free web hit counter Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Tak. Retin-A (krem) oraz Atrederm (płyn) są i były dostępne jedynie na receptę.

 

Dostępne stężenia to: 0.025%, 0.05% i 0.1%. Chociaż stężenie 0.1% zniknęło z polskiego rynku o ile pamiętam.

 

Nie wiem też jak jest z Atrederm'em, bo raz znika, raz się pojawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, Lion.

 

To skąd Ci wszyscy ludzie kupują Retin-A? Jakieś inne kanały?..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedź, Lion.

 

To skąd Ci wszyscy ludzie kupują Retin-A? Jakieś inne kanały?..

 

Atrederm sprzedadzą Ci bez recepty jak się postarasz i wymyślisz jakąś historyjkę- na przykład że wizytę u dermatologa masz dopiero za miesiąc itp. Ale to musisz pochodzić po takich małych, osiedlowych aptekach i znaleźć taką gdzie akurat to chwyci. Ewentualnie musisz próbować załatwić sobie od kogoś z forum.


Aktualna Kuracja (data rozpoczęcia)

RU 5% w KB 2 ml dziennie ( 9.08.12)

Biotyna 10 mg (22.01.14)

MSM 1.5g (15.01.18)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam atrederm w plynie 0,025 w domu i mam to na trądzik ? to mozna stosowac przy lysieniu o_0 ?


RU KB Solution 5% 1,2,5ml dziennie ( 21.11.13 ) zaczne w tym tyg spowrotem

Saba Gel Betha 1x dziennie przez miesiac codzien od 10.11.14

Olejek arganowy,olejek rycynowy,sawpalmetto

Szampon z keto 2-3 x w tyg w dni bez saba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tretinoina ma działanie przeciwzapalne. Ja stosuje atrederm. Idę do lekarza pierwszego kontaktu i pytam: Czy mógł by mi pan przepisać atrederm? Lekarz bez słowa wypisuje recepte:) To jest płyn na trądzik a nie morfina:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tretinoina ma działanie przeciwzapalne. Ja stosuje atrederm. Idę do lekarza pierwszego kontaktu i pytam: Czy mógł by mi pan przepisać atrederm? Lekarz bez słowa wypisuje recepte:) To jest płyn na trądzik a nie morfina:)

 

tretinoina ma działanie prozapalne, a nie przeciwzapalne. Zwiększa tgf-beta2 przez co dochodzi do szybszych zmian w obrębie skóry. Z naszej perspektywy jest o niepożądany efekt, dlatego należy ją łączyć ze środkami antyzapalnymi, przez co obydwa produkty będą się uzupełniać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda,że Retin-A w odpowiednim stężeniu i postaci powoduje zmniejszeniu DHT w skórze głowy? Widziałem gdzieś tekst,że Tretinoina przy dłuższym stosowaniu działa podobnie jak Finasteryd tyle,że miejscowo zmniejsza 30-40 % DHT .

Ogólnie przy kuracji z Big 3 po dodaniu tretinoiny,znacznie zwiększa się szansa na progres,przynajmniej tak wychodziło z wykresu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy to prawda,że Retin-A w odpowiednim stężeniu i postaci powoduje zmniejszeniu DHT w skórze głowy? Widziałem gdzieś tekst,że Tretinoina przy dłuższym stosowaniu działa podobnie jak Finasteryd tyle,że miejscowo zmniejsza 30-40 % DHT .

Ogólnie przy kuracji z Big 3 po dodaniu tretinoiny,znacznie zwiększa się szansa na progres,przynajmniej tak wychodziło z wykresu.

 

Nie DHT a ilość receptorów androgennych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam atredermu 0.05 % 20 minut po wieczornym posmarowaniu kirklandem. Zawsze po jakichś 3,4 dniach zaczyna schodzić mi skóra i często robią się czerwone plamy. Dopiero jak to minie smaruję ponownie, czyli wychodzi około raz na tydzień. Co dwa, trzy dni stosuję alpicort e, który jest przeciwzapalny, ale nigdy w ten sam dzień, co atrederm i nie zauważyłem, żeby pomagał na te objawy. Szamponu nizoral używam raz lub dwa w tygodniu. Da się jakoś uniknąć tych nieprzyjemnych efektów, czy raczej zmniejszyć stężenie atredermu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Aloes lub (lepiej) Emu Oil na 100% pomogą ci na zaczerwienioną skórę, przyspieszając jej regenerację.

Tylko kupuj certyfikowane lub z pewnego źródła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...