic acid w kremie acne derm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jakiś czas temu na lysienie.info ktoś pytał o ten preparat. Sam nie testowałem bo zawiera PG a moja skóra źle na to reaguje. Chciałbym jednak zasięgnąć info. co o tym sądzicie. W testach in vitro azelaic acid wypada dobrze, jednak nie widziałem jakichś przekonywujących testów in vivo. No a w testach in vitro to i sam cynk blokuje 5-AR w wysokim stopniu, lecz jako dodatek do szamponów już nie działa tak spektakularnie, dlatego pytam, czy ktoś stosował preparat na bazie tego kwasu i z jakim rezultatem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwas azelainowy jest stosowany najczęściej jako dodatek do minoksidilu. Sam w sobie z tego co pamiętam ma dobre właściwości blokujące AR I, dlatego jest to zdecydowanie dobry dodatek do kuracji Jeśli ktoś nie stosuje niczego na noc to może spróbować używać po minoksie i zobaczyć reakcje organizmu, z tym że stężenie w kremie "Acne derm" jest zdecydowanie zbyt wysokie - 20%. Osobiście trzymałbym się stężeń 5-10%.

 

Miałem kiedyś zamiar kupić ten krem i wymieszać z minoxidilem w proporcji 1:3 i używać na noc, widziałem że lata temu ktoś już wcześniej próbował takiego rozwiązania i chwalił je sobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam zamiar zacząć stosować od wakacji kwas azelainowy, ale myślałem żeby kupić formę sproszkowaną i dodać do minoxa plus jeszcze piperyna, także miałbym środek stymulujący i blokujący. do tego spiro, keto i jakaś wcierka na bazie emu. tylko muszę jeszcze doczytać o tym kwasie, bo natknąłem się na informacje że blokuje 5 AR I typu, czyli tak jak saw palmetto, a za AA odpowiada głównie 5 AR II typu.

 

sproszkowaną formę znalazłem na ebayu, chociaż pewnie gdzieś z laboratorium można by kupić taniej

http://www.ebay.pl/itm/10-grams-Azelaic ... 27c0fd6faf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale blokowanie AR typu I w skórze głowy jest również pożądane. Zmniejsza np. łojotok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

połączenie kwasu azelainowego z samą piperyną mogło by dać jakieś efekty? jak tak to z czym nalezy to zmieszac z PG i alkoholem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odrostów po tym nie będzie, bo to blokery, ale myślę, że powinno wyraźnie spowolnić łysienie. warto też dodać do tego jakieś substancję skoro piperyna zwiększa zdolność penetracyjną i przyswajalność, zwłaszcza polifenole (w szczególności EGCG)

 

a miesza się z alkoholem/PG/wodą destylowaną w proporcji 5/2/3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stężenie pisałem kilka postów wcześniej 5-10%.

 

Co do łączenia z ASC-J9 to nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...