free web hit counter Skocz do zawartości
AngelOnTheEarth

Jaki bank...?

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, ze jak nawet na luzne dyskusje na tym forum to bedzie dosyc nietypowe , ale w jakim banku jest dobry %%, ze mozna troche zarobic na przetrzymaniu kasy?;) Troche forum poczytalem, ale nie ma nic pewnego i konkretnego, wiec mam nadzieje, ze na moim ulubionym forum ktos sie bedzie orientowal i cos ciekawego doradzi;) ...


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zainteresuj się Idea Bank, Getin Bank Online i Open Finance, ale to na lokaty oczywiście, bo na wkładach luźnych g... zarobisz.

Lokaty możesz założyć online, nie wychodząc z domu. Kasę przelewasz, a potem logujesz się do systemu i na lokacie wyłączasz odnawialność (zwykle włączona) i ustawiasz rachunek do zwrotu.

 

Teraz stopy procentowe nie są wysokie, ale zawsze coś się znajdzie i trochę grosza wpadnie, jeśli masz dużo kasy odłogiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki,zainteresuje i poczytam o nich i z pewnoscia wiekszy % bedzie pewnie niz w PKO, ale zobacze o ile wiekszy i czy gra warta swieczki. Jedynie co jeszcze zapytam to czy to sa wlasnie w miare pewne banki jak PKO i mozna spokojnie spiac na lokatach w nich trzymac wieksze sumy?


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Może inaczej.

 

Dobra i wiarygodna porównywarka: http://www.oprocentowanielokat.pl/

 

Najwyżej oprocentowane lokaty (oprocentowanie stałe od 12 m-cy):

 

http://noblebank.pl/produkty/depozyty

http://www.getinonline.pl/lokaty-bankow ... eczna.html

http://www.fmbank.pl/fm_lokata_spinajac ... e,119.html

 

Jedynie co jeszcze zapytam to czy to sa wlasnie w miare pewne banki jak PKO i mozna spokojnie spiac na lokatach w nich trzymac wieksze sumy?

 

Wszystkie banki chroniona BFG są tak samo pewne. Zapoznaj się z lepiej z listą banków. Korzystający z Amber Gold nie zapoznali się: https://www.bfg.pl/banki-objete-gwarancjami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zainteresuj się Idea Bank, Getin Bank Online i Open Finance

 

Nigdy w życiu - poczytaj opinie o tych bankach. Zakładanie tam konta to proszenie się o dodatkowe nerwy


Jestem reprezentantem Dr. A's HRC, najlepszej na świecie kliniki transplantacji włosów wg #HairSite.com.

http://www.fusehairpolska.blogspot.com

 

Wszelkie opinie wygłaszane na tym profilu są prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zainteresuj się Idea Bank, Getin Bank Online i Open Finance

 

Nigdy w życiu - poczytaj opinie o tych bankach. Zakładanie tam konta to proszenie się o dodatkowe nerwy

 

Super, to wychodzi na to, ze najlepiej zostac sobie na spokojnie w PKO?...


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Nigdy w życiu - poczytaj opinie o tych bankach. Zakładanie tam konta to proszenie się o dodatkowe nerwy

 

Ja tam mam z bratem kilkaset tys. zł i nie miałem dodatkowych nerwów.

Ojciec też lokował tam podobne kwoty. I lokaty się zawsze kończyły, wracały z procentami.

 

Obsługa wg mnie na wysokim poziomie (w Idea np nie było problemów ze zmianą, czy łączeniem lokat przez opiekuna klienta). Może tylko w tym problem, że są zbyt nachalni z nowymi ofertami (telefony).

 

Super, to wychodzi na to, ze najlepiej zostac sobie na spokojnie w PKO?...

 

W jakim sensie najlepiej ? Dla mnie PKO to bank starych dziadków.

 

Żaden bank ci przecież kasy nie podp........, to nie lata 90-te. Bankructwo jest teoretycznie możliwe, choć mało prawdopodobne w przypadku bardziej znanych i ustabilizowanych graczy. Ale tu jest przecież właśnie BFG.

Liczy się natomiast oferta: jakość systemów teleinformatycznych, prowizje, wygoda, oferowane oprocentowanie. Tutaj PKO odpada w przedbiegach, a przynajmniej mnie osobiście wk.....ił ze swoimi nie zawsze zrozumiałymi procedurami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nigdy w życiu - poczytaj opinie o tych bankach. Zakładanie tam konta to proszenie się o dodatkowe nerwy

 

Ja tam mam z bratem kilkaset tys. zł i nie miałem dodatkowych nerwów.

Ojciec też lokował tam podobne kwoty. I lokaty się zawsze kończyły, wracały z procentami.

 

Obsługa wg mnie na wysokim poziomie (w Idea np nie było problemów ze zmianą, czy łączeniem lokat przez opiekuna klienta). Może tylko w tym problem, że są zbyt nachalni z nowymi ofertami (telefony).

 

Ja mam inne wrażenie. Bankierzy Idea Banku to akwizytorzy wyspecjalizowani w ładnym mówieniu, niestety merytorycznie słabi. Internet jest pełen b.negatywnych opinii nt. Idea Banku, Getinu, Open Finance i TaxCare będącej dopełnieniem tej trójki. Moje własne doświadczenia niestety te opinie potwierdzają i niezależnie od oferty na papierze nigdy z nimi współpracować już nie będę. W takich relacjach b.ważne jest zaufanie, którego z mojej strony już nie ma. Ze swojej strony polecam Deutsche Bank jako naprawdę solidną markę.


Jestem reprezentantem Dr. A's HRC, najlepszej na świecie kliniki transplantacji włosów wg #HairSite.com.

http://www.fusehairpolska.blogspot.com

 

Wszelkie opinie wygłaszane na tym profilu są prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ja mam inne wrażenie. Bankierzy Idea Banku to akwizytorzy wyspecjalizowani w ładnym mówieniu, niestety merytorycznie słabi. Internet jest pełen b.negatywnych opinii nt. Idea Banku, Getinu, Open Finance i TaxCare będącej dopełnieniem tej trójki. Moje własne doświadczenia niestety te opinie potwierdzają i niezależnie od oferty na papierze nigdy z nimi współpracować już nie będę. W takich relacjach b.ważne jest zaufanie, którego z mojej strony już nie ma. Ze swojej strony polecam Deutsche Bank jako naprawdę solidną markę.

 

No ale tutaj jest mowa o lokatach. To bardzo prosty produkt. Nie ma za bardzo miejsca na "ładne mówienie".

 

4,5 % na 24 m-ce oprocentowanie stałe. Co ci tu nie pasuje? Jak miałem wielokrotnie lokaty w Getinie/OF i nic się nie działo.

 

Może bawiłeś się z nimi w struktury, fundusze, kredyty itd. To już może być inna bajka, tego nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam inne wrażenie. Bankierzy Idea Banku to akwizytorzy wyspecjalizowani w ładnym mówieniu, niestety merytorycznie słabi. Internet jest pełen b.negatywnych opinii nt. Idea Banku, Getinu, Open Finance i TaxCare będącej dopełnieniem tej trójki. Moje własne doświadczenia niestety te opinie potwierdzają i niezależnie od oferty na papierze nigdy z nimi współpracować już nie będę. W takich relacjach b.ważne jest zaufanie, którego z mojej strony już nie ma. Ze swojej strony polecam Deutsche Bank jako naprawdę solidną markę.

 

No ale tutaj jest mowa o lokatach. To bardzo prosty produkt. Nie ma za bardzo miejsca na "ładne mówienie".

 

4,5 % na 24 m-ce oprocentowanie stałe. Co ci tu nie pasuje? Jak miałem wielokrotnie lokaty w Getinie/OF i nic się nie działo.

 

Może bawiłeś się z nimi w struktury, fundusze, kredyty itd. To już może być inna bajka, tego nie wiem.

 

Spotkałem się z opiniami, że były problemy z rozwiązaniem lokaty, terminowym odzyskaniem pieniędzy etc. Biorąc pod uwagę doświadczenia własne daję temu wiarę.


Jestem reprezentantem Dr. A's HRC, najlepszej na świecie kliniki transplantacji włosów wg #HairSite.com.

http://www.fusehairpolska.blogspot.com

 

Wszelkie opinie wygłaszane na tym profilu są prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam wrażenie Skald, że wciśli ci jakiś produkt z którego nie byłeś zadowolony czy coś i teraz chciałbyś się "zemścić" i będziesz na wszystkich forach pisał jakie to zło.

Ale jeśli tak, to jest to niestety wyłącznie twoja wina. Bo wybacz, ale to handlowcy, a nie doradcy. Zarabiają na sprzedaży produktów, a nie na sprzedaży porad.

Jeżeli udzielasz porad za darmo (za samą poradę, nawet najlepszą, nie bierzesz ani złotówki), to musisz mieć inny sposób zarobku, np. poprzez wciskanie klientowi rozmaitych produktów, nie zawsze dla niego korzystnych i nie zawsze mu potrzebnych.

Ale w czym tu Idea się różni od kogokolwiek innego z jakiejkolwiek branży ? Dostaniesz np. poradę medyczną w kwestii łysienia od lekarza/trychologa w Internecie, to wcisną ci Procerin lub inny badziew, a poradę masz "za darmo".

Nikt nie pracuje za darmo i każdy pracujący gdzieś musi zarabiać.

 

Co do tematu. Prawda jest taka, że tak jak pisał przedmówca lokata to bardzo prosty produkt. A Idea'i działają one sprawnie.

Ci co narzekają, mam wrażenie, że nie potrafią posługiwać się chyba.... komputerem i bankowością internetową.

Bo tam naprawdę nie ma żadnych wpadek: zakładasz lokatę, robisz przelew (podając w tytule numer wniosku) i tyle.

A problemy z rozwiązaniem lokaty ? Po prostu lokaty mają domyślnie włączoną odnawialność ! Musisz się zalogować do systemu i tę odnawialność wyłączyć, podając jednocześnie numer rachunku do zwrotu.

I nie ma tu żadnych problemów, żadnych opóźnień, itp. Brat korzysta od dawna, ojciec korzystał od dawna i żaden z nich nie miał nigdy najmniejszych nawet problemów.

 

Moje osobiste doświadczenia z Idea'ą są pozytywne. Np w sprawie spadkowej byłem w kilku bankach i wszędzie były proceduralne absurdy, tylko nie w Idea'i, gdzie poprosiłem o zachowanie lokat i wskazałem rachunek do zwrotu (lokaty wróciły wraz z odsetkami, które wynegocjował jeszcze ojciec za swego życia).

Albo założyłem lokatę przez internet, a potem chciałem inną lokatę w oddziale. I co ? Zero problemów, połączyli mi produkty.

Gdzie ty tu widzisz problemy ? Bo ja nie miałem żadnych. I co ? Mam rezygnować, bo ludzie narzekają ? To niech trzymają pieniądze w skarpecie - tam będą je mieli najbezpieczniejsze Albo.... niech idą do PKO, bo to "jedyny bezpieczny bank"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz złe wrażenie, bo z Ideą bankiem nie mam i nie miałem nic wspólnego, poza faktem, że stracili mój czas na spotkaniach, a kiedy wreszcie dali umowę do ręki piękne słowa okazały się złotym haczykiem. Nie mówiąc już o tym, że Pan "bankier-akwizytor" próbował przekonać mnie iż nie ma potrzeby tej umowy czytać. Nie wiem po co piszesz elaborat na prosty temat. Jeżeli w sieci są setki, a może tysiące negatywnych opinii to chyba coś znaczy? Możesz oczywiście uważać, że wszyscy to stado baranów, a jedynie Ty rozgryzłeś system, ale z tego co wiem masz z nimi styczność dopiero parę tygodni, więc możesz jeszcze zmienić zdanie. Nie rozumiem też negatywnych opinii nt. PKO (no chyba, że posługujemy się stereotypami), bo wiele ich produktów jest bardzo konkurencyjnych. Nie będę ciągnąć dalej tematu, jak ktoś chce się na własnej skórze przekonać jak wygląda współpraca z Getin, Idea, Open Finance etc. - proszę bardzo, ale zastanówcie się nad jedną rzeczą: nie ma cudów, skoro jakaś oferta jest wyraźnie "lepsza" niż inne rynkowe to gdzieś musi być haczyk, który to wszystko wyrówna, być może z nawiązką.


Jestem reprezentantem Dr. A's HRC, najlepszej na świecie kliniki transplantacji włosów wg #HairSite.com.

http://www.fusehairpolska.blogspot.com

 

Wszelkie opinie wygłaszane na tym profilu są prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Masz złe wrażenie, bo z Ideą bankiem nie mam i nie miałem nic wspólnego, poza faktem, że stracili mój czas na spotkaniach, a kiedy wreszcie dali umowę do ręki piękne słowa okazały się złotym haczykiem.

 

O boziu, to ja już mysiałby, ze wszystkiego zrezygnować, zaczynając od operatora telefonii komórkowej. Bo proponowali mi umowę, która okazała się tylko "złotym haczykiem".

Moi znajomi, ze swoimi operatorami, mieli podobne "niemoralne propozycje". Nikt z tych mądrzejszych, nie skorzystał z nowej oferty.

Ale z dotychczasowych usług swego opa, z tego powodu nie zrezygnowali, bo i dlaczego mieliby ?

 

Skoro wciskali ci niekorzystną ofertę, ale zapoznałeś się ze szczegółami i nie kupiłeś, to w czym więc problem ? A że nie ma potrzeby czytania umowy. No cóż, jako świadomy obywatel, powinieneś to pozostawić bez komentarza.

Przecież wiadomo, że tylko umowa się liczy, a reklama to pic na wodę (podobne słowa nawet otrzymał kolega w biurze obsługi abonenta, u swojego operatora TVK).

 

ale z tego co wiem masz z nimi styczność dopiero parę tygodni, więc możesz jeszcze zmienić zdanie.

 

Ale brat i ojciec mieli co najmniej parę lat i mimo ponawiania lokat i dobrego zorientowania w temacie, o problemach ni widu ni słychu.

 

A że wciskają czasem niekorzystne oferty i ludzie się skarżą. Jak ktoś jest za przeproszeniem durniem i nie czyta umowy, tylko słucha reklam i akwizytorów, to zawsze wdupi w życiu. I to nie tylko w Idea Banku, ale i u operatorów telekomunikacyjnych, w energetyce, w hipermarkecie, wszędzie... nawet w.... pizzerii wcisną ci dodatkowe żarcie, choć nie jesteś głodny.

Wynika z tego, że musiałbym ze wszystkiego porezygnować, bo wszyscy się źli. Teraz miałem jakąś nową ofertę z Tauronu, niezbyt korzystną, ale uparcie namawiali, że tańszą. Cóż.... rezygnuję, bo straciłem zaufanie, a przecież w mam jeszcze świeczki i prądu nie potrzebuję.

 

PS. Mnie też wciskali jakieś struktury. Nie kupiłem, bo wiem, że to g.... Ale nie zmienia to faktu, że z pierwszych lokat (zwyczajnych lokat na stały, pewny procent) jestem zadowolony i będę zakładał następne.

 

Jeżeli w sieci są setki, a może tysiące negatywnych opinii to chyba coś znaczy?

 

Jak mam 100% pozytywne doświadczenia to chyba też coś znaczy ? Mam rezygnować, bo w sieci są negatywne opinie ?

 

Czyli w myśl twojej logiki: Kupiłeś produkt, jesteś zadowolony i masz go nie wiem... hmm... zwrócić, rezygnować, bo ktoś pisał o problemach, których ty sam nigdy nie miałeś i nigdy o nich nie słyszałeś.

Aha, czyli myśląc odwrotnie jak sprzedadzą mi gówno i będę się wkurwiał co dwa dni, ale w sieci będą pozytywne opinie, to mam kupować i trzymać gębę na kłódkę ?

Bo nieważne jest to czy jestem z czegoś zadowolony czy niezadowolony, ważne jakie opinie są w sieci Moje osobiste doświadczenia nic nie znaczą.

Problem w tym, że ja kupuje produkty dla siebie, a nie dla ludzi z sieci, którzy g.... mnie obchodzą, że tak się dyplomatycznie wyrażę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...