free web hit counter Skocz do zawartości
kawaguchi

Wysoki cholesterol = łysienie androgenowe

Rekomendowane odpowiedzi

Cholesterol jest niby odpowiedzialny za produkcję hormonów im wyższy tym większy jest nasz testosteron oraz podwyższone dht. Niektórzy mają genetyczne predyspozycje do wysokiego poziomu cholesterolu.A tutaj jest o tym artykuł.

 

Wysoki poziom cholesterolu i wypadanie włosów

 

Istnieje wiele badań próby korelowania wypadanie włosów i cholesterolu. Ostatnio niektóre badania wskazują na związek dwóch, ale dokładne przyczyny są nadal niejasne. Szczególnie ludzie, którzy mają już predyspozycjami genetycznymi, złego cholesterolu może nasilić proces wypadania włosów.

 

Klinicznych znalezienie wyprowadzono że większość ludzi, którzy cierpią z powodu wysokiego cholesterolu również cierpią z powodu łysienia androgenowego. Badania przeprowadzone na prawie 22000 wolontariuszy, obejmujących ponad jedenastu lat od 1982 roku jasno ukazane, że mężczyźni raczej na luźne włosy mają wyższe ryzyko wystąpienia zawału serca. Dalsze badania tylko się tego stwierdzenia silniejszy u mężczyzn i kobiet, a praca jest w toku w celu uwierzytelnienia tej hipotezy.

 

Jednym ze sposobów zrozumienia tego faktu jest to, że dla ludzi, którzy już mają predyspozycje genetyczne, wzrost stężenia cholesterolu spowoduje wywołanie wzrostu produkcji "androgenów", która jest hormonem. To z kolei zwiększy produkcję hormonu o nazwie DHT - dihydrotestosteronu - co powoduje wypadanie włosów.

 

Kolejna szkoła myślenia jest to, że DHT powoduje wzrost stężenia cholesterolu. To jest również powód, dla kobiet jest mniej dotknięte wypadanie włosów lub choroby serca w pomimo wytwarzania hormonu androgenowego niemal 20 razy rzadziej niż mężczyźni.

 

Cholesterol jest również, że miesza się z sebum i powoduje jej krzepnięcia blokując tym samym mieszków włosowych i wpływających na wzrost włosów. Wał włosów zmniejsza rozmiar każdym kolejnym wzrostu.

 

Czasami leków stosowanych w leczeniu cholesterolu także pogłębić wypadanie włosów.

 

Zdrowe nawyki żywieniowe, ćwiczenia i unikanie palenia i alkoholu będzie pomoc w zapobieganiu wypadania włosów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio robiłem badanie m.in cholesterolu i wyszedł mi podwyższony, chociaż jestem bardzo szczupły, nie jem tłusto, nawet ostatnio trochę się ruszam. Zastanawiałem się, czy dut nie ma na to wpływu, ale czytając wcześniejszego posta wnioskuję, że raczej powinien ewentualnie pomóc niż zaszkodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...